Slovenski pevci/pevke

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Hey Baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 10. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Hey Baby » 28. Okt. 2007 1:13

mmm, Gušti in Polona Kasal, eeemmm aja, siddharta , potem se pa že konča :)
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 28. Okt. 2007 10:16

zame in meni je najboljši Zoran Predin pa Pero Lovšin, od pevk ne vem... to zdaj nisem primerjala s tošetom ker mi pač njegova glazba ni lih všeč... kar pa ne pomeni da ni bil vredu fant
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Okt. 2007 11:56

*purple* napisal/-a:Drgač pa za slovenskega pevca/pevko, ki je vreden, bi dala naprimer slavka Avsenika, ker je prqaktično edini ki ni osvojil samo naše države ampak je skočil celo čez lužo.In mogoče se malokomu zdijo njegove pesmi fajn (slovenci so nekateri pač preveč nastrojeni proti lastni "državni" glasbi), ampak med od vseh teh govejih ansamblov, resnično njegove izstopajo.
...
verjetno sem kakšnega izpustila mapak glede na skopo izbiro, bi lahko rekla da v sloveniji nimamo nevemkakšnih pevcev ki bi bili res oh in sploh najboljši.je pa slovesnki jezik že sam po sebi, težak za rimat in preveč trd in ne orjo pač tko lepe pesmi nastat kot recimo anglešnini ali hrvaščini.

:roll: Prav tak odnos kot ga očitaš drugim glede Avsenika, imaš sama do slovenskega jezika na splošno.
Nemščina je še bolj trda od slovenščine, pa obstaja v njej čudovita poezija in krasne pesmi ...

On topic ... Svetlana Makarovič, Brina, Katalena, Melodrom, Iztok Mlakar, Anika Horvat.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Okt. 2007 17:44

nism jst mislna čist nč slabga s tem kr.ena.hotla sem sam povedat, da mi nekak lepše zvenijo pesmi iz hrvaškega in angleškega jezika, kot pa pesmi slovenskega jezika in ker si ravno izpostavila nemško, mi govorica sploh ni všeč in tudi pesmi vizualno ne.
nevem zakaj bi imela jaz slab odnos.kakor pišem po forumu, je pač pogovorni-slengovski stil pisanja, če pa mam kej uradnega za napisat pa zlo dobr uporabim pravilno slovenščino :wink:
glede avsenika je pa tako, da marsikateri slovenec dobesedno poori v slabem smislu, če se kje zasliši kakšen ton slovenske "goveje" muske.sicer zadnej čase gre malo na bolje, vseeno pa imam občutek da še vedno obstaja neka blokada.
Uporabniški avatar
miss independet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a miss independet » 28. Okt. 2007 18:25

Men je najboljša pevka Neisha, ker ma res dobr glas.. vse ostale pa se sam neke vn mečejo, kot npr.groaharca k sploh nima posluha, ne razumem zakaj bi vsaka ženska (sploh pa kao missica) v slo rada postala pevka.. đizs :roll: vse pa tud ne morejo biti pevke. Od pevcev pa mi je najboljši Vlado Kreslin.. skupina pa Siddharta :)
krade mi cesta, kradu mi te ljudi..svako pomalo od osmjeha tvog posudi..
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Okt. 2007 18:42

*purple* napisal/-a:nism jst mislna čist nč slabga s tem kr.ena.hotla sem sam povedat, da mi nekak lepše zvenijo pesmi iz hrvaškega in angleškega jezika, kot pa pesmi slovenskega jezika in ker si ravno izpostavila nemško, mi govorica sploh ni všeč in tudi pesmi vizualno ne.
.


Nisi napisala, da tebi lepše zvenijo, ampak
je pa slovesnki jezik že sam po sebi, težak za rimat in preveč trd in ne orjo pač tko lepe pesmi nastat kot recimo anglešnini ali hrvaščini.

Sklepam, da "orjo" pomeni "morejo" :wink: , sicer pa se moja pripomba glede tvojega odnosa do slovenščine ni nanašala na tvoj pravopis (ker se mi ne da s tem ukvarjat), ampak na tvoje mnenje, da v slovenščini ne morejo nastati tako lepe pesmi kot v angleščini in hrvaščini.

Avseniki pa ... ja, so med boljšimi v svoji zvrsti, kar pa ne spremeni dejstva, da ta zvrst ni ravno vrhunec umetnosti.

P.s.: Kaj pomeni, da ti pesmi "vizualno niso všeč?" :?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 28. Okt. 2007 19:29

Tudi meni ni všeč slovenska glasba. Najslabša je ravno tista, ki se sili v ospredje preko radijskih in televizijskih postaj. In bodimo realni, najbolj poslušani izvajalci so ravno tisti, ki se niti malo ne spoznajo na glasbo, kaj šele da bi se z njo znali dotakniti malo bolj zahtevne poslušalce. Tisti slovenski izvajalci, ki pa so kvalitetni in po možnosti tudi šolani glasbeniki, pa večinoma izvajajo tisto zvrst glasbe, ki meni osebno ne potegne oz. je za mladino povsem neprivlačna.

Kot glavno pomanjkljivost slovenske glasbene scene jst osebno vidim v tem, da imajo izvajalci zelo ozek spekter znanja s področja glasbe oz. z drugimi besedami jim manjka določena kilometrina profesionalnosti.

V naši državi enostavno ni konkurence, in dokler bo šlo tako naprej, bodo na lestvici najbolj prodajanih albumov še vedno Atomik Harmonik, Saša Lendero in podobni.

Seveda se najdejo tud kvalitetni glasbeniki, tega ne zanikam, vendar so ti nekako v ozadju, oz. jih zasenčijo tisti, ki so za "5 minut slave" pripravljeni tudi dušo prodati.

Sicer pa se strinjam tudi s *purple* v tisti točki, kjer je omenila težkost našega jezika. Osebno poznam enega tipa, ki je kot režiser nekaj časa sodeloval tudi s Siddartho, in ravno on je večkrat opozoril na težkost slovenskega jezika, ki je v glasbi preveč trd in slovnično pretežek. Pri snemanju pesmi se pojavi ogromno težav, in recimo nekatere pesmi je v angleščini enostavno lažje zapeti, ker besede lažje stečejo. Recimo enkrat je omenjal da so imeli težave pri besedi "srce", ki enostavno ni stekla oz. se ni poklopila z ostalim besedilom... lahko je samo ena sama beseda, ki se jo napačno izgovori, in takoj se spremeni nekaj taktov v glasbi in posledično je lahko vse narobe.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Okt. 2007 22:08

kr.ena napisal/-a:
*purple* napisal/-a:nism jst mislna čist nč slabga s tem kr.ena.hotla sem sam povedat, da mi nekak lepše zvenijo pesmi iz hrvaškega in angleškega jezika, kot pa pesmi slovenskega jezika in ker si ravno izpostavila nemško, mi govorica sploh ni všeč in tudi pesmi vizualno ne.
.


Nisi napisala, da tebi lepše zvenijo, ampak
je pa slovesnki jezik že sam po sebi, težak za rimat in preveč trd in ne orjo pač tko lepe pesmi nastat kot recimo anglešnini ali hrvaščini.

Sklepam, da "orjo" pomeni "morejo" :wink: , sicer pa se moja pripomba glede tvojega odnosa do slovenščine ni nanašala na tvoj pravopis (ker se mi ne da s tem ukvarjat), ampak na tvoje mnenje, da v slovenščini ne morejo nastati tako lepe pesmi kot v angleščini in hrvaščini.

Avseniki pa ... ja, so med boljšimi v svoji zvrsti, kar pa ne spremeni dejstva, da ta zvrst ni ravno vrhunec umetnosti.

P.s.: Kaj pomeni, da ti pesmi "vizualno niso všeč?" :?


glede slovničnih napak, sem že enkajkrat povedala da mi tipkovnica ne dela tako kot je treba in mi določene črke ne primejo, poleg tega pa tipkam ud ful hitro in se vmes kej zmotim, kar pa z mojim znanjem slovenskega jezika in pravopisja nima veze :wink:

še vedno pa mislim enako, da je kvaliteta glasbe v smislu jezikov, še vedno bolj prijetna za uho če je zapeta v hrvaščini, recimo.nimam nič proti slovenski glasbi, seveda jo tudi psolušam, obstajajo tudi dobri izdelki, ampak raje imam hrvaško glasbo oziroma odpeto v njihovem jeziku (ali pa srbohrvaškem, bosanskem, makdeonskem), ker mi je pač bolj poslušna in nekako lepša.

Avesniki res niso enka vrhunska umetnost, ampak dejstvo je da je očitno samo njim uspelo tako daleč priti in se za moje pojme, recimo ne morejo primerjati raznimi atomiki in podobnimi, ki tudi pojejo njihove komade.Poleg tega lahko v sloveniji govorimo, po mojem skromnem mnenju, o povprečni glasbi, težko pa po zares kvalitetni.Med drugim si verjetno tudi sama opazila, da ima vsako tadrugo besedilo cel kup slovničnih napak in nekaterih tudi takih, da se še jaz, kot obična oseba, katera se ne zanimam nekej profesionalno za pravopis, za glavo primem
:?
in še to bi dodala.besedila v hrvaškem jeziku je lažje sestavit tako da bodo smiselna.Tudi sama sem veliko pesmi napisala in boljše so bile napisane v hrvaščini.

Da mi pesem vizualno ni všeč pomeni pa to, da me že takoj odbije sam jezik pesmi in se v pomen in prevod recimo niti ne poglabljam.Kot si prej omenila nemškijezik, mi je totalno antipatičen in ne obstaja pomoje pesem ki bi mi bila tem jeziku všeč, ker je enostavno preveč trd jezik.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Okt. 2007 15:54

*purple* napisal/-a:in še to bi dodala.besedila v hrvaškem jeziku je lažje sestavit tako da bodo smiselna.Tudi sama sem veliko pesmi napisala in boljše so bile napisane v hrvaščini.

Hm, ne vem, če se s tem strinjajo tisti, ki jim je hrvaščina materni jezik.

*purple* napisal/-a:Da mi pesem vizualno ni všeč pomeni pa to, da me že takoj odbije sam jezik pesmi in se v pomen in prevod recimo niti ne poglabljam.

Vizualno pomeni na pogled. To, kar vidiš z očmi. Jezika in besedila pa ne vidiš z očmi, ampak poslušaš. V prenesenem pomenu lahko uporabiš frazo "na prvi pogled", ne pa vizualno.

Frenkie napisal/-a: Osebno poznam enega tipa, ki je kot režiser nekaj časa sodeloval tudi s Siddartho, in ravno on je večkrat opozoril na težkost slovenskega jezika, ki je v glasbi preveč trd in slovnično pretežek. Pri snemanju pesmi se pojavi ogromno težav, in recimo nekatere pesmi je v angleščini enostavno lažje zapeti, ker besede lažje stečejo. Recimo enkrat je omenjal da so imeli težave pri besedi "srce", ki enostavno ni stekla oz. se ni poklopila z ostalim besedilom... lahko je samo ena sama beseda, ki se jo napačno izgovori, in takoj se spremeni nekaj taktov v glasbi in posledično je lahko vse narobe.

Dobri tekstopisci nimajo težav z zvenom besed. Sploh če pišejo v svojem jeziku, ki ga ne zaničujejo že iz principa. Slab tekst tudi v angleščini ne funkcionira in kaka beseda grdo štrli iz ritma.

Zakaj ni pri nas takih dobrih glasbenikov kot je bil recimo Toše? So. Samo cenili jih boste šele, če se bo njihovo življenje tragično končalo. Ali pa še takrat ne, ker je pač sosedova trava bolj zelena in je vse kar je domače avtomatično manjvredno. Za nekatere.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 29. Okt. 2007 17:55

V Sloveniji mamo kar dost odličnih pevcev, ki ustvarjajo super glasbo. Primeri: Vlado Kreslin, Eva Černe , Alenka Godec, Nuša Derenda, Tinkara Kovač, Ylenia, tud Omar zelo lepo poje.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Okt. 2007 22:41

kr.ena napisal/-a:Hm, ne vem, če se s tem strinjajo tisti, ki jim je hrvaščina materni jezik.


pa če se, ali pa če se ne.Meni je bilo vedno lažje zrimat pesem in nekako lepše je izpadla kot v slovenskem recimo, kakšna.

Vizualno pomeni na pogled. To, kar vidiš z očmi. Jezika in besedila pa ne vidiš z očmi, ampak poslušaš. V prenesenem pomenu lahko uporabiš frazo "na prvi pogled", ne pa vizualno.


Mislim, da čist dobro veš kaj sem s tem mislila, nevem zakaj zdaj taka analiza te besede.v tistem momentu sem pač našla to besedo, ki se mi je zdela primerna.Vizualnost jaz uporabljam, kot za opis nečesa zunanjega, zunanjega izgleda in dobro veš kaj sems tem pri pesmih mislila :)

Zakaj ni pri nas takih dobrih glasbenikov kot je bil recimo Toše? So. Samo cenili jih boste šele, če se bo njihovo življenje tragično končalo. Ali pa še takrat ne, ker je pač sosedova trava bolj zelena in je vse kar je domače avtomatično manjvredno. Za nekatere.

nevem..za raznorazne okuse jih pač ni.Meni so bolj pri srcu tuji lasbeniki kot slovenski.Ne zaničujem s tem slovenske glasbe, vseeno pa raje slišim naprimer komad od Tošeta kot od Jana Plestenjaka :)
In nekako ni res, da smo šele zdaj pričeli ceniti njegove komade.marsikater, med njimi tudi jaz, sem poslušala njegove komade že nekej let in jih oboževala, prav tako tudi njega.samo pač nisem delala pompa iz tega.Tudi recimo Petra Graša rada slišim, magazin, Nižetiča, pa vseeno en bom na ves glas opevala.
Je pa res da nekateri šele po tem ugotovijo/ugotovimo, da vse pač ni samoumnevno, ko nekoga ni več.Ampak mislim, da to ni samo v tem primeru, ampak povsod.v življenju je pač tako.delal boš stvari, za katere ti bo kasneje žal in čist povsod je tko.

no in v tem primeru se še strinjam, da dobremu tekstopiscu jezik ne more povzročati težav, ampak če mal pokukamo v slovensko glasbeno sceno najdemo malo morje, tudi grozovitih, jezikovnih napak.In to zame niso ne dobri tekstopisci kateri take pesmi pišejo, niti pevci ki si take pesmi upajo izvajati. :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 29. Okt. 2007 23:46

Drgač pa za slovenskega pevca/pevko, ki je vreden, bi dala naprimer slavka Avsenika, ker je prqaktično edini ki ni osvojil samo naše države ampak je skočil celo čez lužo.


Ce govorimo o pevcih in pevkah, sam Slavko Avsenik med njimi sploh ne sme biti omenjen, kajti v Ansamblu bratov Avsenik igra harmoniko. Kako je z glasbo in aranzmaji, ne vem, gotovo pa ne spada med najboljse slovenske pevce.

Lepo, da se kdo ceni naso dobro staro narodnozabavno glasbo, a takih, sorry izrazu, butastih izjav kot je ta, da je Avsenik dober pevec, pa res ni treba met, no.

Avsenikov najbolj znan pevec je definitivno Alfi Nipic, ceprav, kar se narodnozabavnih pevcev nasploh tice, je meni se vedno najbolj pri srcu Braco Koren.

Drugace pa je vokalno zelo mocna cela skupina Hisa (ne bi pa mogla izpostavit nobenega od njih), Vlado Kreslin bi s svoim glasom lahko premikal gore, od mladih mi pa najbolj izstopata Omar in Anzej Dezan. Zenskih izvajalk pane poslusam in posledicno ne poznam.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Okt. 2007 23:49

mišljeno je blo na celoten ansambel bratov avsenik, samo sem pač krajšala na avsenik.Hotla sem pa samo iz razloga prodora na tuj trg izpostavt njih, pa ker so pač dost uredu glasbo delal v svojih vodah :)
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 30. Okt. 2007 22:47

mamo mal kvalitetnih za moje pojme so redki naslednji:
Zoran Predin - legenda pac :wink:
Tinkara Kovač
Neisha
Libido


hmm.. poj se pa ze pocas konca
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 31. Okt. 2007 13:34

Zame je (skor) edini najboljši pevec pri nas Vlado Kreslin. Ne samo zaradi glasu, temveč tudi zaradi njegovih besedil in njegove karizme. Eden redkih glasbenikov v Sloveniji, ki ima besedila, ki nekaj povejo. Kobminacija njegovega super glasu in besedil je pa fenomenalna. :gut:
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov