Hitra jeza in nepričakovani izbruhi škodujejo vašemu zdravju, pa tudi podobi, ki jo sodelavci dobijo o vas. Zato ...
Naredite seznam dogodkov, ki vas razburijo
Vse, kar vam požene kri v glavo, poskusite en teden zapisovati. Tako boste lažje ugotovile, na kaj ste občutljive, in se za naslednjič pripravile na obvladovanje burnih čustev.
Sprostite napetost
Boste eksplodirale? Telefonirajte prijateljici in ji povejte, kaj občutite. Ali pa negativno energijo sprostite s športom.
Zajemite sapo
Ko vas bo mamilo, da bi jezno zakričale, se spomnite, kako ste se ob tem počutile zadnjič. Namesto da reagirate, zajemite sapo in se poskusite mirno soočiti s čustvom, ki vas preplavlja.
Poskusite razumeti drugega
Pripravite dva stola. Ko se usedete na prvega, ‘bodite ve’ in povejte vse, kar vas v tistem trenutku teži. Potem se presedite in se poskusite vživeti v svojega nasprotnika. Potrudite se, da boste razumele tudi njegove argumente, saj jih boste tako lažje sprejele.
“Kako ravnati, če je vaš šef spremenljive volje?”
Delati z nadrejenim, ki je včasih hladen, drugič pa spet ves vesel, prijazen in poln elana, je težko, ne pa tudi nemogoče. S svojim obnašanjem lahko namreč ustvarite varno delovno okolje, v katerem volja vašega šefa ne bo imela velikega vpliva na vas. Pravilo je – z njim obdržite profesionalen odnos in se nikar ne spuščajte v osebnega. Ko bo imel slab dan, ostanite mirni. Na njegove jezne izpade reagirajte mirno, saj ga boste tako pripravile do tega, da se bo svojega nemogočega obnašanja zavedel in ga popravil.
Linda Volk