Brat noče na moj maturantski ples!

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Feb. 2008 16:14

buubbika napisal/-a:Sem dosti trmasta ja. Vendarm a tebe npr ne bi razjezilo, da bi mela brata, skupaj sobo in mu moras vedno pospraviti posteljo in obleke dati v omaro??? Sploh ce se moram ucit in pridem v taksno sobo, jst norim! Pa ne da bi on kdaj kaj naredil.. Pa še rečem mu da pospravi, pa reče "kaj si tak tečna??" in se kregava. Sva bla sama doma kksen teden, pridem iz sole, naredim kosilo, ma vse sm sama delala on je edino kupoval npr kruh vsak dan pa to.. No pa 1x in to 1. v zivljenju mi je pospravil posteljo! In sva se nekak stekala. Prisli starsi, spet vse isto.. Ne bom ga sprasevala ce bo sel, ker izpadam kot kksen bebec. Ce bi mel kaj v glavi, bi si lahko sam prisel gor da bi mogoce pa le sel zaradi mene. Ma ne vem.. Mogoce mu bo pa zal enega dne ......


Jaz bi pospravila svoj del sobe in njemu tudi slučajno ne bi pospravljala postelje... sploh pa ne bi pospravila in pol tega očitala. Obleke bi pustila, tam kjer so in jih ne bi dajala v omaro.

Ne vem...meni se zdi, da pretiravaš glede maturantskega plesa. Tebi se zdi, da se ti ful trudiš za vajin odnos, on pa nič. Ne vem, a on tebi teži, da si pospravi sobo, da se pojdi učit, da nisi njegova sestra, če nečesa ne narediš točno tako, kot on hoče? Mogoče se on tudi trudi, ampak ti tega ne vidiš.

Rada bi ti dopovedala, da smo si ljudje različni :) Tebi nekaj pomeni veliko, njemu mogoče nekaj tretjega. S tem, da na vsak način hočeš doseči svoje in ne sprejemaš njegovega mnenja (recimo konkretno za maturantski ples ne upoštevaš njegove želje, da bo ostal doma), samo slabšaš stvari! :)

Poskusi 2 tedna nič težiti. Niti enkrat se ne vtakni v njegovo posteljo, v njegov del sobe (tako kot tebi paše, da imaš pospravljeno, tako njemu paše, da ima razmetano), ne opominjaj ga, da nič ne dela.

Skratka, če nimaš za reči nič prijaznega, bodi tiho :!: Ziher se bosta boljše razumela. ;) In to je definitivno začetek. Še enkrat: če nimaš za povedati nič prijaznega, raje ne reci nič. Za posteljo in pospravljanje ima mamo, ki naj mu teži.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 23. Feb. 2008 16:24

Zaradi maturantskega plesa, se ne sekiraj, če ne bo šel. Maturantski ples je zadnja leta precenjen, kao neka prelomnica, in pol bi morali bit vsi prisotni....krneki.....važn da organizator pokasira svoje...kar nudijo ni pa nič glede na plačilo.
Raje glej na vsakdanji odnos.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 23. Feb. 2008 16:54

uh..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 18:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Feb. 2008 17:11

buubbika napisal/-a:Zvoncica to kar pravis za sobo sicer ne vem kako bom zdrzala :D ker znorim ko se moram ucit in vse lezi po sobi sem ter tjaaa :twisted: vendar bom probala! Sicer pa on men tud bluzi ce mam npr knjige na njegovi postelji in jih pustim tam, jih samo vzame in vrze na mojo posteljo.. Kar se tice tega, da ne bom govorila kar je slabo in bom raje tiho bom definitivno upoštevala, čeprav tudi ko se ne kregava npr par dni :D in mu nekaj mimgrede omenim, hocem zacet pogovor, me napi**i in rece kaj sem tecna, ker ma pac slab dan in se nad mano zgraza! CCC


A se greš lahko učit kam ven, v kakšno knjižnico? Saj imajo skoraj vse študentske sobe ;)

No evo :) Če imaš ti stvari na njegovi postelji, on NE ZNORI, ampak ti jih samo prestavi (vrže, whatever :D) na tvojo ;)

Pa ne mislim, da si ti vsega kriva, niti slučajno! Ampak najlaže je spremeniti sebe, ker na to lahko vplivamo ;) Na druge ljudi veliko težje.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Feb. 2008 17:35

Ja v prvo drugo in tretje mogoče res ne bo ratalo, ampak samo ne obupaj ;)
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 23. Feb. 2008 18:00

buubbika napisal/-a:Boris, to kar si ti povedal, bom sicer težko naredila, ker (kot sem rekla) midva ful nimava nekih odnosov in mi je prav mal nerodno začet neke odnose in se menit z njim, kaj me moti kaj ne, kaj misli glede tega, onega itd. Vendar bom probala.


Za vse odnose se je potrebno truditi, da bi bili rezultati pogovorov pozitivni. Če se ne trudiš, tudi ne pričakuj, da bodo odnosi lepi. Še ko se trudimo, nam ne gre vedno dobro. Vsekakor pa verjamem, da v večini primerov, ko pokažemo interes po konstruktivnem razmerju, dober rezultat ne izvisi.

To, da željo po tem, kaj naj bi on napravil, le skrivaš v sebi, ne pripomore kaj dosti k temu, da bo on ravnal tako, kot bi ti hotela. Morda ti v prvo ne bo uspelo ničesar doseči, a ne omagaj. Če in ko bo tudi on začutil, da zna biti v pogovoru nekaj koristnega zanj, se ga bo tudi on rad udeležil. V primeru da misli, da si stalno tečna, pa ga pozovi, naj ti razloži, kaj bi on napravil na tvojem mestu in kako misli, da bi bilo dobro ravnati, če se v tebi pojavljajo specifični občutki.

Glede pospravljanja se strinjam s Zvoncico. Sam sem v najstniških letih več let pospravljal za sestro, sčasoma pa sem spoznal, da sem moral imeti okrog sebe vse pospravljeno (če ni bilo, mi je bilo neprijetno) zato, ker nisem bil zadovoljen sam s seboj. Namesto da bi se obiskovalcu ob nepospravljeni sobi posvečal ne glede na okoliščine, je bil vedno nek moteč faktor v ozadju. V resnici pa sem bil moteč faktor sam.

Dobro je, da je hiša pospravljena, če se zaradi tega obiskovalec počuti bolj udobno, a ko prevzemaš tujo odgovornost nase in vedno pospravljaš namesto drugih, vedi, da s tem druge učiš, da bo vedno nekdo, ki bo pospravil namesto njih. Sam sem pri 15. letih popolnoma prenehal s pospravljanjem za sestro in čez kakšno leto ali dve je sama dobila potrebo po tem, da so stvari urejene.

buubbika napisal/-a:To za komprosmis.. on je ful izkoriscevalski! Se spomnem ko sem bla mala, in ko sem dobila denar od starsev sem ga ful cenila in si delala prihranke on pa je mel stipendijo in mu je zmanjkal..


Kdor ima probleme z izkoriščevalcem, bo zanj po vsej verjetnosti dobro, da dela na previdnosti. Mene npr. je (po mojem mnenju) precej težko izkoristiti tako, da bi mi škodovalo, ker običajno vedno delam tako, da mi v končnem rezultatu v vsakem primeru neko početje koristi.
Morda se tvoj brat svojega izkoriščanja sploh ne zaveda, oziroma ga ne skrbi za stvari, ki tebi povzročajo večje težave. Morda tega ne opazi. To mu moraš povedati. Ne pričakuj, da bo on vedel za to, kaj se godi v tebi.

buubbika napisal/-a:Seveda jst kot otrok nism rabla denarja in mi reče če mu npr posodim 2000sit in mu dam kao "itak je reko da mi bo vrnil cez 1 teden" in kaj naredu? Minil teden, jst pa sem mu vsak dan morala morit da mi vrne denar on pa "pa kaj si tecna, ti bom ze vrnil, kok si tecna" in po kksnem mesecu, ko sem mu "zagrozila" da bom povedala staršem mi je pa nekak vrnil tistih ubogih 2000sit. Pravično? Ne.


Če ti to toliko pomeni, lahko že zdaj začneš vaditi, kako boš ravnala, če boš nekoč do take situacije prišla z nedružinskim članom. Začrtaj meje, postavi predpogoj posojila. Če ne drugače, sklenita preprosto pogodbo na papirju: "Danes, [datum] sem jaz, [ime priimek] posodila svojemu bratu [ime priimek] 10€. Vrnil mi jih bo do [datum]. Pogojno lahko rok izplačila podaljša za en teden [število]-krat. Če do [datum] izplačila ne bo, bodo ukrepi sledeči: ..." To pogodbo potem oba podpišita. V tem primeru ti ne bo smel očitati, da mu težiš, saj bo s podpisom pogodbe sam povedal, da se z napisanim strinja. Če pa bi ti ob svojem zamujanju kljub temu podajal neke očitke, bi imela korpus delikti, da ni odgovoren, da je nespoštljiv, nedosleden, nezanesljiv,...

Glede tvojega sramu pa ti res full zelo fajn priporočam ogled tegale videoposnetka: Pogovori: dr. Zoran Milivojević o sramu :) Med drugim te bo naučil tudi tega, na kakšen način sta občutek ponosa in občutek sramu med seboj povezana.
Zadnjič spremenil Boris, dne 23. Feb. 2008 18:43, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 23. Feb. 2008 18:33

Ce je brat, se nimas velik za sekirat. Tko pac je. Se ne razumeta najbolje, je pa prav, da mu lepo poves, da njegovo ravnanje in odnos do clanov druzine ne vod nikamor in bi lahko izrazu spostovanje, pa prsou na maturanca.
Za mnenja drugih se pa ne sekiraj. Tud ce bojo usi clani usakega maturanta prsli na maturanca, se ne pomen da so prsli usi z veseljem. Na zuni se useen lahko sam delajo da se razumejo, u resnic pa ni tko.
Uporabniški avatar
electra*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 517
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a electra* » 23. Feb. 2008 22:04

mah pri meni je tudi podobna zgodba...mam brata 8 let starejšega...ko še ni mel punce sma se ful razumela, pa tak me je vedno pocartal pa vse, samo nikol pa ni blo tistega odnosa da bi se mu lahko zaupala, kar sem pogrešala...zaj od kar ma pa punco-to so kaka 3 leta, je pa najin odnos na ravni bežnih znancev...včasih me preseneti da se sploh še spomni da ma sestro...sma samo na frekvenci zdravo-zdravo, pa še mogoče kaka beseda pa je to to...že prei nisva bla v nevem kakem dobrem odnosu ampak zdaj je pa kriminalno no, lahko predvidevate da na to ful vpliva njegova punca, ki je zelo očitno ljubosumna name...ampak dobro, v teh 3 letih sem se že sprijaznila... :roll:
Uporabniški avatar
just.me
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 1. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a just.me » 24. Feb. 2008 10:13

jst sm u podobni situaciji, moj brat je tri leta starejši in tud meni se približuje maturantski ples. Imama tut bl tko čudn odnos, učas se ful nisma razumela, zadne čase pa kar gre, ker se ne vidma več tolk kr dela v vojski pa ga skor nič ni doma, tk d imama učasih tiste svoje neke pogovore. za maturanca se ga pa še trudla nism prepričevat, k bi itq tam ceu večer u zrak gledu, nobenega ne bi poznal, tko da brez veze da gre. kr vrjem, to ni njegova družba, s starši tut ne bo tko dolg zdržau...dolgočasu bi se ceu večer pa še tečen bi bil, pa bi na konc po vsej vrjetnosti še teb use pokvaru, tk d se ne sekiri preveč glede tega. vrjem d te ma rad in vse, sam eni pač tega ne kažejo! :)
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 24. Feb. 2008 10:36

electra* napisal/-a:mah pri meni je tudi podobna zgodba...mam brata 8 let starejšega...ko še ni mel punce sma se ful razumela, pa tak me je vedno pocartal pa vse, samo nikol pa ni blo tistega odnosa da bi se mu lahko zaupala, kar sem pogrešala...zaj od kar ma pa punco-to so kaka 3 leta, je pa najin odnos na ravni bežnih znancev...včasih me preseneti da se sploh še spomni da ma sestro...sma samo na frekvenci zdravo-zdravo, pa še mogoče kaka beseda pa je to to...že prei nisva bla v nevem kakem dobrem odnosu ampak zdaj je pa kriminalno no, lahko predvidevate da na to ful vpliva njegova punca, ki je zelo očitno ljubosumna name...ampak dobro, v teh 3 letih sem se že sprijaznila... :roll:


Hey!

Rad bi, da se skoncentriraš na okrepljeno. Zanima me, zakaj bi bila po tvojem mnenju njegova punca ljubosumna nate.
Ljubosúmen -
1.) ki čuti bojazen, da bi izgubil ljubezen, naklonjenost kake osebe
2.) v povedni rabi, v zvezi z na: ki čuti nezadovoljnost zaradi uspehov, prednosti koga

Zdaj ne vem, kaj si imela v mislih...

