"Preselila sem se k fantu in morala podpisati pogodbo, v kateri mi njegova mama ne dovoli ..." (izpoved Štajerke)

9. 8. 2024
Deli
"Preselila sem se k fantu in morala podpisati pogodbo, v kateri mi njegova mama ne dovoli ..." (izpoved Štajerke) (foto: Profimedia)
Profimedia

"Ta pogodba se mi zdi pod častjo, še bolje, če rečem, da me žali. Najbolj zaradi pripisa, da je prepovedano ..."

"Predem sem se preselila k fantu, smo enkrat pri njih, v večji družbi, imeli debato o lulanju pod tušem. V smislu: ja, lulam pod tušem, ne, ne lulam pod tušem. Z dnem, ko sem se preselila k njim – lažje mi je, ker v istem mestu študiram – me je njegova mama povabila v kuhinjo in mi dala za podpisati pogodbo o bivanju pri njih. Pogodba zajema od plačevanja stroškov, pa do uporabe kopalnice v jutranjih in večernih urah.

Pri nas doma nas je precej več, a nam vse funkcionira, zato se mi ta pogodba zdi pod častjo, še bolje, če rečem, da me žali. Najbolj zaradi pripisa, da je prepovedano lulanje pod tušem. Najraje bi pogodbo pred njo raztrgala in ji rekla, da naj si jo nekam zatakne, samo ne vem, kako bi na to odreagiral fant. Zaradi prifuknjene mama ga resnično ne bi želela izgubiti," je razkrila zgrožena 22-letnica.

Takole hudomušno ji je odgovorila in svetovala ena izmed članic:

"Kaj pod tušem, jaz sem se skoraj polulala v hlače, ko sem tole prebrala. Če še študiraš, si še mlada in, predvidevam, pri tašči bivaš zastonj ali napol zastonj. Pa kaj te briga. Podpiši tisto pogodbo, pol pa lulaj, kjer ti srce poželi. Kako bo pa baba to preverjala? Te hoče malo potunkat, a? Postavit na mesto? Oropat dostojanstva.

Pripravi en lep slajdšov za na vajino poroko z naslovom: Tako se je začelo, in sliko tiste pogodbe in pripisa prepovedano lulanje pod tušem pokaži pred vso zbrano familijo. Pa še prav lepo se smejčkaj zraven. Ali pa ji za abrahama naroči plakat s tem istim napisom, ga uokviri in povej, da je to njeno vselitveno darilo za v dom za ostarele. Če pa prej zamenjaš fanta, si pa pač malo prišparala pri najemnini."

Ne spreglej:

Je lulanje pod tušem res tako 'grozljivo' dejanje?

O tem, da ljudje lulamo pod tušem, se v javnosti ne govori prav veliko. Kar je v resnici precej zanimivo, saj so v Veliki Britaniji naredili raziskavo, v kateri je skoraj 80% vprašanih priznalo, da to redno počnejo. In s tem ni nič narobe. Kot je za revijo Health Magazine pojasnil urolog Jamin Brahmbhatt, je urin namreč sterilen, saj v njem načeloma ni nobenih 'živih organizmov'. 

Urin je v 90% sestavljen iz vode, preostanek pa predstavljajo soli in ostale snovi, ki se izločajo iz telesa. Kaj vse je urinu primešano, je torej odvisno od tega, kaj ješ, kaj piješ in kakšna zdravila jemlješ. "Urin je po vsej verjetnosti bolj čisto od tega, kar iz svoje kože očistiš po športni aktivnosti, in se, glede na njegove vplive na okolje, kaj veliko ne razlikuje od vode," je pojasnil dr. Jamin.

Po drugi strani pa ginekologinja opozarja, da lahko redno opravljanje male potrebe pod prho pripelje do drugih težav, povezanih z zdravjem.  

Dr. Alicia Jeffrey-Thomas pojasnjuje, da anatomija ženskega telesa preprosto ni prilagojena opravljanju male potrebe stoje. "Mišice medeničnega dna se ne morejo povsem sprostiti, kar pomeni, da se mehur ne izprazni popolnoma," pojasnjuje. Redno opravljanje male potrebe pod prho lahko tako pozneje v življenju povzroči nekaj nepričakovanih težav, kot so pogosta potreba po uriniranju in šibek mehur. 

Pri tem dr. Jeffrey-Thomasova opozarja še na eno težavo: če malo potrebo redno opravljaš pod prho, boš sčasoma v svojih možganih ustvarila povezavo med zvokom tekoče vode in potrebo po uriniranju. "Če to združimo z disfunkcijo medeničnega dna – zdaj ali kasneje – bo to potencialno vodilo do težav z nehotenim uhajanjem urina vsakokrat, ko boš slišala tekočo vodo," zaključuje.

Preberi še: "Samozadovoljuje se brez sramu, in to ob ..." (klic na pomoč zgroženega Slovenca)

Te morda zanima tudi: "Na prvem zmenku mi je rekel: 'Imam prepoved približevanja, a bivša je še vedno ljubezen mojega življenja'"

Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc