jaz bi nekaj vec, on pa...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 16. Okt. 2012 18:27

Če ženska seksa z moškim, ki se ne želi vezat, ne bo dobila zveze, niti pred seksom, niti po seksu, niti nikoli :) Ni problema, če so tle interesi isti, nasprotno pač je...

Seveda so ženske, ki mislijo, da bo seks kaj spremenil v smislu napredka resnosti zveze. Tko kot tiste, ki hočejo moškega priklenit nase z nosečnostjo in otrokom. V glavnem, je pa tko, da seks pri moških ne deluje na tak način, da bi sam po sebi kaj spremenil resnost zveze. Je res?
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 16. Okt. 2012 18:51

floribunda napisal/-a:sej zato so pa samo za seks. če smatraš seks kot neko orožje za manipuliranje, sredstvo za pridobivanje tipa in preračunavaš kdaj je najboljše dat noge narazen ipd....well thats just sad.


Word, samo kako tega ene nikoli ne poštekajo???

Carrie_, tvoja teorija je uporabna za ženske brez zanimive osebnosti, na katerih ni nič takega, zaradi česar bi si jih moški želeli dolgoročno ob sebi. Take ženske potem sebi umetno zvišujejo ceno na način, da "dajo" šele, ko so ziher, da bo zveza. Za samozavestne zanimive punce je ta teorija brez pomena, ker si jih marsikdo želi imeti ob sebi.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 16. Okt. 2012 19:08

carrie_ : Z mojim sva začela čisto neobvezno, itak sva tudi seksala, ni bilo govora o zvezi, pa je do nje vseeno prišlo. Ja, tudi izrecno je najprej rekel, da naju ne vidi kot par. Sicer je dodal ''še'', ampak seveda to nič ne pomeni. Zdaj trenutno je od takrat nekje dve leti, pa sva par, živiva skupaj, pa svoji mami je rekel, da se bova poročila. Tako da menda že nekaj je na tem.

Po mojem je vse odvisno od značaja ženske: ali se bo tip tudi zaljubil in začel gojiti resnejša čustva ali pa ne.
maniac
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maniac » 16. Okt. 2012 19:43

jaz mislim, da hoče carrie povedat, da obstajajo dekleta, ki jim seks veliko pomeni, ga jemljejo zelo resno in se ne dajo dol kar z vsakim, ki jim je všeč. in za take punce je boljše, da se prej pozanimajo, sicer lahko blazno trpijo ali se počutijo izkoriščene, če šele kasneje ugotovijo, da je bil seks za tipa pač samo seks. in res ne vem, kaj je tu za obsojat, ker ne gre za seks kot valuto, ampak za drugačne vrednote.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 16. Okt. 2012 19:58

^^ Pojma nimam, kaj ''hoče'' carrie povedat, je pa napisala, da ženska od tipa, ki noče zveze zveze tudi nikoli ne bo dobila. In to ni res, to je precej odvisno od tega, kakšna ženska je.

Ženske, ki jim seks predstavlja nekaj, kar počneta izključno dva, ki se imata rada, po možnosti z žensko, mirno ležečo na hrbtu med celotnim postopkom, pa morajo biti hudičevo butaste, da se ne pozanimajo, kakšni so nameni nekega tipa s katerim mislijo seksat. Kot tudi vse ostale ženske in moški, ki pred prvim seksom ne razčistijo med seboj, kaj hočejo en od drugega.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 16. Okt. 2012 20:23

*Abby** napisal/-a:Kot tudi vse ostale ženske in moški, ki pred prvim seksom ne razčistijo med seboj, kaj hočejo en od drugega.


Abby, misliš da je avtorica te teme imela razčiščeno?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 17. Okt. 2012 17:13

^^ Očitno ne.

Sicer sem govorila v splošnem. Mislim, da je mogoče, da ženska in moški začneta neobvezno, on reče, da nima namena v zvezo, potem pa žensko spozna in se vanjo zaljubi. Je mogoče, se pa zavedam in strinjam, da to še zdaleč ni najbolj verjeten scenarij.
loren
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 6. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a loren » 20. Okt. 2012 10:16

kako napreduje situacija? uredu, mava se fajn, seksala pa nisva nč več po tistem, bla je samo ena prilika da bi, pa pač vseeno nisva. lahko bi se sicer dajala dol v njegovm avtu, ce bi biu point najinga druzenja samo seks, ampak nikol ni padu predlog o tem z njegove strani, js pa tut ne bi bla za. tko da se mi use bolj zdi, da z mano ni samo zato, ker bi v meni vidu nek seks objekt. umes se nisva vidla en tedn, in je dajau utis, da me je res pogrešu. o najinm odnosu se tut nisva vec pogovarjala, do mene pa se na nek nacin obnasa kot da sm njegova punca. počakala bom še neki časa, potem pa bom po vsej vrjetnosti jaz tista,k se bo umaknila, in poskušala ugotovit, kaksna bo njegova reakcija na to.

nvem, ce so kritike nekaterih opravicene (ce letijo tudi name), da sem nesamozavestna, da sm ga želela nase priklent s seksom, da mu ne morem ponudit nc druzga in da sm v drugih pogledih nezanimiva..res je, da sm zasrala s tem, da sva prvic seksala po enem mesecu odkar sva zacela "bluzit",samo problem je v tem, da sama itak takrat še nism vedla, da sm se tok navezala na njega (omenila sm, da na začetku na naju tudi jaz nism gledala kot nekaj vec - mi ni bilo do zveze, sele potem je prišlo vse skupaj za mano).
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 20. Okt. 2012 10:46

loren napisal/-a:problem je v tem, da sama itak takrat še nism vedla, da sm se tok navezala na njega (omenila sm, da na začetku na naju tudi jaz nism gledala kot nekaj vec - mi ni bilo do zveze, sele potem je prišlo vse skupaj za mano).


Ena beseda: oksitocin.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Okt. 2012 10:53

Ker da bi napisala "hormon ljubezni" je seveda preveč mainstream. Da ne rabi pol folka googlat, domnevam, da ne zanima vseh to :P
The world is as you are.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 20. Okt. 2012 11:23

Kaj pa je narobe z googlanjem? :)

Ja, oksitocin, ali hormon ljubezni, tudi "the love drug" (slo. ljubezenska droga?), "the cuddle hormone" (slo. hormon crkljanja?)...

Hormon ljubezni je malo zavajujoč izraz. Oksitocin lahko nastaja kot posledica ljubezni, ni pa nujno. Pri ženskah namreč lahko deluje kot prekurzor za nastajanje ljubezenskih občutkov , tudi takrat ko ni nikjer nobene ljubezni. Sprošča se med seksom, zato ženske doživljajo občutke navezanosti. Znani so primeri, ko so se ženske zaljubile v svojega posiljevalca. Zaradi oksitocina ženske načeloma ne morejo seksati tako kot moški. Napisala sem načeloma, ker seveda obstajajo izjeme.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Okt. 2012 12:11

Kaj pa še bolj pomembne stvari, kot je nastajanje pri dojenju in pri rojevanju? Nič ni narobe z googlanjem, to ne. Se pa da poenostaviti nekatere stvari :D
The world is as you are.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 20. Okt. 2012 17:16

emanuela napisal/-a:Ker da bi napisala "hormon ljubezni" je seveda preveč mainstream. Da ne rabi pol folka googlat, domnevam, da ne zanima vseh to :P


A res, men je pa 'oksitocin' bolj poljudno in splošno znano kot 'hormon ljubezni' :) To je neki časa vsak tadrug osebek uporabljal v stavku, je že kar mal zlajnano (kot so neki časa nazaj vsi govorili 'kinky' za vsako tadrugo stvar:)) :D No, saj jaz ga tudi kar rada omenjam, ker raje gledam na stvari z distance in jih skušam razumsko razložit, razni 'metuljčki' in podobna opevanja vznesenosti pri meni ne pridejo v poštev. :D

Jah, glede na vsebino pa mislim, da ni samo oksitocin krivec (oziroma ostale kemijske substance v telesu).. Navezanost se že poveča (kar za potencialno zvezo vsaj na dolgi rok itak ni dovolj), ampak uporabnica je verjetno fanta tudi bolj spoznala v tem času in ji je postal všeč tudi na drugih področjih, ne samo v telesnih stikih :) No, lahko pa gre samo za zagledanost ali navezanost, samo za kvalitetno zvezo bo potem še kaj drugega potrebno.
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 25. Okt. 2012 14:40

Še veliko drugega je pomembno za zvezo. Če ni interesa, greš dalje. Se je včasih težko sprijaznit.
Radovednost je ubila mačko
hesvtapi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hesvtapi » 10. Nov. 2012 11:25

Se mi zdi da sem v podobni situaciji. bila sva f** frenda eno leto potem sva končala s tem ker sm jaz ugotovila da to ni to kar si želim. se nisva slišala eno leto, potem pa kar naenkrat 1 mesec smsi, da me pogreša, kako sem kaj,i.t.d.
Sem mu že čisto na začetku spet povedala, da še vedno enako mislim in da ne mislim bit spet v takem odnosu, pa je rekel da on misli enako. Bil je prepričljiv zato sem se odločila da mu dam priložnost. to zdaj traja 1 mesec. na začetku se je trudu, zdej se mi pa zdi da se mu neda več trudit.. da me ima že za samoumevno. Sploh se ne počutim da to pelje v neko zvezp.
Zdej nevem ali samo jst pretiravam ali je res tako.
kmalu greva na predstavo, pa sem razmišljala da bi ga po predstavi vprašala kaj zares misli oz. si želi? Zdej sem v dilemi, če je mogoče še prezgodaj za take pogovore. Ampak se mi pa zdi boljše, da to čimprej razčistim preden se res preveč navežem.
Kaj vi mislite?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]