In to sploh ni kar tako. Dojenčki v trebuhu namreč brcajo z enim dobrim razlogom.
Če si v veselem pričakovanju, je nosečnost že za teboj ali pa otroka s partnerjem načrtujeta, te bo zagotovo zanimalo novo odkritje znanstvenikov, ki so pod drobnogled tokrat vzeli dojenčkovo brcanje v trebuhu. Prvo otrokovo gibanje z velikim navdušenjem pozdravijo vse mamice, saj tako vedno, da je z dojenčkom vse v redu. A kot zdaj pojasnjujejo znanstveniki, ima otrokovo brcanje v trebuhu veliko bolj pomembne razloge.
Morda te bo zanimalo tudi:
Če si do zdaj tako mislila, da so otrokovi gibi v maternici naključni in da so odraz njegovega pretegovanja, je resnica precej drugačna, saj nove študije potrdujejo, da gibi niti približno niso 'kar nekaj'. Znanstveniki, ki se podpisujejo pod študijo, objavljeno v reviji Scientific Reports namreč trdijo, da gibi ploda otroku omogočajo, da zgradi osnovno mrežo možganov, ter da prav preko teh gibov začenja razumeti, kateri del njegovega telesa se premika.
Kot os zapisali na spletni strani Biba leze, dojenčki s sunki, ki jih mamice čutijo v trebuhu tako poskušajo spodbuditi pomembne povezave v svojih rastočih možganih, kar jim pomaga ustvariti kot nekakšen notranji zemljevid svojega telesa. "Ti udarci, znani kot fetalni gibi, otroku omogočajo, da zgradi osnovno možgansko mrežo, da razume, kateri del telesa se premika in se ga dotika,'' je še zapisano v mediju Live Science.
Zanimivo, kajne? Mamice bodo prve otrokove gibe sicer začutile okrog 20. tedna - nekatere prej, nekatere kasneje, tiste, ki so noseče prvič pa občutek opisujejo kot 'metuljčke' v trebuhu. To se seveda nanaša na obdobje prvih otrokovih gibov, ko sunki v maternici še niso močni in eksplozivni.
Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc