Zimski večeri so lahko že tako turobni, če pa se ne moraš tuširati (in imeti monologa, v katerem poveš vse, kar si misliš) je pa življenje prav nepošteno.
Nažalost pa je, podobno kot pri suhih laseh in presušeni koži, prekomerno tuširanje lahko problem. Tvoje telo namreč ne potrebuje, da se vsak dan tuširaš. Razen, seveda, če si prešvicana, smrdljiva ali se bi pač res rada tuširala in cmerila.
Koža se ti lahko, če si jo non stop čistiš, izsuši. Tvoja povrhnjica namreč potrebuje naravna olja, prekomerno odstranjevanje teh olj pa jo razdraž,i zaradi česar se ti lahko pojavljajo srbečice, koža se ti postara in kmalu izgledaš kot pošast iz plave lagune.
Priporočeno je, da uporabljaš nežno milo in nasploh zmanjšaš količino porabljenih čistil. Milo lahko, še posebaj v primeru suhe ali občutljive kože, izrazito izsuši tvojo kožo in povzroči vnetja. V kombinaciji z vročimi več urnimi kopelmi pa lahko tvoji suhi koži naredi več slabega kot dobrega. In ne, ni se ti treba namiliti po celem telesu. V kolena načeloma ne švicamo, na ključnici pa se ti verjetno ne nabira posebna umazanija.
Ne spreglej še:
- To so razlogi, zakaj ti pozimi bolj izpadajo lasje (in kaj lahko narediš, da ti bodo manj)
- Kaj točno je 'delulu mindset' in zakaj ti lahko pomaga do sanjske službe?
Načeloma je bolje če pri miljenju ne uporabljaš plastičnih gobic. Saj vemo, res zgledajo kjut in počutiš se, kot da boš le z gobico odstranila vse, kar je črno za nohtom. Ampak se na plastičnih in premočenih gobah nabira veliko bakterij, ki jih z vsako uporabo ničhudega sluteče nanašaš na svoje telo.
Dermatologi prav tako svetujejo, da se tuširaš le takrat, ko je res potrebno in pri tem uporabiš mlačno vodo. Povsem nepošteno je tudi to, da predlagajo, da se tuširaš čim manj časa.
Ali sploh vejo, da potrebuješ vsaj pol ure (in res vročo vodo), da pod tušem odpoješ celo plato? 🧖♀️