Bo Oprah Winfrey vodila naslednjo podelitev oskarjev?

18. 7. 2011
Bo Oprah Winfrey vodila naslednjo podelitev oskarjev?

Ne najbolj prisebni James Franco in ljubka, a ravno tako dolgočasna Anne Hathaway sta iz letošnje podelitve oskarjev naredila eno izmed najslabših predstav v 83-letni zgodovini sicer bleščečega dogodka.

Kdo ga lahko reši, mu vrne televizijsko gledanost in zabavno dostojanstvo vodenja?

Vse več ameriških medijev se je začelo poigravati z imenom Oprah Winfrey, 57-letne kraljice televizijskih pogovornih oddaj, ki so dosegale rekordno gledanost, zagrizene pripadnice demokratske stranke in nekaj časa tudi edine temnopolte milijarderke na svetu. Winfreyjeva se je najstniški samohranilki rodila v revni družini na podeželju Mississippija in kasneje odraščala v surovem predmestju Milwaukeeja. Pri devetih letih je bila spolno zlorabljena, pri 14 noseča, njen sinček je umrl v sirotišnici.

Zatočišče ji je ponudil mož, ki je prevzel vlogo očeta in je bil po njenih besedah brivec iz Tennesseeja, kjer je dijakinja Oprah dobila sprva začasno mesto voditeljice na lokalnem radiu.

Njeni čustveni nastopi so ji kmalu prinesli vodenje pogovornih oddaj v elitnih terminih, potem je sčasoma postala Oprah, kot jo poznamo danes. Spomnimo, ko je zapustila televizijsko mrežo CBS, je to storila zgolj zato, da je ustanovila Oprah Winfrey Network.

Ker živi v Chicagu, so se lokalni časniki – Chicago Sun-Times, z dnevno naklado krepko čez tristo tisoč, prvi med njimi – začeli poigravati z idejo, da bi bila Oprah v resnici najboljša izbira za vodenje oskarjev, katerih gledanost je v zadnjem desetletju dramatično padla. Da naj bi njihovim poročevalcem tako namignili neimenovani viri s skrivnostne Akademije.

"Za imena voditeljev ali voditelja podelitve oskarjev je vsako leto ogromno zanimanja in pred 84. podelitvijo ni nič drugače," so sporočili z Akademije.

"Za zdaj še ne moremo komentirati, kdo bo vodil podelitve v dvorani Kodak."

Oprah, ki je kot prva znana in javna osebnost podprla kandidaturo Baracka Obame na predsedniških volitvah in mu po ocenah analitikov prinesla vsaj milijon glasov, je bila za svojo vlogo v filmu The Colour Purple leta 1986 tudi nominirana za oskarja za stransko žensko vlogo.

Pozneje je imela malo manj sreče: adaptacija romana Beloved Toni Morrison v režiji Jonathanna Demma, v kateri je nastopila in ki jo je v svoji oddaji tudi silno promovirala, je leta 1998 šla mimo bolj ali manj neopaženo. V zadnjih letih je nekajkrat posodila glas likom v raznim animiranih filmih, tudi v Princesi in žabcu ter Čebeljem filmu. Če bi se namigovanja časnika Chicago Sun-Times izkazala za resnična, bi bila Oprah Winfrey po Whoopie Goldberg in Ellen DeGeneres tretja ženska, ki bi podelitev vodila sama. Odgovornost bi bila velikanska, a o njenem ugledu največ pove fotografija, na kateri Bono v studiu CBS Oprah iz velikega spoštovanja poljublja roko.

Akademija bi na oder rada postavila uveljavljenega voditelja, kajti letošnji poskus novačenja mlajšega dela občinstva se je s Francom in Hathawayevo izkazal za ponesrečenega. Oskarje je letos gledalo 37,6 milijona televizijskih gledalcev, najmanj v zadnjih desetih letih. Celo Alec Baldwin in Steve Martin sta jih lani s precej ponesrečenim humorjem imela za deset odstotkov več.

Pet zvezdniških

  • Njeni televiziji OWN ne gre po pričakovanjih.
  • Njen partner je Stedman Graham.
  • Je soavtorica petih knjig.
  • Živi na posestvu, velikem 17 tisoč kvadratnih metrov.
  • Poleg posestva v Kaliforniji ima še pet razkošnih parcel.

Povzeto po reviji Nova

Novo na Metroplay: Filip Flisar iskreno o obdobju, ko je končal kariero: "Bilo je težko …"