Brat noče na moj maturantski ples!

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 23. Feb. 2008 12:29

od moje sošolke brat tud ni hotu it na maturanca pa se je pol premislu pa je šou... a vi2 se tko na splošno ne razumeta al sta se sam spičla pred kratkim?
kdaj pa maš maturanca? si se probala pogovort z njim?
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Melani
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 14. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Melani » 23. Feb. 2008 12:53

kok je star?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 23. Feb. 2008 12:59

jst te pa ne razumem. sama praviš, da zate brat ne obstaja, da nimata nikakršnega odnosa, potem pa travmiraš, ker ga ne bo na tvojem maturantskem plesu. zakaj bi ga sploh hotela imet tam? da ne bo smešno izpadlo, ker boste samo trije?
meni se zdi velika potrata dajat več 10 evrov, da bo zraven mene sedel nekdo, ki mu ni nič do tega, pa bi po možnosti še meni pokvaril ples s svojim obnašanjem.
_sad_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 4. 3. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a _sad_girl » 23. Feb. 2008 13:02

verjamem da ni fajn občutek ko noče it...pri moji sošolki pa noče it na maturantski ples njena mama!sicer imata kr vredu odnos ampak pač ona ne bo šla! mislim da je to nesramno ko pač hočeš met vse ob sebi ki jih imaš rad pa nemoreš ker nekomu npr.ni za it...
upam da ga vseeno prepričaš!
Just be who you are....
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Feb. 2008 13:03

Jah...vprašaj ga za njegove razloge, zakaj ne želi iti. Če ni šel že na svojega, poskusi ne tako osebno jemati, če se bo odločil, da tudi na tvojega ne gre...

Tudi ti poskusi nekaj časa ne omenjati samo njegovih slabih strani... ne vem, prinesi mu njegovo najljubšo čokolado, nasmehni se in reci, da če se je odločil, da ne gre na tvoj ples, da mu ne boš zamerila. Pa to res sprejmi pa mu nikoli ne očitaj ;)

Resno...očitno ima močne razloge, da ne gre. In ti s tem, ko si na smrt užaljena in se nočeš niti pogovoriti z njim o tem, nič ne izboljšuješ situacije.

Poskusi ga razumeti...če se je pred kratkim razšel s punco, pa ga je ona pustila, gre najbrž čez nekaj groznega. In mu je tvoj maturantski ples najbrž zadnja stvar na svetu...ne vem, poskusi biti bolj razumevajoča.

Kaj pa je en maturantski ples proti temu, da si izboljšaš odnos s svojim bratom... :)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Feb. 2008 13:27

buuubika iz tvojega pisanja o bratu sklepam, da si tudi ti precej trmasta, da je itak brezveze se truditi, tut o odnosu s punco pišeš, da če bi jo že imel rad, bi ji pisal, da se itak nima smisla truditi, da je vse zaman, itd.

Nikoli ni nič dobrega, kar naredimo zaman in nikoli ni prepozno za nič ;) To si le zapomni...

Poskusi manj obsojati brata, če se tebi zdi njuna zveza čudna, tega njemu nikoli ne povej (oziroma upam, da mu nisi hehe)... V tem času rabi podporo in nič drugega.

Pač družina je družina in hočeš nočeš zaenkrat edina, ki jo imaš. Zaenkrat ne rini v brata, ker se mogoče noče pogovarjati...ne vem. Pusti ga pri miru, kakršenkoli stik imaš z njim, naj bo prijazen...če se skrega s starši, se postavi na njegovo stran, kajjazvem. Vprašaj ga za mnenje glede kakšne stvari (maturanca in zvez raje ne omenjaj, ker znajo izpasti kakšni nesporazumi, hehe).

Tut če ti reče, da noče tvoje čokolade, mu reci ok pol jo pa spravi za drugič.

Pismo meni se zdi vse tako enostavno :)
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 23. Feb. 2008 13:55

Vem, da ti je hudo, ampak če se boš sekirala al pa ne, situacija se ne bo spremenila! Tak pač je!
Jez mam brata, o katerem vem manj kot o ljudeh, ki jih spoznam tko mimogrede, pa mi povejo hmal življ.zgodbo. To mi ni ušeč, ma ne morm pomagat! Drgač se štekava, sam on mi nč ne zaupa, ne vem, če je že mel kakšno punco (star je skor 22), ne nč. Učasih ma dobre momente pa kej pove, kako je blo vni, sam vse bolj na kratko, je tak tip človeka, da bolj malo pove. Drgač pa me je letos presenetu s tem, da mi je kupu darilo za r.d. po enih 100 letih :D. Ga mam ful rada, čeprav ne vem dosti o njem :wink:.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 23. Feb. 2008 14:13

No, vidš, da ni tko hudo :). Pr meni je tudi tako, da sta fotr in brat bolj tiha, pa težje pokažeta ljubezn, pa trmasta oba ful! Sam kaj čmo... Drgač te pa razumem, da te boli, da noče na tvoj maturantski, sam tko je... Mogoče ga sam uprašej oziroma mu reci: Pol res ne greš na moj maturantski? Ok, sprejmem tvojo odločitev, bi mi pa ful pomenlo, če bi šel... In to je to, več kot to ne morš nardit. Raje pomisli kako se boste meli fajn tam, pa če bo tvoj brat zravn al pa ne :wink:.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 23. Feb. 2008 14:22

K sm jst mela maturantski ples sm mela tut grozn problem s tem. Prvič starša sta ločena(usak naj bi meu za mizo 4ljudi največ)..in zdej si predstavli..mam dva brata pa mami pač k ma partnerja s katerim skupi živimo..Je ful uredu in je logično mi blo da bo zdraven..mami tut..in pol ostaneta dve mesti..3osebe k mi velik pomenjo..brata+fotr :? No in če bi fotra povabila,bi se čudno gledal za mizo on s svojo,mami s svojim..uglavnem useen sm tvegala pa ga povabila,pa je "k sreči" zavrnu..čeprou pomoje s teškim srcem..no in pol mi je blo logično da gresta brata ane...In par dni pred maturantskim je reku tamau da se mu ne da..oz da to ni zanga..smo se mučl,ga prepričval..in ne vem kaj še use..nazadne je šla bratova punca od strejšga namest njega :D

Hočem ti povedat,da je brezveze kogarkol silt..Jst se s tamalim kr uredu štekam,sam je samosvoja oseba..tko da je blu kej tazga za prčakovat..pač je zamudu ples..mogoče mu je zdej žou..ne vem..sam je možnost izbire meu..tku k jo ma tvoj..pač lahko mu omenš,kaj ti to pomen..mogoče ga bo ganilu..mojga ni :D sam sm preživela...jst bom na njegouga letos šla z veseljem in ponosom ;)

Ne sekiri se preveč..pa ne oziraj se na druge kuk jih ma kdo povablenih..maš tuk kukr jih maš,pa tiste kvalitetne...
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 23. Feb. 2008 14:24

Ok iz prvega posta samo.. Matr pretiravaš. Pač si ne želi it na tvoj maturantski ples, to še ne pomen d rečeš " kot da nimam brata" :roll: . Buhu ostali bojo mel 100 ljudi jz pa samo očeta in mamo.. kaj pa tisti, ki nimajo očeta ali mame , da bi pršl na maturanca od svoje hčere/sina? Dej no, če je njegova želja, da pač noče it, poskuši razumet in uživi v svojem maturancu..ne pa take cele frke delat s tega.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 23. Feb. 2008 14:29

Moj bratc je na maturantskega šel, drgač pa tudi ne gre hmal nikdar h stari mami, da ne govorim o tetah in stricu in tko naprej... Ma jez se ne sekiram več, je trmast in lahku se na trepalnce postavm, pa ga ne bom prepričala...

Mogoče je pa bolje da mu več nč ne rečste, ker nalč s trme noče it :D. Eh ne vem... bo kr bo, nč jokat, ker je to brez veze, spremenila itak ne boš nč...
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 23. Feb. 2008 14:32

Ja ok ti velik pomeni, ampk neumnost je napisat " brat, kot da ga nimam" samo zato.. spoštuj tud njegovo željo, da mu pač ni do tega, da b i šel, konc koncv tud tebe ne silijo(upam da te ne) nekam it, če si ti tega ne želiš..to še ne pomen, da te nima rad al kakorkoli že..Boš tud vidla, da nebodo vsi mel miljone družinskih članov tam(če pa bodo mel, je pa to tud men enea velika neumnost, če jih je prevč zna bit tud smotano)..
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 23. Feb. 2008 14:53

midva z mojim imava isto situacijo. ne živiva skupaj in je prekinil z mano vse stike, od mene je starejši 7 let in naslednje leto, ko bom jaz imela maturanca, ga verjetno ne bo. meni tud ni vseeno, ampak tako pač je... probaj se nesekirat :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 23. Feb. 2008 15:34

Midva z bratom imava tudi porazne odnose. Sicer si kupiva darilo za r.d., sodelujeva pri nakupih ob praznikih za mamo, drugace pa se ne prenasava. No, on ne prenasa mene, jaz pa sem se ze davno nehala sekirat zaradi tega. Je tudi mamin ljubljencek. Pravzaprav se mi zdi, da se ga ona kar malo boji. Zato je tudi njen odnos do mene temu primeren. Ko sva sami, se se nekako razumeva, ko je zraven on, pa ne. Ce ne gre drugace, pa sam poskrbi, da pride do prepira.

Ampak tako pac je. Z nekaterimi ljudmi se razumemo, z drugimi ne. Ce se to zgodi znotraj primarne druzine, je sicer malce nerodno, a se da prezivet. Samo sprijaznit se je treba, da tistih pristinih druzinskih odnosov v tej druzini nikoli ne bo.

Poleg tega se bosna maturancu gotovo imela bolje, ce bos vedela, da so tisti za tvojo mizo tam z veseljem in ne "pod prisilo".
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 23. Feb. 2008 15:45

buubbika napisal/-a:No, še sama ne vem zakaj pišem sem. Vrjetno rabim tolažbo, ker tega nikomur nisem povedala, razen svojemu fantu. Bliza se maturantski ples, mam brata ki je 6 let starejši od mene in noče it zraven. Vsi bojo povabli svojo družino + sorodnike, bojo mel po 9 kart, jst pa samo starša.
Še sorodnikov ne morem povabiti, ker so bolj ko ne vsi v tujini. In brat ni šel že na mojo valeto kao, kaj bom jst tam, če še na svojo nisem šel.. Ok, no mi je blo bolj ko ne vseeno, ker jih nismo smeli velik povabit. No in pride maturantski ples, zame kr pomemben del življenja, kaj vem, sm ponosna nase da sem prišla do sem in do 4. letnika gimnazije ;). Tipu je seveda spet vseeno, pred kratkim sta se razšla s punco, in mu mama že 3 dni govori, da bo šel pa oče tudi, on pa kot kakšno budalo.. pa ne bom! Ne vem no, jst se pa jokam. In starši imajo prijatle, ki se kar dobro razumejo in me je mami vprašala, če bi njih povabla.. Itak da sploh ni logike! Kaj bom jst druge vabla, če pa še moj brat noče it, ki je moja družina. Kako me je sram!!! :oops: :cry:

Je mogoče katera v podobni situaciji? Se tudi tako sekirate? Sploh ne vem kaj naj.. z njim se pa itak nikoli vec v zivljenju ne bom menila! Zame brat ne obstaja!!! Aja, pa da ne boste imele drugačne predstave.. tudi za druge stvari je enak. Sploh se ne stekava. Vendar se jst s tem sploh ne morem sprijaznit. Srce me boli, ko vidim kako se drugi razumejo in jim velik pomenijo, jst pa nimam od njega prav nobene koristi. On je pač najbolj pameten..


Živjo!

Zanima me, ali si brata vprašala, kakšne probleme ima, da se noče udeležiti prireditve. Omenila si, da se je pred kratkim razšel s punco. Kakšni občutki so trenutno v njem?

Če njemu ples ne pomeni dosti, to zanj pač ni vrednota, kot zate morda ni vrednota nekaj, kar njemu veliko pomeni. Zakaj bi to, da ne želi iti nekam, kamor ti želiš, moralo slabo vplivati na vajin odnos? To diši po manipulaciji - rada te imam, če... ; sprejmem te, če...; če mi ne boš prinesel te koristi, se pa več ne pogovarjam s teboj,...

Če se ne štekata, je kriv on? :rolleyes: Je res problem slabo razumevanje, ali pa je problem v tem, da oba ali pa nekdo izmed vaju ne sprejme stila življenja drugega(?) Kako ti zadovoljuješ bratove potrebe in kakšen odnos ti gojiš do njega, koliko časa posvečaš uresničevanju njegovih aspiracij(?)

Ali pa je morda v tebi jeza zaradi občutka ogroženosti, ko se ne počutiš enakovredno preostalim? Razčleni situacijo in skušaj ugotoviti, česa te je zares sram in ali je to smiselno ter kakšne koristi so od tega. Kaj ti občutek sramu sporoča, čemu te napeljuje, kaj lahko narediš v tej smeri, da ga ne bi bilo več(?)

Moje priporočilo je, da delaš na svoji samopodobi. Če te to, kako malo ljudi bo zraven tebe sedelo na zabavi, obremenjuje, to nekaj odraža o tebi. Sedaj te to lahko žalosti in/ali živcira in/ali jezi, v primeru ko boš dovolj močna, pa to ne bo nič doprineslo k slabšem počutju. Veseli se s tistimi, ki so ob tebi. Če pride na zabavo samo en človek in če se s tistim dobro ujameš, se boš imela lahko veliko lepše, kot nekdo drug, ob katerem bo 15 ljudi, pa se z nikomer ne ujame zares dobro. :razz:

Z bratom se pa, če se še nisi, pogovori na dolgo in široko o njegovih pogledih na situacijo in ga skušaj sprejeti takega, kot je. Povej mu tudi kako se počutiš in za občutke ne krivi njega. Predlagaš mu lahko le, da bi ti imela manj neprijetnosti, če ti naredi uslugo. Prosiš ga lahko za kompromis... npr. - "ti pojdi z menoj na prireditev, jaz pa bom v zameno naredila...".

Midva s sestro, ki je 7 let mlajša, se po mojem mnenju odlično razumeva in običajno tudi sprejemava. Da pa bi temu bilo tako, sam v to vlagam ogromno truda.

lp,
Boris
Zadnjič spremenil Boris, dne 23. Feb. 2008 16:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov