"Mislite, da v takih primerih posredujejo socialne službe ali je potrebno k odvetniku, celo kaj tretjega?" sprašuje zaskrbljen očka.
"Bivša izkorišča najinega otroka za svoje instagramske fore, da potem dobi kao neke popuste na cunje in kakšno kozmetično storitev.
Namesto, da bi čas posvečala otroku, se gre instagramarko ali takozvano influenserko. Seveda dela tudi objave najinega otroka. Meni je to izkoriščanje otrok.
Jasno sem že nekajkrat povedal, da tega ne dovolim, da nočem, da se ga izpostavlja očem javnosti in tudi na Instagramu sem naredil prijavo. Zdaj me je blokirala in gledam vse, kar objavi, iz lažnega profila. Ne vem, kako naj ji to dopovem.
Mislite, da v takih primerih posredujejo socialne službe ali je potrebno k odvetniku, celo kaj tretjega? A se res od plačanih objav da tako dobro živeti, da se dejansko 'prostituiraš' in v to vlačiš še lastnega otroka?" je na slovenskem forumu potožil očka.
"Je z menoj kaj narobe? Vrhunec lahko doživim le, ko razmišljam o ..." (izpoved dekleta)
Kaj o takšnih objavah meniš ti?
Mi se tukaj vsekakor strinjamo z zaskrbljenim očetom, še posebej, ker smo pred časom poročali o 3-letni deklici Wren Eleanor, zvezdi TikToka z več kot 17 milijonov sledilcev.
'Spletni detektivi' so namreč na dekličinem profilu opazili skrb vzbujajoče komentarje in informacije:
"Video, v katerem Wren nosi majico do popka, je bil shranjen 45-tisočkrat."
"Vsebina z Wren, ki grizlja koruzo na sejmu, je bila shranjena 375-tisočkrat."
Potem so tukaj bili še izjemno neprimerni komentarji moških, ki sprašujejo, ali je Wren samska in imajo opazke o tem, da je 'vroča' in dobro izgleda.
Na obtožbe, da deklico zlorablja z izpostavljanjem na družabnih omrežjih, se je mlada mamica odzvala s komentarjem, da ji je varnost deklice na prvem mestu in da morajo ljudje spoštovati njeno odločitev ter da si nikoli ne bi mislila, da je lahko malček s koruzo videti kot seksualna in neprimerna vsebina.
Po zgornjih odkritjih so starši z družabnih omrežij začeli panično brisati fotografije svojih otrok.
Otroški psiholog Andrew Greenfield opozarja, naj starši dobro premislijo, preden ustvarijo račun na družbenih omrežjih svojim otrokom. Vsak malček si ne želi nenehne pozornosti. To lahko vodi v težave s samozavestjo in celo v depresijo ali anksioznost, opozarja. Velikokrat je to le želja starša, otroku pa ni mar za družbena omrežja.
"Sodelavec me izsiljuje, ker me je zalotil, ko sem med službo počela TO" (klic na pomoč Slovenke)
Novo na Metroplay: Ines Erbus o avtoimuni bolezni, ljubezni do hrvaščine in potovanjih