Ali meniš, da ona misli, da bi ob tvoji prisotnosti tvoj brat izgubil naklonjenost do nje? Kakšni so tvoji argumenti za to? Bi bilo tako njeno mišljenje in čutenje smiselno, ali ni nobene potrebe po teh skrbeh?

Ali pa morda meniš, da se bratovi punci ob tvoji prisotnosti začasno poveča občutek nezadovoljstva, ker misli ali čuti, da imaš pred njo neko prednost in jo le ta ogroža oziroma ti le te ne privošči? In če si imela v mislih to varianto, me zanima, po kakšnih indikatorjih ti izpelješ sklep, da mora biti njegova punca ljubosumna na ta način.
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 24. Feb. 2008 11:21

ti si želiš, da bi šel, jaz pa si želim, da bi šel sam on in ne njegova žena - ker se neostavno NE zna obnašat ... in me je kr strah, kak bo vse skupaj izpadlo ...
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 27. Feb. 2008 19:43

Če želite vidt novo vrsto opice pridte k meni: danes k so naši šli od doma (do sobote) j pršu brat domov po treh mescih! :boese: No, nej ne omenjam kolk dnevo mi je že tko uniču, pa žurov tud :)
No, zdej pa resno: z mojim bratom imava izredno...hmm...kko nej reče? kričeč odnos? Skos se neki dajeva, pogajava, žalva, nestrpna sva en do druzga...Na srečo se je takoj po osnovni odselu v LJ in imam dokaj mir, v osnovni pa je biu peku. On jih ima skor 24, jst pa 22. Na mojo valeto ni šov, na maturanca tud ne in na poroko ga bom povabla sam če bo imel narejen izpit na temo "odnosi", "socializiranost" in potrdilo od psihiatra... Jst sm ful potrpežljiva, velik sm pretrpela na njegov račun in sita sem te njegove čustvene nestabilnosti. Ne vem veliko o njem, če želim kej zvedt sam prašam strica (k je ful prjatu z bratom) in to je tud vse.
Uporabniški avatar
GloR-Red
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 129
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a GloR-Red » 10. Mar. 2008 18:47

hehe...kot da mi misli berete :D js mam sicer 2 let mlajšga brata...ki pa je na stopnji 5 letnika. po cele dneve ždi na kompu in špila igrce, vn hod z fanti tja do 5. razreda osnoune šole, ne druž se s puncami - kar je za use normalno pr teh letih, nima nekega prjatla, ne hod vn...pa take čudne
in s tem se sploh ne ukvarjam več niti ne pogovarjam se ne več z nim, se mi zdi že pod častjo da ga lepo prašam neki on pa k da bi mu kej nardila neki krči nazaj oz me sploh ne šlivi. in sm se navadla k da ga ni. niti tastari ga ne morjo več obvladat, ker pač muti svoje. u šoli ne vem sicer kašn je, ampk k pride iz šole gre direkt na računalnik in je tam do večera + še to da muzko nabija da se use okol trese. ne vem več kaj nej nardim. starci pa spet tupijo svoje da je to sam ''najstniški problem'' kar pa ZLO dvomim. h psihijatru ga poslat bi blo pomoje najbolš ampk kaj čm js...to je delo tasatrih ne mene ?!
Love yourself. Be fatal.
Uporabniški avatar
Nu$k@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 4. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nu$k@ » 17. Mar. 2008 20:17

joj joj joj... jaz pa razen mamice in atija nebom nobenga povabla.. še niju nebi, če nebi izpadlo to smešno. maturantski ples... meni ni večje traparije. mislim, da bosta mojedva veliko bolj ponosna name ko bom z maturitetnim spričevalom ležala mrtvo pijana pred hišo, kot pa ko bosta dala tistih 500€, da bom oblečena kot se spodobi za dijakinjo 4. letnika. mislim... ful enega keša, za to da mogoče sploh mature nebom nardila? meni in moji družini je to najbolj neumen dan v mojem življenju. hvala bogu, da se poleg nebosta dolgočasila tudi moja brata in moj fant.
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 17. Mar. 2008 20:35

wahaha.. nuska.. :D joj.. ocitno pa le obstaja nekdo k mu maturanc ni usec :D js pa svojga kommmiiiii cakaaam ! upam da ne bom js mela kakih komplikacij z mojo familjo, k se tastara 2 skregata na cist vsak zame ful pomembn dan in kot nalasc poskrbita da sm slabe vole :?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov