Andrew Keegan: Včasih najstniški zvezdnik, danes vodja svojega duhovnega gibanja

26. 8. 2014

Ameriški igralec Andrew Keegan, ki se ga najverjetneje spominjajo le najbolj goreče oboževalke romantične komedije 10 razlogov, zakaj te sovražim, se v zadnjem času posveča predvsem duhovnosti.

Petintridesetletni Andrew Keegan je bil sredi devetdesetih let velik najstniški zvezdnik, igral je v številnih serijah za mlade, med drugim tudi v družinski seriji Sedma nebesa. Resnici na ljubo pa mu nikoli ni uspelo požeti kakšnega večjega igralskega uspeha v resnih filmih in serijah. In tudi ne kaže, da mu bo to kdaj uspelo, saj v zadnjih letih v glavnem dobiva le manjše stranske vloge, zato ni čudno, da ga številni prepoznavajo le še kot 'nekdanjega zvezdnika'.

Morda je ravno to eden od razlogov, da se v zadnjem času posveča duhovnosti. Maja je odprl svojo cerkev v Venice Beachu in jo poimenoval Full Circle (polni krog). V njej zbira somišljenike, ki jih vabi v svoje duhovno gibanje. Ob Andrewu, ustanovitelju in uradnem vodji, ki ima zadnjo besedo, gibanje vodi še sedem ljudi, ki z njim sestavljajo del tako imenovanega notranjega kroga.

Zase pravijo, da so razsvetljeni in da so se zbrali, da bi začeli spremembe. Svoje gibanje opisujejo kot napredno in največjo duhovnost, utemeljeno na univerzalnem znanju. Andrew je poskušal pojasniti ime svoje cerkve in gibanja: "Sinhroniciteta. Čas. Za to gre. Preteklost ali neki drugi čas. To je krog. Center je sedanjost."

Kriva je travmatična izkušnja

Člani tega gibanja so na eni od svojih nedeljskih maš s pomočjo vodnih kristalov fokusirali svojo energijo, da bi pripomogli k reševanju spora med Izraelom in Palestino.

"Znanstveno, duhovno in emotivno se zavedamo, kako stvari funkcionirajo. V kristalih je moč, moč je tudi v naših srcih, obstaja razvrščanje, resonanca in vse to se prenaša skozi vodo," je igralec pojasnil zmedenemu novinarju umetniške revije Vice. Kot pri številnih drugih duhovnih spreobrnjencih se je tudi Andreweva duhovna preobrazba zgodila po travmatični izkušnji.

Pravi, da je svoje 'bujenje' doživel leta 2011, ko so člani tolpe napadli njega in njegova prijatelja. "Pomembnost te izkušnje je v tem, da se je zgodila v istem času kot cunami na Japonskem," je pojasnil in napad nase povezal s serijo čudnih dogodkov, za katere verjame, da so ga pripeljali do njegovega pravega poslanstva.

Čeprav člani njegove cerkve nanj gledajo kot na vizionarja in vodjo, trdi, da njegova skupnost vendarle ni kult: "Sam govorim to, kar govori tudi kolektiv. Ustvarjamo resonanco ravnotežja in enakosti. Znotraj tega pa ne sme biti nobenega duhovnega ega." Razumeli?

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