Zakaj je konec faze "medenih tednov" dejansko dobra stvar (po mnenju strokovnjakinje)

29. 6. 2017
Zakaj je konec faze "medenih tednov" dejansko dobra stvar (po mnenju strokovnjakinje) (foto: Profimedia)
Profimedia

Konec faze "medenih tednov" doživi prav vsak par in to ni nujno slabo. Namreč, vsak konec vedno naznanjuje začetek nečesa novega, ki pa ima, ko govorimo o zvezi, veliko večji pomen.

Faza "medenih tednov" je nesporno eden izmed najbolj zabavnih obdobij v razmerju. To je takrat, ko je še vse tako novo in sveže, ko preprosto ne moreta preživeti minute, da nebi bila skupaj in, iskreno, vsem okoli greta že malo na živce.

In ravno to je razlog, zakaj smo vsi obsedeni s tem, da bi to obdobje ohranili kar se da dolgo. Bojimo se pustiti, da ogenj izplamti, saj enkrat, ko se to zgodi, gre vse navzdol, kajne? Narobe.

Samo zato, ker okoli ne hodita s srčki v očeh, še ne pomeni, da ljubezni več ni. V bistvu je konec faze "medenih tednov" dejansko dobra stvar, pravi strokovnjakinja za razmerja, Tara Caffelle.

Konec označuje začetek nečesa, ki ima veliko večji pomen.

Vsak par neizogibno doseže nov nivo udobja in to ni nujno slabo.

"Temu pravim faza trenirk, ko se kar naenkrat počutimo okej, da imamo lase spete v neurejeno figo in ob petkih zvečer nosimo trenirko med tem ko gledamo filme in ležimo doma na kavču," pravi Tara.

"In to je nova plast intimnosti, saj se ne urejamo več in nam je na nek način udobno, počutimo se varne. In mislim, da je to nekaj, kar je treba sprejeti."

Ta nuja, da dan za dnem drug z drugega trgamo oblačila, lahko sčasoma zbledi, ampak to je tudi trenutek, ko vajina čustva postanejo bolj pristna in prava. Brez potrebe po tem, da je treba narediti vtis, razmerje pride na tisto, kar je res pomembno, in to je ljubezen med dvema.

Tara opredeli ta proces kot plasti čebule, ki postaja vedno bolj močna, med tem ko jih odstranjuješ.

"Ko seks nekako 'odpade' – in tudi bo, zgodi se namreč vsem – smuknemo v 'O, uau, midva sva dejansko intimna. Jaz vidim tebe, ti vidiš mene, zaupam ti bolj kot komurkoli, rad/-a sem s teboj, všeč si mi,' kajne?", pravi.

"Pri parih, ki so skupaj že dalj časa, ima njihova intimnost globjo, bolj sladko aromo."

"Kot da bi primerjali popolnoma surovo čebulo z tisto karamelizirano, ki smo jo imeli nekaj časa na toplem, je postala sladka in je dobila nekakšen globji okus in je zares okusna. Tako da mislim, da lahko sprejmemo to, da bo vse postalo globje in bolj čudovito, hkrati pa lahko težimo k temu, da ohranimo stvari sveže."

Razmerje ne bi smelo nikoli stagnirati; da bi trajalo, zahteva trud z obeh strani. Stvari je nemogoče vzdrževati v stalnem tempu, brez da bi za to kar naredili.

Če se zavedamo stanja partnerstva in mu nudimo tisto, kar potrebuje, ga zaščitimo pred tem, da doseže točko, na kateri več ni povratka nazaj.

Ko pari ne vedo, kako je prišlo do tega, da so si skozi leta odtujili, je to zato, ker so živeli v svojem razmerju pasivno.

"To ne bo seks ves čas, saj to na dolgi rok ni vzdržljivo, definitivno pa lahko stvari ohranimo zanimive," pravi Tara.

Sami sebe moramo spodbujati – to ni nikoli partnerjeva odgovornost.

Vključuj se, naj te zanima tvoj partner, delaj stvari, za katere veš, da te spodbudijo, vzburijo, in zaradi katerih si želiš biti z njim/njo; ustvari trenutke, kjer se lahko te stvari zgodijo.

"Ni treba, da damo to na stran, ni nam treba izbrati," pravi Tara.

"Dejansko lahko imamo vsega po malo in v to dodamo tisto sladkost, ki jo najdemo globoko znotraj razmerja."

Preberi še: 7 stvari, o katerih se (vedno) pogovarjajo srečni pari ali pa Zakaj se poljubljamo.

Priporočamo tudi: Poglej, zakaj ljudje rečemo: "Nekaj čutim do tebe …"

Novo na Metroplay: Filip Flisar iskreno o obdobju, ko je končal kariero: "Bilo je težko …"