Tvoje telo nima razloga, da bi se prebudilo, pa vendar te očitno nekaj zmoti, saj se (skoraj) vsako noč zbudiš med 3. in 5. uro? Kitajska medicina in druge holistične tradicije pogosto povezujejo čas prebujanja s specifičnimi organi in čustvenimi vzorci. Razlog za prebujanje ob tej uri te bo presenetil, saj je nekoliko nenavaden.
Tvoje telo ti sporoča nekaj pomembnega
Čeprav se tega morda ne zavedaš, ti telo s tem pošilja sporočilo – prebujanje v tem obdobju pomeni, da te pesti skrb, večje breme, ki bi se ga rada znebila, pa ne veš, kako, poročajo na portalu Haber.ba. Če se brez razloga zbujaš ob tej uri, to izhaja iz tvoje energije pljuč in občutka žalosti.
Preberi še:
- To izjemno zdravo živilo, ki bi ga morala uživati čisto vsak dan, imamo vsi doma
- Še nisi zamenjala kave za matcho? Kaj še čakaš! Zate imamo predloge, zakaj je ta menjava nujna
V tem obdobju se namreč tvoja zavest dvigne, kar je znak, da skuša neka višja sila – najverjetneje tvoja podzavest – komunicirati s tabo. Po kitajski medicini telo in um skupaj sporočata, da je treba dušo osvoboditi nakopičenega bremena.
Ponoči se pogosto zbujaš – a ne ob omenjenem času?
Tudi če se ponoči zbujaš ob drugih urah – ne pa med 3. in 5. uro – ti telo lahko s tem pošilja sporočila.
Zbudiš se takoj po prvih sanjah?
Si pod velikim stresom in imaš simptome tesnobe. Meditacija, pozitivno razmišljanje, sprostitvene in raztezne vaje ti bodo pomagale, da ponovno zaspiš.
Zbujanje med 1. in 3. uro?
Nekaj te čustveno bremeni. Nekomu moraš odpustiti ali pa nekdo mora odpustiti tebi. Dihalne vaje ti bodo pomagale, da spet zaspiš.
Zbujanje po 5. uri zjutraj – pred zoro?
To lahko kaže na različne čustvene izzive. Prebujanje v tem času je povezano z energijo debelega črevesa in pljuč. Lahko kaže na težave z izražanjem čustev, žalostjo ali pa na potrebo po odpuščanju ali sprejemanju – bodisi same sebe bodisi drugih ljudi ali situacij. Če se zbudiš pred zoro, je to lahko povezano z notranjim nemirom, nerešenimi vprašanji ali življenjskimi spremembami. Koristno je, da razmisliš o svojih čustvih, življenjskih okoliščinah in morebitnih povzročiteljih stresa ter poiščeš načine za obvladovanje teh izzivov – morda s pomočjo meditacije, sprostitvenih tehnik ali pogovora s strokovnjakom, piše Metropolitan.