Puščanje mokrih oblačil v pralnem stroju dlje časa lahko privede do razvoja zatohlega vonja ali vonja po plesni.
To še posebej velja, če oblačila ostanejo vlažna v zaprtem in vlažnem okolju. Čas, v katerem lahko oblačila ostanejo v pralnem stroju, ne da bi se pojavil neprijeten vonj, je odvisen od različnih dejavnikov, kot so temperatura, vlažnost in prezračevanje v prostoru za pranje perila.
Splošno pravilo je, da je priporočljivo, da oblačila vzameš ven takoj po končanem ciklu pranja. Če oblačila pustiš predolgo, celo nekaj ur v določenih pogojih, lahko začne nastajati zatohel vonj. Predvsem pralni stroji s sprednjim polnjenjem so lahko nagnjeni k tej težavi zaradi zasnove tesnila na vratih, ki lahko ujame vlago.
Ne spreglej:
- Hajdi iz Poroke na prvi pogled po ločitvi z Anžetom našla ljubezen pri TEM fantu (FOTO)
- "Moja hči je že vse možno zakuhala, zdaj pa mimogrede izvem, da si dopisuje z ..." (piše zgrožena slovenska mama)
Da boš preprečila neprijetne vonjave, upoštevaj naslednje nasvete:
- Takoj odstrani oblačila: Oblačila vzemi ven takoj, ko je cikel pranja končan.
- Pusti vrata odprta: Po vsakem pranju pusti vrata pralnega stroja priprta, da omogočiš kroženje zraka in preprečiš nabiranje vlage.
- Uporabi ustrezen detergent: Uporabi priporočeno količino detergenta in se izogibaj preobremenitvi stroja, da zagotoviš temeljito izpiranje.
- Očisti pralni stroj: Redno čisti pralni stroj, vključno s posodico za detergent in tesnilom na vratih, da preprečiš nastanek plesni.
Če po nesreči pustiš oblačila v pralnem stroju in zaznaš zatohel vonj, jih takoj operi znova. Razmisli tudi o dodajanju skodelice belega kisa ali sode bikarbone v pranje, da pomagaš nevtralizirati vonjave.
Poleg tega poskrbi, da bo tvoj prostor za pranje perila dobro prezračen, da zmanjšaš vlažnost in spodbudiš hitrejše sušenje.