Pink Floyd

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 27. Avg. 2006 14:58

Malo smo pač presenečeni, ker ja.. Floydi so vrjetno ena najbolj poslušanih in uspešnih skupin kar jih je blo.. No.. Pober si kej dol. Pa uživaj v poslušanju :wink:
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
angel_girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 29. 6. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a angel_girl » 27. Avg. 2006 15:46

upsi pol :oops:
No sem si pobrala in nism ravno navdušena nad njimi...pač mi ni všeč njihova muska... :?
Vendar vsaj približn vem kaj pojejo...tud to je neki... :razz:
Uporabniški avatar
Davorin
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 200
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Davorin » 28. Avg. 2006 8:24

Floydi so zakon, eden najboljših bendov vseh časov, vsaj v moji knjigi!!!
Resistance is futile.

ŽVPL je spet online -> www.zvpl.com
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 28. Avg. 2006 10:28

Davorin napisal/-a:Floydi so zakon, eden najboljših bendov vseh časov, vsaj v moji knjigi!!!


:ja:


Še neki slik:


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Let the good times roll.
Thrashy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 258
Na forumu od: 18. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Thrashy » 28. Avg. 2006 19:56

bli legende, so LEGENDE in bodo legende.........!!!!
včasih sem jih poslušala, sedaj ne več tolk, samo pa ja so legendarni band ni kej..........hehe, morem met clo še njihovo denarnico nekje, ki sem jo včasih furala..........
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 28. Avg. 2006 19:59

Kje si jo pa dobila?? :razz:
Let the good times roll.
Thrashy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 258
Na forumu od: 18. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Thrashy » 28. Avg. 2006 21:25

mislim, da mi jo je "šenkal" en kolega že kar nekaj časa nazaj, ene 7, 8 let nazaj, kje pa jo je dobil pa pojma nimam........lp :razz:
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 31. Avg. 2006 11:25

Davorin napisal/-a:Floydi so zakon, eden najboljših bendov vseh časov, vsaj v moji knjigi!!!


:respekt: Definitivno!!!!
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
Petra*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 7. 8. 2006
Kraj: born in hell ;P

Neprebrana objavaNapisal/-a Petra* » 01. Sep. 2006 13:38

Bulma napisal/-a:
Davorin napisal/-a:Floydi so zakon, eden najboljših bendov vseh časov, vsaj v moji knjigi!!!


:respekt: Definitivno!!!!


Agree! Floyde poslušam nekje pol leta in so mi res eden najboljših bendov ever! The best pesem mi je Wish you were here, album pa Delicate sound of thunder.
Music is love.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 01. Sep. 2006 13:51

fajn so :bussi:
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 30. Jan. 2007 17:52

Pink Floyd... RESPECT!!!! Zakon so!!!! Čist sem nora na njih. Moje naj pesmi (sploh se ne morem odločiti, katera je najboljša) so: Comfortably numb, Wish you were here, Eclipse, Hey you, Us and them, Several species of small furry animals gathered together in a cave and grooving with a pict (najdaljši naslov pesmi ever), See Emily play, Shine on you crazy diamond, High hopes, Keep talking,...
Kar ne morem se jih naposlušat, zmeraj me spravijo v dobro voljo.

Pa še eno vprašanje: Ali ve kdo kje se da dobiti ameriška verzija filma Čarovnik iz Oza (evropska se vrti z drugačno hitrostjo), da bom lahko sprobala album The dark side of the Moon:
(There are a striking number of coincidences between events in the movie and musical cues (and lyrics) on the 1973 Pink Floyd album, "Dark Side of the Moon". It is highly improbable that the band had a print of the movie with them at Abbey Road, and few attempt to claim it to have been deliberate ('David Gilmour' dismisses it as nonsense), but the coincidences are remarkable nonetheless. If you begin the album on the third roar of the MGM lion (using the NTSC version of the movie, not the 25 fps PAL version which runs a little over 4% faster) the coincidences include (but are not limited to):
* The line "balanced on the biggest wave" comes as Dorothy balances on the fence.
* The song "On the Run" starts as Dorothy falls off the fence.
* "The Great Gig in the Sky" begins when the tornado first appears.
* The song "Us and Them" is played when Dorothy meets the Wicked Witch of the West.
* The line "black and blue" is repeated when they are talking to one another (Dorothy in her blue outfit, the Wicked Witch in black).
* The line "the lunatic is on the grass..." coincides with Dorothy meeting the Scarecrow.
* When we first see Miss Gulch on her bicycle, the song "Time" starts with its bells and alarms.
* Dorothy asks Professor Marvel what else he sees in his crystal ball as the line "thought I'd something more to say" comes along in the song "Time".
* As the Scarecrow sings "If I Only Had a Brain", Pink Floyd sing "Brain Damage".
* Side 1 of the original vinyl album (up to the end of "The Great Gig in the Sky") is exactly as long as the black and white portion of the film.
* As Dorothy listens to the Tin Man's chest, the album ends with the famous heartbeat sound effect.)
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 30. Jan. 2007 19:46

Men so fuuuuul všeč, najrajš mam pa Time, še iz časov, k sem bla mejhna (pač so bli tastari rokerji. Zame ena najboljših pesmi vseh časov. :D
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 30. Jan. 2007 21:49

pink floydi so tut men ZAKON!!! kar pri njih občudujem so zvočni afekti, ki so res FENOMENALNI - npr. time k je men ena izmed njihovih boljših pesmi. drugač mi je pa ful ful zakon pesem learning to fly pa seveda another brick in the wall k je itak en tak udaren nepozaben hit...res me čudi, da nismo že prej odprl te teme...hehe, nikol ni prepozno...

aja, tuki je pa še link do njihove spletne strani. ena izmed boljših: http://www.pinkfloyd-co.com/
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 31. Jan. 2007 0:26

Sestavljanka, na eMule lahko dobiš verzijo filma, kjer se v ozadju predvaja Dark Side of the Moon. Jaz sem ga kakšno leto nazaj pobrala in pogledala.
Uporabniški avatar
Miss September
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 346
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss September » 23. Jul. 2008 2:15

Ogromno dobrih pesmi imajo, res.. Nikol se ne naveličaš :hearts: Nad njimi me je navdušil ati, ker jih je poslušal v svoji mladosti :razz:
Worship me or walk away.

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov