Depresija!

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si kdaj depresivna?

Nikoli nisem depresivna.
24
11%
Včasih sem depresivna.
171
81%
Veliko sem depresivna in jemljem zdravila proti depresiji.
17
8%
Skupaj glasov : 212

Uporabniški avatar
Cosmopolitan
Uredništvo revije Cosmopolitan
Prispevkov: 81
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cosmopolitan » 16. Jan. 2008 10:56

Drage cosmofrikice!

Naša novinarka spet potrebuje vašo pomoč pri pripravi članka. Tokrat je tema: depresija, vprašanja, na katere iščemo vaše odgovore, pa so:

1. Si bila že kdaj depresivna?

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?

3. Kaj narediš, ko si depresivna?

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?

5. Kako se bojuješ z depresijo?

6. Kaj bi rada vedela o depresiji?

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?

Novinarka bo po svoji končani misiji prebiranja vaših odgovorov izbrala eno, ki bo prejela čudovito knjigo: Pozitivno mišljenje založbe Didakta. Splača se torej malo potruditi.
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 16. Jan. 2008 11:12

1. Si bila že kdaj depresivna? Da sem bila..pred nekaj leti in to kar hudo.Mislila sem da sploh ne bom prišla iz tega kroga

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka? Bilo je ja!Kar vse naenkrat mi je naletelo skupaj in sem čist padla na tla.Fant se mi več dni ni javlal in me je strašno potrlo potem pa je bivši fant še naredil samomor in me je dodatno pahnilo ob tla..Kar nekaj tednov sem bila taka...
3. Kaj narediš, ko si depresivna?
Poskušam biti čimveč z nekom v družbi in se zamotiti ker me le to spravlja pokonci.Veliko časa sem na internetu in brskam po spletu o vsem in mogočem....
4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati? Na srečo ne!Ampak sem bila zelo blizu da bi jih začela...
5. Kako se bojuješ z depresijo? Moram povedat da že lep čas nisem bila v depresiji.Ampak ko me je prvič doletelo se nikaor nisem mogla sprijaznit s tem čerpav sem vedela da pr tem ne mroem storiti ničesar in da to pride smao od sebe...

6. Kaj bi rada vedela o depresiji? Zaenkrat nič,ker sem se ker sem se pozanimala o tem in sem veliko brala...

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna? Da poskuša najti vzroke zaradi česar je depresivna ker itak to pride iz določenih razlogov in ne kot strela iz jasnega neba.Naj se poskuša pogovoriti z nekom ki jo bo poslušal in je znal svetovati...
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Jan. 2008 11:15

1. Si bila že kdaj depresivna? Bila, bila. In to zelo. Vendar je na srečo že dolgo od tega.

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka? Včasih je bila kakšna priložnost, ki me je "napeljala" v to, da sem bila depresivna. Žal pa je bilo dostikrat kar brez vrzroka :?

3. Kaj narediš, ko si depresivna? Zdaj sem na srečo zelo rekdo-vendar imam zdravilo-pogovor s prijateljem/prijeteljico. Meni je to vedno pomagalo.

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati? Nikoli jih nisem jemala.

5. Kako se bojuješ z depresijo? /

6. Kaj bi rada vedela o depresiji? Mislim, da vem kar me je kdaj zanimalo o depresiji.

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna? Naj se čim več pogovarja in druži z ljudmi, ki lahko pozitivno vplivajo nanjo.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 16. Jan. 2008 11:18

Vprasanja so zastavljena tako, kot da gre za 'come and go' stanje, pa temu ni tako. Depresija je resna bolezen in imam obcutek, da se je, kot se to pogosto dogaja, tudi tukaj pomesalo med seboj slabo voljo in 'depresivno' razpolozenje, ki pa ni stalnica, in depresijo kot bolezensko stanje, ki se ne vklopi kar tako ob neki situaciji, niti se ne neha, ko je situacija mimo, ampak izhaja iz motenj v delovanju mozganov.

Mogoce se motim in je anketa res skoncentrirana na depresijo v pravem pomenu te besede, zato zgolj v opozorilo :wink:
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 16. Jan. 2008 11:19

1. Si bila že kdaj depresivna?

Ja, velikokrat padem v depresivno stanje in potem nekako ne najdem poti ven iz tega. Sedaj je tega, hvala bogu, manj.

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?

Velikokrat so krive razmere doma, v ljubezni, pred leti, ko se je to redno dogajalo, je bilo to še v osnovni šoli in potem v srednji šoli.

3. Kaj narediš, ko si depresivna?

Poslušam glasbo, zjokam se, odganjam vse ljudi od sebe, sem zadirčna, živčna ... ampak mi to pomaga.

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?

Nisem še in upam, da mi jih ne bo treba nikol jemat.

5. Kako se bojuješ z depresijo?

Bojujem se tako, da se skušam čimprej spravit ven iz tega stanja, ki nikamor ne pelje. Večkrat je zelo hudo, celo tako zelo, da pomislim na samomor, dvakrat je bil poskus samomora, ki na srečo ni uspel ... Ampak ja, moram potrkati, do sedaj sem se še vedno rešila iz prijema depresije brez tablet ali kakšnih tragičnih posledic.

6. Kaj bi rada vedela o depresiji?

Čim manj. Vsaj, kar se tiče depresije pri meni. Če bi pa to doživljala oseba, ki mi je pri srcu, pa čimveč, da bi znala pomagati.

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?

najprej bi se pozanimala, kje tiči vzrok za depresivno stanje, potem pa bi ji stala ob strani, kaj več je pa po mojem mnenju že težko naredit, ker mora vsak sam pri sebi razčistit in se zavedat, da tako stanje pač nikamor ne pelje.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Jan. 2008 11:21

1. Si bila že kdaj depresivna?
Ne, nisem take vrste človek da bi bila depresivna.vedno sušam rešit probleme, da se ne nabirajo in živet dalje optimizmu.

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?
Ne obstaja pri meni vzrok za depresijo, ker je nimam.

3. Kaj narediš, ko si depresivna?
nisem.

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?
ne, ker ne verjamem v to.če že, mora človek sam skušat najti razlog obolenja in ga sa rešiti.tablete ne pozdravijo tega.Za čustva ni zdravila.

5. Kako se bojuješ z depresijo?
Se ne.
6. Kaj bi rada vedela o depresiji?
Ubistvu imam zelo depresivno sodelavko in glede na to, vem veliko.
7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?
večino stvari skušam obrniti v smeh, da se ob tistem trenutku ko jo zagrabi napad nekako tega reši.Dostkrat pomaga.Drugače ji stojim ob strai, se z njo pogovarjam, poslušam, jo tolažim.svetovat ne moreš nič, dokler sama pri sebi ne razčisti kaj je točno vzrok tega.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 16. Jan. 2008 12:04

1. Si bila že kdaj depresivna?
Letošnje (študijsko) leto sem kar precej depresivna, čeprav probam to skrivati pred ostalimi.

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?
Faks mi škripa, na delovnem mestu so ljudje, ki so na začetku zelo prijazni,ko jim pa začneš zaupati ti kar naenkrat zabodejo nož v hrbet, takih ljudi sem letos spoznala toliko, kot prej nikoli še v življenju... Preobremenjenost na vseh področjih, doma se ne razumemo najbolje (spet zaradi faksa....)

3. Kaj narediš, ko si depresivna?
Poslušam glasbo, včasih priteče tudi kaka solzica

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?
Nisem jih nikoli jemala in si jih niti ne želim jemati.

5. Kako se bojuješ z depresijo?
Mi ne uspeva ravno najbolje, ne vem, nimam nobenega pametnega načina.

6. Kaj bi rada vedela o depresiji?
Me ne zanima kaj dosti, kar me zanima sproti poiščem na internetu.

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?
Naj ne bo sama, naj se druži s prijatelji, jaz bi jo velikokrat poklicala in povabila ven... Naj se pogovarja o svojih težavah in naj jih zaupa drugim.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Jan. 2008 12:15

MsN napisal/-a:Vprasanja so zastavljena tako, kot da gre za 'come and go' stanje, pa temu ni tako. Depresija je resna bolezen in imam obcutek, da se je, kot se to pogosto dogaja, tudi tukaj pomesalo med seboj slabo voljo in 'depresivno' razpolozenje, ki pa ni stalnica, in depresijo kot bolezensko stanje, ki se ne vklopi kar tako ob neki situaciji, niti se ne neha, ko je situacija mimo, ampak izhaja iz motenj v delovanju mozganov.

Mogoce se motim in je anketa res skoncentrirana na depresijo v pravem pomenu te besede, zato zgolj v opozorilo :wink:

Se strinjam.
Sicer pa nikoli nisem imela depresije, seveda sem pa tudi jaz občasno slabe volje in imam črne misli ... takrat pomaga marsikaj, od pogovora z ljudmi, ki so ti blizu, branja, poslušanja glasbe, ...

Tisti, ki imajo pa resno depresijo, pa se ne morejo kar odločiti, da bodo šli malo v lajf zvečer in se razvedrili. Ni to tako enostavno. In včasih so antidepresivi edina rešitev.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 16. Jan. 2008 12:18

1. Si bila že kdaj depresivna?
Jap bla ze, vendar zadnje case dosti manj (oz. nic) ker si nedovolim da bi mi katerakoli stvar unicevala razpolozenje
2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?
ja vedno je bil nek razlog (povod) za depresijo..
3. Kaj narediš, ko si depresivna?
hodim ven, zabavam se, se druzim.. itd..
4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?
pomirjevala ene 2 tedna.. pa sm rekla da mi taka stvar nesme unicit lajfa.. in sm nehala s tabletami in depresijo
5. Kako se bojuješ z depresijo?
odgovor kot iz 3. vpr.
6. Kaj bi rada vedela o depresiji?
cim vec
7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?
peljala bi jo vn,spravljala v smeh, cim vec v naravo hodit.. itd
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
Claudia22
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 327
Na forumu od: 18. 12. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Claudia22 » 16. Jan. 2008 12:21

1. Si bila že kdaj depresivna?

Mislim, da ne, kajti menim, da je eno biti včasih žalosten, pesimističen, črnogled iz katerega koli vzroka že (to se mi od časa do časa dogaja, če mi v življenju kaj ne gre, tako kot bi rada, če me kdo prizadane ...), drugo je pa biti depresiven ali pa biti nagnjen k depresiji, ki mi predstavlja bolj ali manj stalno počutje človeka, ki ga najbolje opišejo čustvo žalosti, čustvene razvrvanosti, občutek brezizhodnosti, notranje stiske, ki se lahko potem kaže tudi v človekovi zunanjosti (shujšanost, upadla lica, oči brez leska ...).

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?
Kot sem že napisala, sem od časa do časa žalostna, se zjočem ob kaki stiski, vendar mine in se spet počutim tako, kot ponavadi, torej sem dobre volje in z optimizmom gledam naprej. :)

3. Kaj narediš, ko si depresivna?

Ker menim, da moje občasne žalosti ne gre enačiti z depresijo, bi rekla, da si to svojo občasno žalost zdravim tako, da se zjočem, s kom pogovorim, delam kaj, kar me spravi v dobro voljo tako duševno (npr. poslušanje glasbe) kot telesno (npr. fitnes).

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?
Ne.

5. Kako se bojuješ z depresijo? /

6. Kaj bi rada vedela o depresiji?


Kaj točno jo povzroča (vzroki zanjo), kakšne so lahko njene posledice, po čem jo prepoznamo (ali obstajajo kaki tipični znaki), kako jo zdravimo in tudi ozdravimo, kako pomagati nekomu, ki je depresiven, v članku bi lahko navedli tudi kako strokovno literaturo za bralce, ki jih ta tematika bolj zanima ...

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?

Vsekakor bi ji svetovala, naj si poišče strokovno pomoč, obenem bi ji stala ob strani in jo skušala razumeti, bi se skušala pogovoriti z njo o njenih občutkih, bolečinah ...
" I am FREE no matter what labels you put on me. I am a no-name brand human being." (Simone Hudson)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 16. Jan. 2008 12:28

Se strinjam s tem, da je tale anketa mogoče mal narobe zastaulena in uprašanja (in vidm, da tut odgovori nekaterih uporabnic) ne zadevajo depresije u pravem pomenu besede.

Depresija je bolezen, ki jo je treba zdraut in brez pomoči (al pa tut z njo) se lahko vleče mesece, leta. Mislm, da preveč ljudi zmotno misl, da je depresija zgolj slaba volja in trenutna obupanost nad določenim načinom žiulenja, situacijo in da so taki ljudje pač pesimisti, prešibki, da bi se znal spraut u "dobro volo". Našteto ni depresija.

