O, vau. Kako zanimivo! 😳
Če imaš doma kužka, potem si zagotovo že opazila, da se, preden se uleže, nekajkrat zavrti okrog svoje osi. Ampak, ali si se kdaj vprašala, zakaj to počne? Razlog tega početja je na Instagramu razkril t. i. pasji psihiater iz New Yorka Steve Del Savio, katerega na Instagramu spremlja že več kot 230 tisoč sledilcev. Kot je povedal v svojem posnetku, to pasje početje izvira še iz časov, ko so pasji predniki namesto v hiši živeli zunaj, v divjini. Ampak - zakaj?
Ne spreglej:
- Luka Jezeršek pokazal svoja otroka in ne moremo odvrniti oči od sina, ki je njegova čista kopija (FOTO)
- To je 5 fraz, ki jih lahko brez skrbi rečeš, ko se znajdeš v res neprijetni situaciji
Steve namreč pravi, da je eden od razlogov, da psi krožijo okrog svoje osi ta, da tako raziskujejo in preverjajo svojo okolico. Ko so psi še živeli v divjini, so namreč morala biti bolj pozorni na svoje okolje, da bi se tako zaščitili pred nevarnostjo. S kroženjem si namreč zagotovijo boljši pregled nad okolico in tako hitro zaznajo kakšne grožnje, kot so plazilci in druge živali.
Tukaj si lahko njegov posnetek pogledaš v celoti:
View this post on Instagram
Sicer pa zdaj, ko psi živijo v naših domovih, za to obstaja še en razlog. Z vrtenjem okrog svoje osi si psi namreč ustvarijo bolj udobno ležišče. S tem, ko krožijo, namreč razprostirajo travo, listje, odeje, pasjo posteljico ali vzglavnike pod seboj in s tem ustvarijo bolj ravno površino, ki je bolj udobna za ležanje.
Čeprav psi v današnjem času ne rabijo več 'skenirati' okolice zaradi nevarnosti, naj bi takšno početje imelo tudi psihološke učinke, saj naj bi se psi z vrtenjem okrog osi tudi umirili pred počitkom.
Preberi tudi:
- Petra Kerčmar in Jani Muhič razkrila tisto, kar nas je vse zanimalo: "Tega si ne smemo dopustiti"
- Monroe bob: Svež in enostaven način, kako bomo to poletje stilirale kratke lase
- Izjava, ki je šokirala javnost: "Harry in Meghan se nikoli ne bi poročila, če bi bila Diana še živa"
Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc