Rolanje za konec tedna

Če ne veš, kaj bi počela ta konec tedna, ti predlagamo užitek na koleščkih – rolanje.

20. 4. 2007

Rolanje je zadnja leta najbolj priljubljena rekreacija ljudi vseh starosti, saj predstavlja druženje in zabavo. Zato zberi družbo prijateljic in prijateljev in se predaj smehu …

Začetnica

Če si začetnica, ti svetujemo, da se najprej dobro naučiš osnov rolanja – pravilno odrivanje, obračanje in predvsem ustavljanje – in se šele nato podaš po ulicah; popolnoma opremljena in zaščitena!

Med osnovno opremo naj ne manjkajo:

  • ščitniki za zapestja,
  • ščitniki za kolena,
  • ščitniki za komolce,
  • in čelada.

Kje naj rolam?

Primeren teren za rekreativno rolanje je vsaka neprometna asfaltirana površina. A pozor – ko greš prvič na 'cesto', upoštevaj zakonodajo:

Po Zakonu o varnosti cestnega prometa rolerji spadajo med posebna prevozna sredstva, za katera je določeno, da se lahko uporabljajo v cestnem prometu samo tam, kjer je dovoljena hoja pešcev oziroma vožnja koles, pri čemer ne smeš ovirati ali ogrožati pešcev ali kolesarjev.

Sprehajalce na rivi Malega Lošinja presenetil nepričakovan turist

Način in hitrost gibanja moraš prilagoditi razmeram v prometu. Na površinah, namenjenih pešcem, pa ne smeš presegati hitrosti, s kakršno se gibljejo pešci!

Učenje ali učenje

Če bi se rada naučila rolati pod budnim očesom strokovnjakov ali pa morda postala učiteljica rolanja, obišči spletno stran http://icp-slo.si/, kjer boš našla strokovno usposobljene učitelje rolanja z mednarodno licenco ICP, športna društva, v katerih delujejo, in strokovne šole rolanja na področju Slovenije.

In še opozorilo: Ne glede na to, kako dobro obvladaš vožnjo z rolerji, ti rolanje v deževnem vremenu zaradi spolzkih tal odsvetujemo!