Srhljive zgodbice..

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 25. Maj. 2009 13:12

Čisto sem not padala v prebiranje vaših zgodbic. Kaj je bila še katera pri tej mizi?
Jaz za kaj takega nimam "jajc".
(s)mej se
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 26. Maj. 2009 11:42

mene pa zanima, zakaj imamo včasih občutek, kot da smo nek prizor že videli? meni se to včasih zgodi, ko se s kom pogovarjam, ko se kam peljem itd. in ugotovim, da sem to že videla oziroma doživela! nekje sem brala, da so to mogoče sanje, ki si jih enkrat imel, pa se jih nisi spomnil. ampak, kako lahko vnaprej sanjaš nekaj, kar se ti bo zgodilo? ne vem, če je to ravno resnica, mi je pa zelo zanimivo.
Uporabniški avatar
bik
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 355
Na forumu od: 30. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bik » 26. Maj. 2009 11:51

Roisin napisal/-a:mene pa zanima, zakaj imamo včasih občutek, kot da smo nek prizor že videli? meni se to včasih zgodi, ko se s kom pogovarjam, ko se kam peljem itd. in ugotovim, da sem to že videla oziroma doživela! nekje sem brala, da so to mogoče sanje, ki si jih enkrat imel, pa se jih nisi spomnil. ampak, kako lahko vnaprej sanjaš nekaj, kar se ti bo zgodilo? ne vem, če je to ravno resnica, mi je pa zelo zanimivo.


Dejžavu nisi edini še dost je takih ki v sanjah ali podzavestno doživi tisto kar bo nekoč doživel oziroma se je to že godilo v preteklosti. Pa nisi naloge opravu in zdej jo popravljaš dokljer jo ne pravilno rešiš.

Lep dan
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 26. Maj. 2009 12:30

^^sam kako lahko sanjaš nekaj, kar se ni še zgodilo?
maite94!
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 3. 3. 2009
Kraj: javna hisa - ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a maite94! » 26. Maj. 2009 13:11

ok js mam enouprasanje.
Enkrat sm biu na eni predstavitvi in je zenska bla na odru in neki razlagala.
Jst sm si sam tko zamislu v seb, kaj bi blo če bi nekdo padu u nezavest.
In čez 2sekundi je una zenska padla u nezavest ... Sploh nevem kako sm js to vedu da se bo zgodil.. zakaj se to dogaja??
Pa še je takih dogodkov ko u naprej rečm sam seb kaj bo in se to res zgodi.
ampk fora je da mi nihče nevrjame.. sam zanima me kako js vem kaj se bo zgodil???
FSM!!!!
gingin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 10. 2. 2009
Kraj: Fredrikstad-Norway

Neprebrana objavaNapisal/-a gingin » 26. Maj. 2009 14:06

Roisin napisal/-a:mene pa zanima, zakaj imamo včasih občutek, kot da smo nek prizor že videli? meni se to včasih zgodi, ko se s kom pogovarjam, ko se kam peljem itd. in ugotovim, da sem to že videla oziroma doživela! nekje sem brala, da so to mogoče sanje, ki si jih enkrat imel, pa se jih nisi spomnil. ampak, kako lahko vnaprej sanjaš nekaj, kar se ti bo zgodilo? ne vem, če je to ravno resnica, mi je pa zelo zanimivo.



Tudi meni se zelo pogosto to dogaja....
Kjer koli se trenutno nahajaš
na lestvici tvojih
izkoriščenih ustvarjalnih zmogljivostih,
vedno lahko potolčeš tvoj
že doseženi osebni rekord.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 26. Maj. 2009 20:39

maite94! napisal/-a:Pa še je takih dogodkov ko u naprej rečm sam seb kaj bo in se to res zgodi.

To se tut meni dogaja. :D

Enkrat sem sanjala, da sem imela s kolesom nesrečo in ko sem se pobrala ni bilo kolesa nikjer več. Čez en teden so mi kolo ukradli. :)
Uporabniški avatar
bik
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 355
Na forumu od: 30. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bik » 27. Maj. 2009 6:13

O tem je več razlag. No nekaj takega je v filmu Matrica. Nekaj razlag je da ko se reinkarniramo imamo vstavljen program v možganih ki ga podoživljamo in nekaj utrinkov nam ostane v spominu. Drugi majo pač to razlago, da to življenje večkrat živimo. Tretji pa da živimo imaginarno in se premikamo po času in zato podoživljamo nekaj kar se je v prihodnosti že zgodilo. No o tem je kr nekaj knjig. Zanimiva pa jje kako so je en potoval po tibetu že pred mnogimi leti z mojstri ki so živeli tam. Sicer pa vse kar je na svetu je le energija ki se pretvarja le ena je sploh nevidna kot so radijski valovi. V bistvu so pa tudi mize energija. Le naša miselnost je taka da ne moremo skozi neke energije. Če vas nihče ne nečesa nauči in vas prepriča da tega ne morete napravit tega nikoli ne boste napravili. In sicer to je energija misli ki se giblje po vesolju in nam kreira življenje.

Lep dan
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 27. Maj. 2009 8:31

^^a bi ti lahko malo bolj razločno pisal? :gruebel:
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 27. Maj. 2009 8:49

bik napisal/-a:No o tem je kr nekaj knjig.

katero kaj priporočaš v branje?
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 27. Maj. 2009 20:29

piškotek* napisal/-a:Čisto sem not padala v prebiranje vaših zgodbic. Kaj je bila še katera pri tej mizi?
Jaz za kaj takega nimam "jajc".



ena od takih miz je u prevaljah. sm bla že enkrat. hočem it še... no blo je tak da ko smo gr prišle sm js pričakovala ful en prostor smao za to mizo. pa smo prišle na kmetijo in šle v hišo in v njej so živeli. no pa nas je star gospa pelala v sobo, v kateri je biv kavč, 2 klopi in ena velika miza- taka za piknike :P pa mala miza pr. 40 cm dolga 20 cm široka... pa nam je rekla gospa da naj položimo roke na mizo in jo vprašamo če je pripravljena... in smo držale roke na mizi. in čakale... čakale... čakale... in nič dočakale 45 min. in sem šla po staro gospo, češ miza se nam ne dvigne :evil:

no pa je nas vprašala če katera dvomi pa smo rekle da ne. pa se je ona vsedla za mizo, js sm šla bek pa se miza po 3 min dvigne... no potem je šla gospa iz sobe. nato pa smo mizo spraševale koliko bratov imamo, koliko smo stare... pač taka navadna vprašanja iz preteklosti. in nam je povedla 90% stvari prav. nekaj ni...


tak da stvar deluje. to je navadna miza iz lesa. naj bi na njo vplivalo neko sevanje...
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 27. Maj. 2009 20:47

O tej mizi je biu 1x napisan dober članek o tem, da ne deluje. Sem ga pa žau zgubila, še predn sem ga uspela prepisat sem. :?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 27. Maj. 2009 20:58

^^Pa se še kaj spomniš okol tega zakaj naj ne bi delovala?
Uporabniški avatar
bik
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 355
Na forumu od: 30. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bik » 28. Maj. 2009 6:37

Se bom potrudu.
hehehehehe
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 28. Maj. 2009 7:36

http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9j%C3%A0_vu

Dejavu se trudijo znanstveno razložiti. Teorija, za katero sem slišala sama in se o njej pogovarjala z medicinci govori o tem, da pride do motnje v nevrološkem sistemu, kjer se zgodi nek preskok, ki je vezan na relacijo kratkotrajnega in dolgotrajnega spomina. Baje naj bi se ti dejansko samo zdelo, da si to že doživel, v resnici pa nisi (niti sanjal niti nič), le občutki ob določeni situaciji so se močno okrepili zaradi specifičnih asociacij, ki jih oseba poveže s konkretno situacijo.
Je pa tako, da se znanstveniki sprašujejo KAKO to deluje, iščejo mehanizme, ipd.
Filozofskih in ezoteričnih razlag za dejavu je veliko, ne vemo pa zares, ZAKAJ se to dogaja in KAJ JE RES (gre za drugačen tip izkušnje, beležijo se lahko le spremembe v delovanju možganov).[/url]

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov