jaz bi nekaj vec, on pa...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Mar. 2013 10:38

3 tedne je več kot dovolj da veš, če si želiš biti v zvezi z osebo, kriteriji ter opažanja so pa odvisni od vsake osebe.

Naj ga testira?

Ne, naj mu pove kaj ji gre na živce in kaj hoče. Če greš testirati osebo, in je on dovolj izkušenj in ve kaj mu delaš, te lepo odjebe...vsa tvoja moč da obvladaš situacijo gre pa lepo v k***c, kakšno žensko zna pa še podžgati tako da ima na koncu še manj moči.

Vedno govoriš kar misliš, spletkarjenje se nikoli ne konča dobro zate.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 04. Mar. 2013 11:12

pomojem so pa trije tedne veliko premalo, da spoznaš človeka. ampak res spoznaš. itak se vsi najprej predstavijo v najboljši možni luči, tiste manj privlačne pa skrbno skrijejo. pa še ljudje od začetka kaj hitro idealizirajo sogovornika, ''slabih'' stvari pa sploh ne opazijo (sploh ti, ki nimajo toliko izkušenj).

sicer pa je rešitev edino, da dasta karte na plano. poveš kak je na stvari pri tebi, potem pa je na njem, da se odloči. ti boš svoje storila. če bo zagrabo, super za tebe; če ne, še pa boljše, ker boš vedela pri čem si. škoda časa za igračkanja, ko pa lahko uživaš s katerim pametnejšim moškim!
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 04. Mar. 2013 21:18

Spoznavamo se tudi znotraj razmerja, ne moreš rečt, da nekoga poznaš po xy tednih. Jaz sem tudi mislila, da 'poznam' bivšega, da vem, kaj želi pa me je čakal hladen tuš. Ampak to nima veze.

LZ, komot si lahko frend s tipom, s katerim seksaš, ne na pamet govorit, ker mogoče ti ne bi bil frend z bejbo, s katero seksaš (pod pogojem, da ni tvoja punca - ker si upam predvidevat, da tvoja punca pa je tvoja prijateljica in z njo tut seksaš :D).
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
mala_mavrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 20. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_mavrica » 09. Maj. 2013 11:43

Lp, tudi sama sem se znašla v podobni zanki. Našla sem svojo iglo v senu, idealnega moškega po mojih merilih. Resnično sva se ujela - on je kot tista ena oseba, ki je točno zate. Sam pravi isto zame. Žal, je tretjič ko sva šla ven, ugotovil, da mu preveč pomenim in me ne želi izgubiti, ker, da si ne želi resne zveze, da v njih do sedaj nikdar ni bil srečen. Zato sva sklenila obojestranski kompromis, da bova prijatelja z dovoljenimi nežnostmi, a brez seksa, saj je med nama močna kemija. Pravi, da si ne želi zveze, ker to predstavlja obveznost, ker se v dosedanjih zvezah ni našel. Oba greva na trideset, zato sem upala, da sem končno našla nekoga zase, verjetno je isto upal tudi on. Zelo je še neodločen, ne ve kaj hoče, zase lahko rečem, da že precej dobro vem, da si želim ustvariti dom, z nekom, ki me bo imel rad. Imava lep odnos, spoštovanje, zaupanje sploh ni težav. Zaljubljena sva prav tako oba. Ni vse idealno, kje pa je. Vendar ne moreš siliti človeka v nekaj, kar si sam ne želi, edino kar se bojim je, da bo prišla druga, ki bo vedela kako in kaj in ga bom izgubila za zmeraj. Tega pa ne želim. Povedala sem mu kako in kaj si želim jaz, toda on še ni pripravljen. Nimam sreče v ljubezni, on je bil kot sonce po neskončno dolgi temi. Sprašujem se, naj prekinem odnos, ga s tem prizadanem, rešim sebe ali nadaljujem, v stilu, da upanje umira zadnje? Hvala za vsakršen predlog in komentar vnaprej.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 09. Maj. 2013 12:47

Kako dolgo se dobivata? In kako se obnašata en do drugega? Delujeta kot par ali kot zgolj prijatelja? Koliko se videvata? Ta moški sicer OČITNO ni pravi zate, ker bi pravi zate bil nekdo, ki bi imel iste cilje in želje kot ti ...
Uporabniški avatar
mala_mavrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 20. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_mavrica » 09. Maj. 2013 13:09

Lp, zdaj teče četrti mesec, videvava se ne prav pogosto, ker sem precej daleč stran od njega, sva dnevno na vezi preko maila in mobitela... Z njim sem prvi trenutek dobila občutek, kot da ga poznam že celo življenje, on je isto rekel sam od sebe meni. In se me kar drži ta občutek, kot da je ves čas z mano. Ko sva skupaj, se obnašava veliko bolj kot par, ker imava trenutke nežnosti vmes, pa tudi kot prijatelja, ker se lahko o vsem pogovarjava. Saj ima podobne cilje in želje, vendar bolj dolgoročno, tudi jaz si naprimer želim otroka, ne bi pa ga še imela. Vendarle, se mi osebno zdi zavlačevanje časa in dejansko bodo leta tekla, midva pa bova lahko še vedno samo prijatelja z dodatki in ne bova vedela, kako bi dejansko funkcionirala, nazaj na "kolega" raven pa ne moreva in nočeva oba več. Hvala
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 09. Maj. 2013 14:17

Po štirih mesecih bi pri svojih letih že vedel pri čem je/ni. Očitno ve, da ni za resno zvezo s teboj. In to je to. Vzemi ali pusti, ne pričakuj, da boš enkrat kasneje morda dobila kaj več. Nima smisla. Pojdi naprej.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Maj. 2013 21:48

On je že za resno zvezo (očitno, ker jih je imel), samo ni za resno zvezo s tabo.
Tako pač je.
The world is as you are.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 09. Maj. 2013 22:13

^^ Agree. ;) In nikakor ne verjamem, da je zares zaljubljen. Če bi bil, bi bila vidva v zvezi, ker si ti tega želiš. In poskusil bi s teboj, ker izgubi te takole še hitreje, kot če poskusita in se ne izide, sicer pa sploh nista samo prijatelja, da bi lahko rekel, da te bo obdržal na dolgi rok. V glavnem: meni se zdi, da si se pač zaljubila v tipa, ki ni zaljubljen vate. To je to.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 10. Maj. 2013 0:05

jaz menim, da ima on en kup ene nepredelane prtljage oz preteklosti. to da ne želi resne zveze ker v njih ni bil srečen je "krneki" argument. dajta se vidva to malo bolj pogovorit. a ga je strah da bi se predal in bil prizadet ker je pred kratkim bil in še ni prebolel? a on nikdar več noče resne zveze?

jaz ne bi takoj trdila, da te ne ljubi; ima pa on neke težave, ki jih mora rešiti sam pri sebi. ti se boš pa morala odločit ali ga boš čakala da to reši ali šla dalje.

možno pa tudi, da ima še eno v pacu in zdaj čaka na njeno odločitev...
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
mala_mavrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 20. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_mavrica » 10. Maj. 2013 8:00

Tudi jaz mislim, da ima še dolgove iz preteklosti, v vsakem primeru bova upam ostala prijatelja, tako ali drugače, razen če naju ne odtuji daljina, ker sva ugotovila, da sta se našli sorodni duši. Res on še nekaj časa ne bi resne zveze, ker ima preveč hobijev, služba, kolegi... Prej je bil precej dolgo z bivšo v zvezi in dobivam občutek, da ji je bil tako predan, da za vse to ni imel časa. Bolj kot razmišljam, bolj kot berem vaše komentarje, bolj odpiram oči. Jaz sem odločena, da ga bom čakala, vendar mu ne bom občasno pozabila dati vedeti, kaj si želim in koliko mi pomeni. Pa če pride mimo še bolj srčen človek zame, potem bom razumela, da sva mišljena zgolj kot prijatelja. Tudi to, da je v njegovem življenju še kakšna kandidatka je možno, res. A upam, da se o njem kot o človeku in njegovih lastnostih nisem zmotila tako hudo, da je resnično vzrok lahko kaj takega. Hvala vsem :)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 10. Maj. 2013 8:22

^^ Čakaj, koliko si ti stara? Imaš kakršnekoli izkušnje z moškimi? Mislim - kakršnekoli?

Ljubica zlata, tip, ki ti reče, da si mu sorodna duša in to resnično čuti, pozabi na prijatelje in hobije v sekundi. Služba je edino, kar seveda ostaja nespremenjeno, če je moški zrel.
In nenazadnje; ko odraščaš, če odraščaš (pa to po mojem nima kaj dosti opraviti z leti), ti postane jasno, da so prijatelji tisti ljudje, ki jih lahko pokličeš kadarkoli, visiš pa ne cele dneve z njimi, vsekakor pa mesto najboljšega, najzvestejšega in daleč najbolj zanesljivega prijatelja zaseda partner in ne srednješolski kolega/kolegica s katerim s skupaj pil/hodil ven/igral igrice na računalniku/klel čez starše.

In zato: Ta tip te vrti okoli prsta kot nedolžno najstnico (kar nisi več,
kolikor razumem) in ti verjameš njegovim lažem. Duša dvojčica? :lol: Meni je moj prvi fant tam v srednji šoli take bedarije govoril in sem mu verjela brez enega samega dokaza.

Kar čakaj ga ... če se ti zdi, da imaš še vedno čas za to. In čakaj ga, pa misli, da boš zaljubljena vanj spoznala novega. Saj ga ne boš videla, pa če ti bo pred nosom hodil! No ... nenazadnje mi pa potem niti niso čudne zgodbice o 35 let starih najstnikih, nezrelih da bi imeli srednješolsko zvezico (kar tole pri vama def. je) ...

In tega, da ima pa nekje resno partnerico pa nisi pomislila? In da sta se mogoče malo oddaljila, pa od tebe vleče čustveno podporo? M? Da mogoče ZATO ne seksa s teboj, ne pa zato, ker je romantično preveč zaljubljen vate? Kakšna oslarija, ljubi Bog! Zaljubljen moški, da ne bi poseksal ženske, ker trdi, da potem ne bosta več ''samo prijatelja'' - vidva NISTA prijatelja, kako ti to ne razumeš??

Prijatelja sta dve osebi, ki sta v intimnem odnosu, ne da bi ena do druge čutili kakršnakoli romantična in/ali erotična čustva!
Uporabniški avatar
mala_mavrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 20. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_mavrica » 10. Maj. 2013 9:05

Hmm.. Razmišljala sem o vseh možnih scenarijih, tudi o tem sem, da bi me samo vrtel okrog prsta. Kolikor ga do sedaj poznam, mislim, da tak ni. Dejansko, ko sva se pogovarjala, ali bi hodila ali ne in kaj pravzaprav naj narediva, je njemu načeloma odgovarjalo da poizkusiva hoditi, edino priznal mi je, da je po dolgotrajni zvezi z bivšo že bil v zvezi in da mu to ni odgovarjalo, da se zato boji, da me ne bi samo prizadel. Kapo dol mu dam za odkritost. In potem sem se sama odločila, da ga ne želim privezati nase. Kajti je res, da ko bi bila enkrat v zvezi, ven prijatelja ne prideva več, zagotovo ne taka kot sva sedaj in zagotovo odpadejo vsa skupna veselja planinarjenja in drugo, pa še spoznavam ga veliko bolj kot človeka, ker ni prisotnega pretiranega lepljenja drug na drugega ampak znosno. Vesela sem vsakega razmišljanja, ker je dobro biti pripravljen na vse. Tudi na možnost, da je navkljub vsemu samo še ena baraba, ki se le dobro skriva. Lp
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 10. Maj. 2013 9:18

^^ Saj ne skriva! :lol:

Povedal ti je, da je več kot duša dvojčica vredno pivo s kolegi, da te bi v zvezi zelo verjetno prizadel, da resnega dekleta ne išče in s teboj nima nobenih načrtov. Kaj bi pa še rada? Da te pretepe in ti med tem pove, da v resnici še čisto malo omahuje, preden bo prevaral svoje dekle (s teboj)?

Jezus pa taka naivnost ... Ti želim pa srečna trideseta! Glede na izkušnje imajo ženske, ki razmišljajo na ta način pri 38. psa/mačko in se prepričujejo, da niso nič zamudile v življenju če so samske, brez otrok z vezanimi prijateljicami. Pa na zdravje!
Uporabniški avatar
mala_mavrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 20. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_mavrica » 10. Maj. 2013 9:53

Celo življenje se učimo, pa bomo še vedno neumni umrli... Ne vem, kako se bo zgodba razpletla, upam pa, da srečnejše od tvojih napovedi, ker verjamem, da niso vsi fantje barabe. Pač sem še ena izmed mnogih, katerih človek, za katerega se odločajo, še ne ve kaj hoče. In sama vem, da je težko, ko ne veš kaj hočeš in da je takrat res boljše, če ne začneš nekaj, kar ne boš moral dokončati, kajti drugače nastane samo ena velika zmešnjava čustev in polomija. Ostala bova prijatelja, le ne bom ga izpustila iz oči. Lp in hvala :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov