Je zainteresirana?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 24. Jan. 2018 7:57

Ananhas napisal/-a:Si že imel zvezo, punce, pred tem?


Sem imel. Takrat sem bil še srednješolec. Zdaj smo odrasli in tudi vsaka veza se lahko malo razlikuje. Sicer pa vem kaj hočeš povedati - če ti je do nekoga, čas sploh ni problem.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 24. Jan. 2018 17:09

Se opazi neizkušenost. (nič slabega ne mislim)
Mislim, da čisto preveč siciraš vsak pogled, nasmeh in smajlije. Glej koliko tem si že odprl in si še vedno na isti točki, zmeden.
Ko sta dva za skupaj in so čustva obojestranska mislim, da slej ko prej pristaneta skupaj. Problem je, če sta oba pasivna - tudi to se zgodi.

Mislim, da moraš bolj odločno pristopit, da se tole neha vleči.
Prvi pristop je, da ji rečeš "naslednji teden te peljem ven" - ne čakaš, da ona pove kdaj in zavlečuje še več tednov - če hoče, si bo že našla par urc prosto. Drugi pa, da preprosto potegneš črto in nehaš pisat. Tako mislim, da boš veliko hitreje prišel do odgovora kot če si še naprej sem in tja dopisujeta. Če prav razumem se vse skupaj že kar nekaj časa vleče. Tudi sam moraš biti toliko odločen in dostojanstven, da veš kdaj je treba odnehat. Ne capljat in jo čakat v nedogled. Saj ni edino dekle na svetu. :)
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 24. Jan. 2018 18:33

BlackFlash napisal/-a:Nočem biti direkten in ji dajat nek ultimat, med kom naj izbira ali do kdaj se moreva videti. Čas bo vse pokazal - dovolj bo, če zmanjšam komunikacijo oz. jo neham spraševati kdaj se vidiva in čakam na njen predlog.


Evo, to razmišljanje je napačno. Samo čakaš, si pasiven, med tem ko bi lahko z enim smsom razbil vse dvome.

Sploh se ne gre za postavljanje ultimatov. Jaz sem velik zagovornik vljudne direktnosti. Če bi ji napisal, da bi jo rad videl in da se ti zdi, da ni interesa z njene strani, ji ne bi postavljal nobenih ultimatov, ampak bi ji samo dal vedeti, da si opazil njeno izmikanje in morebitno igračkanje. Zdaj ko si pasiven si pa itak misli, da te lahko vrti okoli prsta in kako nor si nanjo. In to ji prija, zato tudi sama od sebe začenja pogovor, ker čaka na tvoje komplimente in potrditev, kako ti je všeč.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 26. Jan. 2018 9:48

Sem ji ponovno pisal. Najprej se mi je opravičila, ker se nisva mogla videti. Tokrat je prišlo do spremembe, ker je menda šla s starši na obisk k bratu, ki je v bolnišnici. Brat je res bil v bolnišnici, zato bi lahko govorila po resnici. Spet gre za tako stvar, da je bilo treba preložit (tudi sam bi ravnal enako).

Napisal sem ji, naj si vzame čas ta vikend (če je za, da se vidiva), ker jo bom nekam peljal in tega ne morem prestavit. Odpisala je, da bo zdaj končno imela čas (bomo videli). Če tudi ta vikend ne pride do srečanja, bo vse jasno. V kolikor pa se vidiva, ji bom direktno povedal, to kar že dolgo čakam.
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 31. Jan. 2018 9:08

Zdaj pa končno še odgovor: včeraj sem prišel domov, ker imam danes neke opravke in sva se končno uspela dobiti. Direktno sem ji povedal, kar sem ji imel povedati. Njen odgovor je bil, da na vezo ni pripravljena (da želi še malo ostati samska) in da sva lahko prijatelja, več pa noče imeti.

Očitno sem jaz iz njenih pogovorov prehitro sklepal, da je zainteresirana za kaj več. Če si slučajno premisli, sem ji pripravljen dati še eno možnost, če seveda prej ne spoznam druge.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2018 9:25

Lepo, da si končno rešil. Drugič si pa lahko malo bolj direkten s svojimi nameni in željami že prej. To, da si ne želi imeti zveze je pa velikokrat uporabljeno, ko se malo izmuzne direktnemu odgovoru, da se z nekom ne vidiš skupaj. Ampak tako pač je, ne jemat preveč za slabo, ko te katera zavrne.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 31. Jan. 2018 12:31

>> Drugič si pa lahko malo bolj direkten s svojimi nameni in željami že prej.

Če človeka lahko vidiš vsak dan je to čisto nekaj drugega, kot če ga vidiš samo čez vikend. Trajalo je, da sem premislil ali si res želim biti z njo, potem pa še tole, da sva uspela priti skupaj.

>> To, da si ne želi imeti zveze je pa velikokrat uporabljeno, ko se malo izmuzne direktnemu odgovoru, da se z nekom ne vidiš skupaj.

Tudi to mi je na dolgo razložila. Menda je bila dolgo vezana, najprej z enim, potem takoj z drugim, sedaj pa želi imeti malo pavze in z nobenim noče imeti ničesar. Lahko bi tudi rekla, da se z nekom videva in je že s tem bolj direktna. Saj karkoli bi rekla, bi bilo samo ugibanje.

Smo pa končno zaključili.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2018 12:43

Ni treba nič ugibat, če znaš brat malo med vrsticami. Sicer pa, če sam poveš iskreno in direktno, si svoje opravil in če tista druga oseba ni iskrena nazaj, to pač ni več tvoj problem in ni potrebe po ugibanju ali kakršnemkoli kompliciranju več.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov