Nikoli ne uganeš, kaj je po izobrazbi naša nova olimpijska prvakinja Andreja Leški

31. 7. 2024
Deli
Nikoli ne uganeš, kaj je po izobrazbi naša nova olimpijska prvakinja Andreja Leški (foto: Igor Kralj/PIXSELL/BOBO)
Igor Kralj/PIXSELL/BOBO

Andreja, še enkrat iskrene čestitke ob izjemnem dosežku! ❤️

Naša judoistka Andreja Leški je včeraj v finalu kategorije do 63 kg osvojila zlato olimpijsko medaljo ter tako Sloveniji priborila prvo medaljo na letošnjih igrah v Parizu. Sedemindvajsetletnica je v finalu z iponom premagala Mehičanko Prisco Alcaraz. "Neverjetno, to je pravljica. Presrečna sem, že v dvorani nisem vedela, kam se obrniti in s kom to proslaviti. Od veselja me razganja," je naša olimpijska prvakinja dejala v izjavi za slovenske medije.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paris2024 (@paris2024)

Andreja Leški je sicer stara znanka zmagovalnih stopničk, saj se že lahko pohvali z nazivom Evropske prvakinje iz leta 2023 ter dvokratne svetovne podprvakinje. A ker številni o naši novi športni zvezdnici ne vedo prav veliko, smo na uredništvu prižgale vse svoje detektivske radarje in izbrskale, kaj je po izobrazbi naša Andreja. Hkrati pa smo ugotovile, da ima poleg juda še eno močno ljubezen.

"Faks se je kar vlekel, diplomo sem šla pa danes na hitro prevzet, 🏍🥂👩‍🎓" je Andreja leta 2022 šaljivo zapisala pod objavo na Instagramu, na kateri diplomo v rokah drži kar na motorju. Doštudirala je na Ekonomski fakulteti, pred tem pa je obiskovala tudi študij matematike. Ker pa na prvotnem študiju ni mogla usklajevati treningov in uspešno študirati, saj iz strani profesorjev ni bilo posluha glede njene kariere, se je odločila za ekonomijo, poroča portal Regionalna obala.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Andreja Leški (@andrejaleski)

Andreja Leški je sicer Koprčanka, vendar se je zaradi ljubezni do juda, kjer je imela boljše pogoje za treninge, preselila v Ljubljano in postala članica Judo kluba Bežigrad. Za omenjeni portal je dejala, da se v domači kraj vrne vedno, ko se lahko. "To je včasih trikrat na mesec, včasih pa komaj enkrat," je še pojasnila.

Zagotovo te zanima tudi:

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?