Favoriziranje samskosti

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Feb. 2021 5:40

mmm napisal/-a:
hayley napisal/-a:
Ja ok, jaz si ne bi dopisoval z žensko, ki bi mi v živo bila antipatična, ampak očitno vsi niso tako diskriminatorni :)



Da ne bo zdaj izpadlo kot, da si celo leto piševa, vmes si več kot pol leta/1 leto nisva nic/ skoraj nič in zdaj sva si v zadnjem času malo nazaj..

Drugače po pravici povedano, jaz sploh ne vidim povezave med tabo v živo in na forumu/ virtualno, se mi zdijo kot 2 različne osebe ( v živo ni nič bolj pozitiven vtis glede na moj okus) , zato pa mogoče sem si se kdaj pisala, ker nisem delala povezave..
Ampak zdaj sem te itak blokirala kak teden nazaj..
Tle imaš toliko vsem za povedat in se napadalen začneš bit, v živo, če ne bi jaz govorila in vodila pogovora, bi ti verjetno bil cel čas tiho, precej awkward.. :lach:
Poleg tega sem ti pa že povedala vzrok, da če gledam 'v smislu več kot prijatelja' , nisi moj stil tudi fizicno/ 'nekarakterno' ..

Samo to sem. Hotela dodati. Načeloma me ne briga kaj kdo reče o meni, sam, da en piše kot D aje neka čist drugačna resnica od dejanske, mi tudi ni lih kul vseeno..

In valda nisi edini, ki mi ni všeč tako v živo, kot da se vsak z vsakim ujame.. Zdaj če jaz pišem kako zelo sta mi bila 2 všeč, s katerima sem se dobivala, tle na forumu, misliš, da bi to veljalo kar za vsakega ali kaj in da bom planila na vsakega... Nope!

Sem drugače zelo odprta in rada spoznavam nove ljudi in cvekam o vsem živem in gledam na nove ljudi nekako 'brezspolno', ampak v smislu romanticnih/seksualnih zvez sem vseeno izbirčna (za moje pojme niti nisem Oz objektivno gledano najbrž v neki normalni meri) in ja, najbrž izbiram ljudi večinoma po videzu tako na začetku..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 04. Feb. 2021 7:04

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Feb. 2021 11:47

Drugače jaz nimam neke želje tle se igrat big brotherja, ne vem zakaj moraš tle gor vse napisat..

Tisto od videza sem napisala samo zato ( je resnica, ampak mi ni prijetno to izpostavlja) , da ne boš delal 100 in 1 razlog, kaj bi moral drugače narediti in reci..
Nisem sploh obsojajoca, ne me zdaj kot tako predstavljat, se ujamem od zelo mirnih in zadržanih, do bolj glasnih ljudi, najbolj všeč so mi pa taki zelo iskreni in direktni in taki, ki imajo razcisceno pri sebi, brez negativne energije in občutek za soljudi.. (na splošno govorim)..

In če imaš tako predstavo, da se dobivam z večjim številom moških, skos z nekom novim seksam in mi je všeč vsak, ki gre mimo mene ali, ki pristopi do mene (nek tak vibe/ izjave sem dobila iz napisanega), je tudi daleč od resnice..

Dolgčas mi ni, da se ne bi vedela kam dat, sem precej zapolnjena časovno, tako da samo iz nekega dolgčasa, pomanjkanja družbe in če mi res nekdo ne bi kliknil, se ne bi dobivala z nobenim.. Kar za moje pojme ti bolj delaš..
Po drugi strani, pa če mi je nekdo prijetna družba, se mi je všeč tudi samo prijateljsko družiti, ampak more bit res druga stran sproščena in da ima isti pogled na to, enim tipom to ni všeč in so pol neki užaljeni, ti si ene parkrat tudi rekel, da nočeš imet samo prijateljic..

Da koga prekinem med govorom, tudi nezavedno dostikrat, je pa res moja malo slaba navada, sej poskušam to nadzirat večinoma..
Zadnjič spremenil hayley, dne 04. Feb. 2021 12:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 04. Feb. 2021 12:06

Hayley, ne vem zakaj se sploh trudiš..

Ja vem, če bi ti bil fizično všeč, bi vseeno še šla nekajkrat in takrat dobesedno na zmenek, such a life :wink:


S tem si prestopil še incel mejo, čestitke. Ženska ti je lepo rekla, da ji srečanje v živo ni bilo všeč, ti pa še kar gnjaviš.

Sprejmi že enkrat, da na forumih kot je ta, ne boš našel bejbe (in tudi dolgoročnih prijateljev ne, ker boš rekel, da bejbe sploh ne iščeš..)

Dosti ljudi ti je v različnih temah dalo nasvete, ampak ti si prepričan, da si pametnejši od povprečja. To še na glas rečeš. Tudi tukaj bi lahko kritiko vzel kot dobronamerno. Rečeno ti je bilo, da v živo izpadeš preveč tih in zadržan - delaj na tem, namesto da cviliš, da bi pa že šla na drugi zmenek, če bi ji bil vsaj fizično všeč. (Lol).

Izgled ti ne bo pomagal, če si zoprn kot podrepna muha.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 04. Feb. 2021 12:57

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 04. Feb. 2021 22:31

Ok, zignoriral si moje vprašanje o starosti..

Ne vem, pol ste neka posebna družba/ ekipa..


Izjemno blizu 30. Eni so malo leni, dugi delajo PhD, tretjim se pa enostavno ne da. Malo manj kot polovica jih je v zvezah. Za drugo polovico pa velja to kar sem napisal.

Takoj ko greš malo po tujini vidiš, da so stvari precej drugačne. Če vrtec za enega otroka stane približno 1800e na mesec, konkretno premisliš ali bi imel otroka pri 30, sploh če študiraš do 26. leta.

Bom napisal v čem je fora.
Začelo se je dogajati konec srednje šole in nadaljevalo na faksu. Na začetku je bil problem pretirano učenje in kasneje delo, ker sem ugotovil, da če delam se na ta način nekako fizično in psihično izmučim in posledično ne rabim razmišljati oziroma nisem bil sposoben razmišljati o drugih stvareh. Ne rabim skrbeti za druge, ne rabim razmišljati kaj se bo zgodilo... Imel sem občutek, da sem sam, ker karkoli drugega v tistih trenutnih zaradi izmučenosti ni obstajalo. Praktično tri leta sem živel samo zaradi dela, kar je pomenilo, da sem lahko v celem tednu spal samo kakšnih 10 ur, lahko se je zgodilo, da sem spal vsak drug dan in podobno. In to sem lahko ponavljal iz tedna v teden. Kakršnih koli drugih težav nisem imel. Nikoli se nisem bal ljudi, nisem se jim izogibal, nobenih anksioznosti... V bistvu je bilo moje obnašanje podobno nekomu, ki se spopada z izgubo bližnjega ali kakšno drugo travmatično izkušnjo in poskuša z delom omiliti svoja občutenja. Sčasoma sem dojel v čem je težava – v tastarih tako kot po navadi. Noben ne more človeka toliko zaj***t kot starši.
Na tem mestu sem potreboval samo še odgovor na vprašanje kaj naj bi zveza bila. Od tukaj moja obsedenost z zvezami. In najbolj racionalen odgovor – ljubezen ni racionalna. Lahko bereš ne vem koga, odgovor je vedno bolj ali manj podoben. Za marsikoga zadosten razlog, da se gre neke zveze oziroma karkoli že, sam tega ne kupim.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Feb. 2021 9:11

Chaski napisal/-a:Izjemno blizu 30.


A to pomeni, da boš imel zdaj enkrat v naslednjih dneh 30?
Samo ugibam. :D


Drugače pa vse je v redu, delaj kot želiš, vzemi si čas.. se ti nikamor ne mudi, saj si še mlad vseeno.
Nimam pojma, koliko so vrtci pri nas :? .. ampak 1800e .. mogoče govoriš o Švici, kjer so tudi plače nekje krat tri v primerjavi z našimi.., pa saj to se običajno razdeli na 2 plači.. če je kdo samohranilec, pa ima najbrž priznane kakšne socialne olajšave si mislim..
Če pa misliš, da imaš res neke travme iz otroštva, potem pa kakšen psihoterapevt, knjige na to temo, videii.. saj v tem času je mentalno zdravje zelo popularna, aktualna tema.. in je povsod veliko tega.. ko boš pripravljen, če boš imel željo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 05. Feb. 2021 11:28

Takoj ko greš malo po tujini vidiš, da so stvari precej drugačne. Če vrtec za enega otroka stane približno 1800e na mesec, konkretno premisliš ali bi imel otroka pri 30, sploh če študiraš do 26. leta.


Se uspešno zadržujem komentiranja te izrojene tema ampak tole me resnično zanima, kje so takšne cene? Kar nekaj znancev imam po Evropi ampak cene niso tako zelo drugačne kot v Slo. Če se ne motim je v Slo.polna cena vrtca za 1.starostno ibdobje nekje 500-600€.
Torej kje je 1800€ in kakšen življenjsku standard je tam?
Če študiraš do 26 in je to to, resnično težko. Ampak mislim, da veliko študentov in dijakov dela poleg študija, da preživijo. Nekateri celo začnejo že v 8.razredu oš delati.
Ni jim lahko ampak zgurajo, nekateri očitno imajo delovne navade. Čakati na "idealne razmere" za družino...teh ne bo nikoli oz.pridemo prepozno do njih. Ogromno je mladih družin, nekako je spet trend, ko se vedno mlajši odločajo ta otročke, tam, kar hitro po 20.

Vse ostalo kar se te teme tiče, ko sem prebrala, da ko ženska moškega zavrne za seks in to ne pomeni zgolj Ne ampak kao neko rajcanje. Sem si rekla, run forest run :lach: Kaj vse človek ne prebere. Zabavna tema.

Mah nekaterim so res vsega v življenju krivi drugi, poznam take, večno obtoževanje, vse bi imeli na dlani, riti pa ne bi dvignili.

Aja, določeni nicki imajo res ful ful podobno zgodovino in pisanje, morda se povežejo in si pomagajo :rolleyes:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Feb. 2021 11:36

Jaz cen vrtcev ne poznam za nobeno državo, ampak glede na to, da je ponekod standard in povprečne plače veliko višji kot v Slo, verjetno Švica, Norveška, skandinavske države pri vrhu.. so verjetno posledično tudi vrtci in vse ostale dobrine veliko dražje..

Če človek noče imet zveze, družine in otrok, njegova odločitev, najbolj pomembno, da pozna sam sebe in dela tisto, kar njega veseli, zakaj bi živel po nekih vzorcih okolice, samo da zadosti nekim normam. Lahko tudi še ni na neki pravi točki v življenju, da bi bil na to pripravljen in/ali se ni primerne spoznal, ne vem.. Če pa je za njegovo prepričanje krivi neki problemi iz otroštva, mladosti, naj sam razreši, ampak za to je potrebna notranja motivacija in želja, psihoterapevt ne bo ničesar naredil namesto tebe..
Kar se tiče študentskih del, ni ravno primerljivo s plačo, ko si redno zaposlen, pa najbrž gre zaslužek od tistih študentskih del bolj za tekoče mesečne stroške; študenta/ najemnino, hrano, prevoz, hobi, kot v prihranke..

Da imaš otroka takoj po 20 po moje velja bolj za tiste, ki niso šli študirat, kar jaz ljudi poznam..

Ne vidim pri nobenemu podobnosti v pisanju, Chaski je sploh razred zase. Me kdaj spominja na mojega profesorja slovenščine iz gimnazije. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2441
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Feb. 2021 15:18

Ce koga zanima, vrtec, ki ga imam jaz nagledanega in ga zelo priporocajo, bi naju prisel cca 8400 evrov letno :D
Povprecne place ne vem, koliko so in najbrz tudi nihce drug ne ve, a bi rekla, da precej manj od tega. Vrtci so luksuz visjega sloja tu.

Glede teme pa, ja ne vem, pac bodite samski, ne. Kje je problem? :lach:
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 05. Feb. 2021 18:10

Ja, v naslednjih mesecih.

Mislim, da vse kar me je zanimalo glede zvez sem izvedel. In enako kot avtor v tem enostavno ne vidim smisla. Ni potrebno popravljati stvari če delujejo.

Švica. Kot intership zaslužiš bolj malo ne glede na to kaj delaš. Bolj za sprotne stroške pa kakšno potovanje mogoče. Če skupaj zaslužita okrog 10000 chf na mesec imaš lahko enega otroka, dva bolj težko. To je bilo mišljeno bolj kot odgovor na vprašanje s kakšnimi ljudmi se družim, da je toliko samskih. Ljudem se zaradi okoliščin enostavno ne da, ne vidijo smisla v zvezah, otrocih.

Ne obtožujem drugih in sem tudi proti igranju nekih žrtev. V stresnih situacijah, kjer ljudje ne nadzorujejo več svojih čustev se pokaže kakšen je človek. Takrat ne moreš igrati in če želiš stvari izpeljati maksimalno, moraš imeti stvari razčiščene. S tem nisem imel težav.

Komu sem podoben glede na pisanje? Ker nimam pojma s kom bi imel tukaj vsaj približno kaj skupnega. Tudi po nazorih smo popolnoma različni. Večkrat preberem forum in se izjemno redko kdaj strinjam s kom.
Tako ali tako lahko saarijarvi kot moderator preveri, če ne drugje pa na strežniku s katerega VPN-ja so bili prispevki poslani tako, da je škoda vsakega truda glede fejkanja.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 05. Feb. 2021 18:49

Kar je nekje med četrtino in petino dveh plač. Ni neobičajno. Sicer so pa tam plače zelo različne po kantonih. Mladi starši običajno delajo krajši dč, ker tako vsak kakšen dan v tednu ne dela in pride varstvo bistveno ceneje+dobre ugodnosti pri obdavčitvah imajo.

Ko smo pri favoriziranju samskosti, recimo, da nekaterim očitno to paše ampak zakaj bi nato iskali potrditev, če je temu res tako?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Feb. 2021 18:51

Tudi meni se ne zdiš nobenemu podoben po pisanju in enkrat si tudi napisal, kaj si študiral in kolikor jaz tle vem, je vsak nekaj drugega študiral in vsak nekaj drugega dela od sodelujočih in Na sploh je vsak en drug tip očitno..
Ne vidim nobene podobnosti v nobenem. Očitno si ista letnica rojstva kot Slovenc, drugega ne vidim (upam, da ni to preveč podatkov, ampak saj so v glavnem že vsi prej pisali o svoji starosti..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 05. Feb. 2021 19:54

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 05. Feb. 2021 21:57

IP se omeni, pa imate eni že eksistenčno krizo :lol: .

Včasih se je kle javno napisalo kdo ima dvojni profil, samo se je malo še počakalo, da je bila sramota večja.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov