Podkast Promocijsko sporočilo

Zavarovalnica Triglav se dobro zaveda, da na mladih svet stoji: Razkrivamo, kako postaneš Mladi up (iz prve roke 3 vpletenih žensk)

28. 9. 2023
Deli
Zavarovalnica Triglav se dobro zaveda, da na mladih svet stoji: Razkrivamo, kako postaneš Mladi up (iz prve roke 3 vpletenih žensk) (foto: Uredništvo)
Uredništvo

V tokratni bonus epizodi Cosmo podcasta se je Flora Ema Lotrič pogovarjala s tremi gostjami, ki so lahko – vsaka s svojega vidika – najbolj ''od blizu'' in realno predstavile projekt Mladi upi Zavarovalnice Triglav, njegov močan pomen in poslanstvo ter njegovo dejansko pomoč perspektivnim mladim, ki potrebujejo denarno podporo za svoj uspeh. 

Zavarovalnica Triglav bo letos že 11. leto zaporedoma priskočila na pomoč z družbeno odgovornim razpisom Mladi upi, ki je pomagal že ogromno mladim talentom v Sloveniji, med drugim Timu Gajserju, Janji Garnbret in Timiju Zajcu. Ti danes kraljujejo na svetovnih stopničkah, a na tem mestu morda ne bi bili, če jim ne bi s tem projektom finančno priskočili na pomoč. 

Metoda Debeljak, direktorica službe za razvoj in izobraževanje v Zavarovalnici Triglav in članica strokovne komisije Mladi upi, je za začetek povedala:

"S tem projektom želimo podpreti športnike, parašportnike, umetnike in znanstvenike na njihovi poti do svojih sanj. Časi so vse zahtevnejši, vrhunski šport in vrhunska umetnost zahtevata tudi velika finančna sredstva; včasih so to pokrivali klubi, danes pa je to vse težje, zato smo se odločili, da jim pri tem finančno pomagamo. Veliko finančno breme namreč pade na družine. Težko pa je priti do rezultatov brez finančnih sredstev."

V pogovoru je Metoda med drugim odkrito spregovorila tudi o tem, kaj vse ocenjujejo v razpisu in kaj se zgodi, če imajo dva kandidata z zelo podobnimi rezultati in se morajo odločiti samo za enega. Kaj prevlada pri odločitvi? 

"Zelo pomembna je vizija."

Klara Lukan, mladi up leta 2019 in ena izmed najbolj obetavnih slovenskih atletinj, je Flori Emi zaupala:  

"Razpis sem videla na socialnih omrežjih in plakatih pa tudi v atletskem svetu sem videla, da je bilo že kar nekaj atletov izbranih na razpisu Mladi upi, tako da me je potem prijavila mami in na koncu sem bila zelo hvaležna, vesela, da so me prepoznali kot potencialni mladi up, definitivno pa so mi pridobljena finančna sredstva pomagala na moji športni poti. Lažje sem si financirala priprave, fizioterapijo, psihološko terapijo, prehransko strokovnjakinjo ... jaz bi rekla, da je to zelo pripomoglo, da sem lahko postajala čedalje boljša."

Klara je Flori Emi zaupala tudi, kaj je pomembno pri pisanju motivacijska pisma in kako ga je napisala sama.

In ... te zanima, zakaj je svojo poškodbo, šlo je za zlom leve noge, v resnici dojela kot nekaj pozitivnega?

Kaj pa je poslušalcem razkrila Helena Osterman, pomočnica ravnatelja na gimnaziji Ledina in dolgoletna članica strokovne komisije Mladi upi?

"Navdušuje me to, da imajo mladi sanje. Iz motivacijskih pisem je vidno, da želijo nekam priti, da želijo nekaj ustvariti."

Tako je na primer odgovorila na vprašanje, ali se ji zdi, da ambicioznost pri mladih pada ali raste.

"Mladi so postali proaktivni, to pomeni, da ne čakajo več, da jih bo nekdo opazil, ampak so pripravljeni narediti prvi korak. Zelo velik fokus imajo, znajo prepoznati svoja močna področja in so jih pripravljeni tudi razvijati."

Celotnemu pogovoru lahko prisluhnete TUKAJ: 

11. razpis Mladi upi je objavljen TUKAJ. Zberi pogum in si upaj. Čimprej se prijavi. Razpis bo odprt do 10. oktobra 2023.