Predsednik vlade Robert Golob in njegova partnerica Tina Gaber sta se v nedeljo v Vatikanu udeležila umestitvene maše, s katero je novi papež Leon XIV. uradno začel svoj pontifikat. Ob tem pa se zdi skoraj neverjetno, da je nekatere slovenske politično usmerjene medije, ki delujejo propagandno in navijaško v korist stranke SDS, zmotilo nekaj povsem nedolžnega, kar je Gabrova nosila v roki, čeprav je šlo v resnici za dober in plemenit namen.
Tina Gaber je namreč ob srečanju s papežem v roki nosila košarico z dvema plišastima igračkama, zaradi česar so si nekateri mediji privoščili namigovanja, ki ne temeljijo na resničnih dejstvih.
Preberite še:
- To so 4 znamenja, za katera se po več letih nesreče začenja najboljše poglavje v življenju
- Vsi so se obračali za njo! Šampionka Nika Prevc blestela v elegantni obleki, ljudje se niso mogli načuditi (FOTO)
Blagoslov za hudo bolno deklico
Pri spletnem mediju e-Maribor so šli celo tako daleč, da so Goloba in Gabrovo označili za "antikrista", ob tem pa namigovali, da papež ni navajen dobivati plišastih medvedkov. "Nekoč so papežu prinesli nekaj pristno slovenskega, kot je recimo potico," so zapisali. Ali so plišaste igrače neprimerno darilo za papeža, so se spraševali tudi pri spletnem mediju Nova24TV.
Vendar pa iz objektivnih medijskih zapisov, objav Tine Gaber in Inštituta Zlata pentljica izhaja, da plišasti igrači s pripeto zlato pentljico nista bili namenjeni kot darilo papežu, temveč pripadata slovenski deklici Enji, ki je zbolela za rakom, Gabrova pa je papeža prosila, da ju blagoslovi.
View this post on Instagram
Osnovni namen društva Zlata pentljica, s katerim je Gabrova pri tej gesti združila moči, je namreč pomagati otrokom in mladostnikom, ki so v otroštvu zboleli za rakom, ozaveščati vrstnike in širšo javnost o tej bolezni. "Inštitut zlata pentljica z organizacijo različnih dogodkov širi zavest o raku pri otrocih, opozarja na težave, s katerimi se otroci med zdravljenjem in po njem srečujejo, in iščejo načine, kako te težave premagati ali odpraviti," je zapisano na njihovi spletni strani.
Osrednje osebe v Inštitutu so otroci in mladostniki, ki imajo izkušnjo raka, in zato najbolje razumejo stiske in težave tistih, ki se s podobno diagnozo šele srečujejo. Tako jim lahko ponudijo medsebojno pomoč.
Deklica Enja svojijma najljubšima plišastima igračama zaupala posebno nalogo
Šlo je torej za plišasti igrači z močno zgodbo, njun "obisk" pri papežu pa je imel dober in plemenit namen ponesti v svet Enjino zgodbo. V društvu Zlata pentljica so celotno misijo tudi podrobneje opisali: "Zgodba se ni začela v središču pozornosti, temveč v tišini bolnišnične sobe, kjer naša Enja, ki bije svojo bitko z rakom, vsak dan znova dokazuje, kako močni znajo biti otroci, tudi ko jih življenje postavi pred najtežje preizkušnje."
Kot so zapisali, je Enja svojima najljubšima plišastima spremljevalcema, medvedku in kužku, zaupala posebno nalogo. "V svoj objem ju je stisnila s tolikšno nežnostjo, kot jo poznajo le otroci, ki veliko preživijo, in jima šepnila svojo prošnjo. Želela je, da ponesejo sporočilo vseh otrok z rakom tja, kjer se sliši glas molitve, kjer ljudje prihajajo po tolažbo, in kjer se oblikujejo velike besede o veri, sočutju in človečnosti, v Vatikan."
Opomin, da življenje ni samoumevno
Da sta plišasti igrači na Trgu Svetega Petra nosili zlato pentljico, je po navedbah društva "majhen, a izjemno močan simbol" in "predstavlja pogum otrok, ki se borijo z rakom". Pojasnili so, da sta bila tam v imenu deklice, ki ju je poslala na pot.
"V tistem blagoslovu, ki ga je papež namenil medvedku in kužku z zlato pentljico, se je zgodilo nekaj globljega, simbolično je objel vse otroke, ki se borijo za življenje. Objeli so jih sočutje, spoštovanje in podpora. Objela jih je vera v moč, ki jo nosijo v sebi, čeprav so še tako majhni," so zapisali.
"Naj bo ta zgodba spomin, poklon in opomin, da življenje ni samoumevno. Da zdravje ni dano vsem. Da otroci, ki se borimo z rakom, nismo le številke ali tihe zgodbe nekje v ozadju. Zlata pentljica je bila ta dan blagoslovljena. A z vsakim dnem, ko nekdo odpre srce, ko nekdo prisluhne, ko nekdo stori nekaj dobrega za otroke z rakom, blagoslov živi naprej. Hvala," so zaključili v društvu.