Favoriziranje samskosti

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 20:33

mmm napisal/-a:Saj nisi še videla mojega stanovanja.

Ojoj, ne me spet vabit. :lach:


Js za Chaskija izluščim, da je zadovoljen kot samski moški. :lach:

Joj, jaz sem tisto o libidu rekla bolj v hecu, ampak je tudi res.
Ampak, nisem mislila, da pa vodi v zveze in odnose samo libido! Lahko v spoznavanje ja, na neki pol zavestni ravni, pri nekaterih.

Ampak more bit prvo prisotno to, da je človek iskren in da mu je ženska zanimiva, prijetna tudi karakterno, zaradi drugih stvari, kot je seks in so ljudje, ki jim je poleg teh osnovnih stvari potem pa tudi za seks kar fajn, če je..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Jan. 2021 20:58

da še jaz svoj pisker pristavim :)

jaz verjamem da so redki posamezniki ki so zares najraje sami, ampak večinoma se pa za "srčeno samske" označujejo ljudje z zamerami, strahovi, predsodki, travmami ali osebnostnimi problemi, ki skušajo svoj osebni poraz pri odnosih spremenit v pozitivnost in samskost posledično favorizirajo, ker iščejo potrditev pri drugih - dostikrat se s tem nalepijo na druge osamljene ali take ki prebolevajo razpad zveze. gibanje MGTOW recimo je tipičen primer tega :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 21:06

. Nekatere ženske so rade lepe, so rade seksi, so rade tudi objekt (poželenja).


To js drugače nisem rada, ne maram preveč pozornosti, Oz bolj samo od tistega s katerim sem skupaj ali od tistega, ki mi je všeč. Se mi je drugače samo zanimivo pogovarjat o podobnih temah.
Saj jaz ravno zaradi tega tako ali tako nisem tvoj stil ( mmm).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 22:14

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Feb. 2021 0:57

Slika
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 01. Feb. 2021 1:55

'Kar se tiče' se ne piše skupaj.


Saj sva se že lubčkala (z njo ne s tabo :wink: ), naslednji korak je vendarle potem postelja ali pa vsaj poskus in me morda prvič zavrne, da si jo potem še malo bolj želim :)


Svašta. Jaz bi tekla, kolikor me noge nosijo.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Feb. 2021 4:10

Lool :lach: :lach: :lach:

Ja, ni mi treba vse pisati, kot da smo v privat pogovoru.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Feb. 2021 7:33

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Feb. 2021 12:58

Gre se za to, da osebno ne bi hodila k neznancu domov..
Kaj js delam pa te nima kaj brigat, skrbi zase.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Feb. 2021 18:57

Če res ne razumeš, kdaj naj bi bil pravi čas.. je odvisno od primera do primera, ni pravila, če ti je rekla, da ni kemije, je že to zadosten razlog..
Če ti je pa rekla, da si je želela seksa ( s tabo), pa se pač pogovori tisti čas, kaj ni bilo ok..

- Pri meni pri zadnjem je bilo na 5. zmenku + bila skupaj na poroki na začetku
- Pri predzadnjem na 1. 'dejtu', na 1. pijači bila že kakšno leto pred tistim, prej sva se eno obdobje srečevala v knjižnici in se pozdravljala, je (bil) sosed od moje prijateljice, malo 'znan' v našem kraju, sem ga poznala že dolga leta prej po imenu
- predpredzadnji, sošolca na faxu..(v letih bi se dalo štet, kar sva se družila) ...

Glede une citirane izjave, pa če ne razumeš, kako se bere napisano - ne izpade kul, da te ženska zavrne in ti si misliš, kako bi jo še bolj..(si lahko predstavljaš, na kaj to spominja) ne da bi sploh vedel, če je interes iz njene strani...
Dokler ne veš, kaj druga stran želi oz. dokler osebe ne bolje/ dobro poznaš, te mora vodit razum in spoštovanje, ne nagon, kot, da imaš plastično lutko poleg sebe..
Tudi neka preračunljivost, kot, da delaš neke kljukce pri proizvodnji izdelka na tekočem traku, kako je naslednji cilj za ljubčkanjem, seks, ne deluje lih okusno..


(In zdaj upam, da ne boš razumel, da te osvajam ali se želim dobivati s tabo, ker sem to odgovorila.)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Feb. 2021 19:03

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 01. Feb. 2021 22:07

Kot, da ni za vsakim začetkom zveze ali nekega dejtanja najprej posredi neka privlačnost (oz kemija, ne mislim samo vizualne privlačnosti) oz je to vsaj ena od najbolj močnih komponent, ki te vlečejo naprej v neko druženje/ odnos?


Danes dejtanje za večino tipov izgleda nekako takole: Greš ven, ogovoriš vsako deseto žensko z bednim pick up linom in sigurno bo šla vsaj ena izmed desetih ogovorjenih s tabo še enkrat na zmenek. Potem greš na nekaj zmenkov po parih mesecih ugotoviš, da to ni to in potem ponavljaš vse skupaj dokler ne najdeš prave. Izgleda kot nakupovanje. Enako deluje dejtanje preko aplikacij. Kaj te tukaj vodi libido ali kaj drugega? Bi se želela začeti vezo z moškim, ki si ga spoznala na ta način ali bi mu raje kupila slinček?

Ne vem, razložite potem ostali, kaj vas najbolj povleče v neko skupno druženje, ki je več od prijateljstva? Kaj samo to, da imaš dobre debate, ali da te morajo zanimati iste stvari..?

No Chaski, kaj je tebe potemtakem povleklo v tisto enomesečno in dvomesečno 'zvezo' ?


Ne znam odgovoriti. Če bi to vedel bi bil genij in ne bi tukaj pisal neumnosti. S spodaj napisanim se ne strinjam v celoti je pa nek približek; Salecl: » Gre za želje, gone in fantazme, ki so vsi predpogoj za to, da človek drugo osebo povzdigne v objekt neprekosljive privlačnosti. Zaljubimo se v vedenja, videze in posebnosti, ki pritegnejo nekaj v nas, česar pogosto ne prepoznavamo.«

Edino pri tebi sedaj ne morem izluščiti ali si zadovoljen kot samski moški (v smislu partnerstva) ali bi si na tem področju želel spremembe.


Tudi sam ne vem kaj želim. Vem samo to, da me je zvez strah bolj kot česarkoli drugega. Sčasoma sem ugotovil, da mi je postalo vseeno kaj se zgodi z mojim ljubezenskim življenjem in se s tem niti ne ukvarjam več. Tudi če spoznam nekoga ali dobim idejo, da mogoče bi bilo pa super če bi… pridem spet nazaj do vprašanj, ki jih je avtor postavil na začetku - zakaj bi se sploh s komerkoli ukvarjal in iskal težave.

Se strinjam s slovencem, edino čemur bi ugovarjal je da se ne bi omejil na redke posameznike. Danes se jemlje normalnost to, da je normalno biti v zvezi. V tujini in tudi tukaj se počasi trend obrača in postaja počasi norma, da si samski. Število vezanih, poročenih ali skupaj živečih parov se počasi znižuje. To, da je normalno, da je praktično vsak v zvezi se je po mojem pojavilo z baby boom generacijo in generacijo X, Milenijci smo začeli tred obračati. Tudi pred tem mislim, da nikoli ni bil tako velik delež prebivalstva v zvezah kot danes oziroma še nekaj let nazaj. Zato jemljemo zveze danes kot nekaj kar skoraj mora biti.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Feb. 2021 5:01

^ Hm, po mojem si preveč obremenjen s pojmom zvez.. Pač če ti je ena všeč/ se počutiš dobro, ko si skupaj, potem preživljas čas skupaj, saj ni zdaj tako pomembno, kako poimenujes ta odnos.. ( ok, če so take, da iščejo resno zvezo in nekoga za družino imet, pol jim meseci neke nedoločenostri odnosa mogoče ne bodo všeč, odvisno tudi koliko si star -.. jaz imam nekaj v spominu, da si pod 30/ proti koncu 20ih? :mrgreen: .. ali pa kakšne tipe oseb gledas.. ), saj te ne bo nobena zaprla v hišo ali kaj podobnega in ti naredila urnika kako moraš od takrat naprej čas prezivljat..


mmm napisal/-a:Zavrne te kot del predigre. Kakšna noče seksati na prvem zmenku, bo pa na drugem, tretjem... sem očitno bil nerazumljen.
..
Rekla je, da itak da si je želela seksa in da sem šel prepočasi (kar ji je malo bilo tudi všeč), samo je pač opazila da ni kemije.



Am... v bistvu jaz nimam pojma kaj dosti, na koliksnem zmenku gre folk seksat, ker skorajda razen teh zadnjih dveh, nisem na zmenke sploh hodila (kakšen iz skupnih zurov je še bil kje vmes prej, cca. 5+ let nazaj, pred zadnjo zvezo), ampak sem svoja partnerja za zveze spoznala skozi druženje/skupne dejavnosti v vsakdanjem lajfu..

Pri tistem, ki sem ga zadnjega na novo spoznala, pa je bil 5. Zmenek v roku 8 dni in 3. In 4. sta bila po okrog 6 ur.. (ne 1 mesec) ter cca. 2 tedna odkar sva se 1. Spoznala..


Chaski napisal/-a:Bi se želela začeti vezo z moškim, ki si ga spoznala na ta način ali bi mu raje kupila slinček?


Z nobenim nisem začele zveze na ta način, ker imam boljšo izbiro.
Sicer me niso nikoli prav eni xy ogovarjali oz. si niti ne zapomnim takih stvari. Ne glede kako človek pristopi, me niti ne zanima način, če kasneje ugotovim, da mi je zanimiv/ zabaven/ fajn človek, ker ga sama tako ocenim in zaupam svoji oceni, potem kul..
Če pa ti do zdaj nisi spoznal nobene dovolj zanimive ali nobenimi bolj zanimivi sam nisi bil všeč, potem my bad.
Zadnjič spremenil hayley, dne 02. Feb. 2021 7:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Feb. 2021 7:04

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 02. Feb. 2021 10:39

Chaski napisal/-a:
Danes dejtanje za večino tipov izgleda nekako takole: Greš ven, ogovoriš vsako deseto žensko z bednim pick up linom in sigurno bo šla vsaj ena izmed desetih ogovorjenih s tabo še enkrat na zmenek. Potem greš na nekaj zmenkov po parih mesecih ugotoviš, da to ni to in potem ponavljaš vse skupaj dokler ne najdeš prave. Izgleda kot nakupovanje. Enako deluje dejtanje preko aplikacij. Kaj te tukaj vodi libido ali kaj drugega? Bi se želela začeti vezo z moškim, ki si ga spoznala na ta način ali bi mu raje kupila slinček?



Star sem 31, in celo življenje sem obdan z kupom moških, hodil sem v šolo kje je bilo 90% moških, delal sem v službah kjer je 95% moških, pa mislim da sem tvojo projekcijo pickupanja videl 1x pri 13 letih na poletnih počitnicah v Bohinju.

Obenem mi je tudi to menjavanje popolnoma neznano,mislim ja, ljudje se razidejo, ampak a ni to bolje kakor da se uničujejo? Sploh višja kot je starost, nimaš časa če vidiš da ima drug človek drugačne poglede na prihodnost. Ljudje ki so 19 lažje dlje ostanejo v zablodah, medtem ko pri 30 si bolj definiran, in hitreje veš kaj je zate ali ne.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov