Prav, bolje zate, če si, a tokrat ni govora o tvojem slovesu. Ne samo tvoj videz, osvaja namreč tudi tvoj glas (poleg famoznega vonja, se ve). Raziskave so pokazale, da je uspeh povedanega kar v 40 odstotkih odvisen od tona glasu, zato … treniraj z nami!
Uporabljaj premore
Malo daljši vdih med enim in drugim stavkom služi za to, da se povedano sogovorniku bolj vtisne v misli. Poleg tega lahko premore izkoristiš za premislek, kam bi speljala pogovor, in za zapeljiv nasmešek ali
dva … kar tako.
Osvobodi trebušno prepono
Trebušno dihanje je tako ali tako bolj zdravo in tvoje telo spravi v stanje naravne sproščenosti. Najprej boš to morala početi zavestno, nato pa ti bo prešlo v kri. Kakorkoli, trebušno dihanje tvoj glas napravi globok in vibrirajoč, medtem ko med plitkim dihanjem s pljuči zveniš nervozno in piskajoče.
Poudari pomembne besede
Tvoji stavki bodo tako pridobili muzikalnost, ki poslušalca podzavestno privlači.
Uporabi šepet
Tu in tam kakšno besedo ali stavek zašepetaj – šepet ustvarja zaupno atmosfero in občutek pajdaštva, obenem pa ti daje možnost, da povedano še enkrat ponoviš, tokrat bolj na uho, bližje, čisto blizu … tvoja vroča sapa pa je sama po sebi močan afrodiziak.
Besedilo: Anja Osojnik, fotografije: Robert Delahanty, James Westman/Studio D.
Novo na Metroplay: Jan Plestenjak iskreno o enem najbolj čustvenih trenutkov njegove glasbene kariere