Lagati ni lepo - še posebej pa ne o teh rečeh, o katerih zelo pogosto lažejo moški!
Iskrenost služi kot temelj zaupanja in tvori temelj, na katerem se gradijo zdravi odnosi. Kljub temu pa se v partnerskih odnosih pogosto pojavijo laži - male in velike.
Moški lažejo, ker verjamejo, da je to način za zaščito žensk (in sebe).
Razlog številka ena, zakaj laže, je, da ti pomaga ohraniti svojo idealizirano različico njega. Čeprav se sliši protislovno, ti laže, ker te ima rad in se poskuša izogniti povzročanju občutkov prizadetosti in tesnobe.
V tem članku razkrivamo, o čem najpogosteje lažejo moški in kakšni so lahko razlogi za takšne laži.
1. Nezvestoba
Moški lahko lažejo, da so zvesti v razmerju in s tem prikrivajo potencialne afere.
Nezvestoba je lahko občutljiva in težka tema, zaradi katere nekateri moški lažejo, da bi se izognili soočenju ali se zaščitili pred posledicami.
Nezvestoba je lahko občutljivo in zapleteno vprašanje v odnosih. Nekateri moški se morda bojijo čustvenih posledic ali izgube stabilnosti razmerja in se odločijo za laž kot način za ohranitev statusa quo.
2. Spolna uspešnost
Lahko tudi pretiravajo ali lažejo o svojih spolnih sposobnostih, izkušnjah ali zadovoljstvu, da bi okrepili svoj ego ali ohranili določeno podobo.
Moški lahko čutijo pritisk, da se prilagodijo družbenim pričakovanjem glede svoje spolne sposobnosti in uspešnosti. V prizadevanju, da bi okrepili svoj ego ali ohranili določeno podobo, lahko pretiravajo v svojih spolnih sposobnostih, izkušnjah ali zadovoljstvu.
To vedenje lahko izhaja iz negotovosti, družbenih vplivov ali želje po izpolnitvi družbenih stereotipov.
Zato je zelo pomembno spodbujati odprto in neobsojajoče okolje v odnosih, kjer se partnerja počutita prijetno, ko se iskreno pogovarjata o svojih spolnih potrebah in skrbeh.
3. Osebni dosežki
Moški včasih čutijo pritisk družbe, ki od njih zahteva uspeh in dosežke.
Družba pogosto daje velik poudarek uspehu in dosežkom. Zlasti moški se lahko počutijo pod pritiskom, da si ustvarijo podobo uspeha, sposobnosti in ambicij.
Posledično so morda nagnjeni k olepševanju svojih dosežkov, nazivov delovnih mest ali finančnega položaja.
To vedenje lahko izvira iz strahu pred obsojanjem ali občutkom neustreznosti v primerjavi s pričakovanji družbe.
Pomembno je negovati okolje, v katerem se posamezniki počutijo cenjene zaradi tega, kar so, in ne samo zaradi svojih dosežkov, kar omogoča pristno in pošteno samoizražanje.
Preberi še: "Imam fanta, a v posteljo skačem z žensko" (brutalno iskrena izpoved bralke)
Priporočamo tudi: Pereš brisače z mehčalcem? S tem jim dejansko škoduješ (razlog te bo vrgel na rit)
Novo na Metroplay: Jan Plestenjak iskreno o enem najbolj čustvenih trenutkov njegove glasbene kariere