Jazz festival pri severnih sosedih

Če si navdušena nad jazzom, naj ti zaupamo, da se bo konec tega tedna v avstrijskem mestu Saalfelden odvijal tridnevni jazz festival.

26. 8. 2009

Od četrtka 27. do nedelje 30. avgusta te bodo prevzeli jazz ritmi, podala pa se boš lahko tudi na zgodovinsko potovanje.

Prerez zgodovine

V čast tridesetletnici festivala si boš lahko ogledala zbirko več kot 300 fotografij, ki pričajo o zgodovini festivala in vseh nastopajočih – razstava fotografij bo na različnih prizoriščih:

  • 1. v klubu 'Nexus' (od četrtka do nedelje med 11:00 in 20:00),
  • 2. v kongresnem centru (v petek od 18. do 1. ure zjutraj; v soboto med 14:30 in 1:30; v nedeljo med 13:30 in 21:30) in
  • 3. v izložbah v mestnem jedru (vse do 30. avgusta).

Glasbene poslastice

Po 14. letih se na oder omenjenega jazz festivala vrača Ornette Coleman, nizozemska skupina bo zaigrala skupaj z etiopskim saksofonistom Getatchewom Mekuryaem … kdo vse bo še nastopil, pa si poglej kar na uradni spletni strani www.jazzsaalfelden.com.

Foto: Alan Nahigian

Znani proizvajalec odpoklical več sto tisoč avtomobilov