Na uprašanja ne bi odgovarjala, bojim pa se, da vem, kaj je depresija, da njene posledice trpim že lep cajt, lih tok časa pa se tut slepim, da bo en dan minila, sama od sebe. :|
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 16. Jan. 2008 12:44

1. Si bila že kdaj depresivna?
Ne,sem pa bila že čist na robu tega.
2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?
Nabiralo se je v meni.In potem ob vsem je zbruhnilo ven iz mene.Je bil vzrok.In to kar močan.Končala sem resno zvezo in s tem se mi je porušil svet.Posledično tega mi je začelo škripati tud v šoli in je šlo moje življenje samo navzdol.Ob tem se je pa sprožil še stres iz pred nekaj let,kjer je OŠ bla pravi pekel in veliko vzrok žal za živce.
3. Kaj narediš, ko si depresivna?
Poskušam se nekak pobrat.Če je možno,se s skom pogovorim,drgače pa se bolj 'zapičim' v hobije.
4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?
K sreči jih še nisem rabla.In upam,da ne bom rabla nikol,saj vem (ker je v družini prisotna depresija) kakšni stranski učinki so in sploh kako je,ko si resnično v tem.
5. Kako se bojuješ z depresijo?
Sem odgovorila že pri 3. vprašanju.
6. Kaj bi rada vedela o depresiji?
Veliko že vem in rada bi še kaj,saj so kakšne informacije vedno dobrodošle.In kot sem rekla,dve zelo blizu mi osebi se soočata s tem.
7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?
Kot prvo obisk zdravnika,saj lahko na pregledu ugotovijo kako novo nastalo bolezen,ki je nastala prav zaradi depresije.In seveda pogovor z osebo,ki ji zaupa.Dober pogovor veliko otehta.


Drgač bi pa še samo povedla,da depresija ni to,da si kak dan slabe volje,jočeš..itn.Je dosti bolj huje.In ni od dneva,tedna,mesca..Je rezultat mescov in celo let.Nekje do deset let nazaj.
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 16. Jan. 2008 12:56

1. Si bila že kdaj depresivna? Ja, ampak sem redkokdaj.

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka? Poseben vzrok je bil.

3. Kaj narediš, ko si depresivna? Pustim si tisti en dan in se držim zase in hočem mir ored vsemi, izklopim telefon, naslednji dan pa se razvedrim in poskušam bit dobre volje, se mi zdi škoda časa bit depresivna.

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati? Ne, nisem.

5. Kako se bojuješ z depresijo? Sem opisala zgoraj.

6. Kaj bi rada vedela o depresiji?Vem večino stvari, so mi znani simptomi.

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?Naj si vzame čas zase, toliko časa kot ga rabi da se sama postavi na noge.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 16. Jan. 2008 13:07

1. Si bila že kdaj depresivna? Ja.

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka? Posebna priložnost, velik stres.

3. Kaj narediš, ko si depresivna? Razmišljam pozitivno, se tolažim, da bi lahko bilo še slabše, iščem rešitev problema.

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati? Nikoli.

5. Kako se bojuješ z depresijo? Razmišljam pozitivno, se tolažim, da bi lahko bilo še slabše, iščem rešitev problema.

6. Kaj bi rada vedela o depresiji? Kako se jo da preprečit.

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna? Naj se ne samo smili sama sebi, pomagala bi ji najti rešitev, bi ji predlagala razne rešitve, bi ji stala ob strani.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Uporabniški avatar
matty13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a matty13 » 16. Jan. 2008 13:13

1. Si bila že kdaj depresivna?
sem bla je, sicer ne velikokrat, ampak se je naredil

2. Je bila to posebna priložnost ali se je zgodilo kar tako, brez posebnega vzroka?
v kakšnem malo težjem ljubezenskem obdobju, ko se mi je zdel, da se mi vse podira, pa ob takem vremenu, kot se zdej vleče že skorej en mesec :cool:

3. Kaj narediš, ko si depresivna?
poizkušam se razvedriti s prijatelji in športom, kdaj se pa kar zaprem v svojo sobo in sem nekaj časa sama s seboj in me potem počasi mine.

4. Ali si že kdaj jemala antidepresive? Koliko časa? Kako si se takrat počutila in kako potem, ko si jih nehala jemati?
ne, nisem, ker razn tablet proti alergiji ne vzamem nobenega drugega tableta (mogoče lekadol 2-krat letno)

5. Kako se bojuješ z depresijo?
najraje s športom - odbojko

6. Kaj bi rada vedela o depresiji?
kako se je najhitreje otresti oz. kako sploh ne bi postala depresivna.

7. Kaj bi svetovala prijateljici, če bi bila depresivna?
poizkušala bi jo razvedriti, in upam, da bi to pomagalo. Ne vem, če bi ji svetovala antidepresive, če bi se to predolgo vleklo, verjetno ne.
Ljubiti samega sebe je začetek dosmrtne romance

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov