Se pogosto počutite brez energije, utrujeno ali pa imate glavobole? Glavni krivec vaših težav je lahko tudi zrak slabe kakovosti. Za čist zrak v svojem domu boste najbolje poskrbeli z učinkovitim čistilnikom zraka.
Zrak v notranjih prostorih je kar petkrat bolj onesnažen od zunanjega zraka, ne glede na to, ali gre za bivalne prostore, pisarne, učilnice ali druge javne prostore. V njem se kopičijo virusi in bakterije, alergeni, neprijetne vonjave in druge hlapne spojine.
Te sčasoma povzročijo različne bolezenske simptome, kot so na primer glavoboli, utrujenost, draženje oči, nosu in grla. Raziskave so pokazale tudi visoko stopnjo povezanosti z boleznimi srca in ožilja, dihal, nevroloških obolenj in sladkorno boleznijo.
Vsem omenjenim težavam se lahko izognete s tem, da poskrbite za svež in čist zrak v notranjih prostorih. Težave se lahko lotite z rednim prezračevanjem, vendar boste kmalu ugotovili, da to ni dovolj učinkovito.
Veliko bolj učinkovit način za večjo kakovost zraka so zmogljivi čistilniki zraka.
Čistilnik zraka - enostaven način do čistega zraka
Čistilniki zraka so majhne, kompaktne in zelo zmogljive naprave. Njihova glavna funkcija je odstranjevanje vseh zdravju škodljivih snovi iz zraka, kot so na primer neprijetne vonjave, prah, spore plesni, cvetni prah, drobni delci, bakterije, virusi in druge hlapne organske spojine.
Da lahko čistilnik zraka opravlja svojo nalogo, ima vgrajen ustrezen filtrirni sistem. Ta ima širok razpon učinkovitosti in skupaj z ventilatorjem temeljito odstrani vse škodljive snovi v zraku. Posledica tega je, da je v prostoru zrak bistveno bolj čist in svež.
Ker se ljudje vse bolj zavedamo pomena čistega zraka, je tudi ponudba čistilnikov zraka vedno bolj pestra. Zato se pogosto poraja vprašanje, kako izbrati učinkovit čistilnik zraka, ki bo v celoti zadovoljil naše potrebe.
Pri izbiri nikakor ne smete spregledati naslednjih dejavnikov:
● Velikost prostora: Običajno boste za večje prostore potrebovali večje in zmogljivejše čistilnike zraka, za manjše prostore pa izberite manjše in manj zmogljive modele.
● Področje uporabe: V določenih situacijah so zahteve po kakovosti zraka večje. Zato je v takšnih primerih potrebno izbrati čistilnik zraka z učinkovitim filtrirnim sistemom, ki zadovolji najbolj stroge higienske standarde.
● Kakšne delce v zraku čisti: V čistilnikih zraka so vgrajeni univerzalni filtri, obstajajo pa tudi posebni filtri, ki so namenjeni na primer odstranjevanju hlapnih spojin, smogu, alergijam in mikrobom.
● Ustreznost za alergike: Obstajajo čistilniki zraka, ki so še posebej primerni za vse alergike, zato se o tem pozanimajte pred nakupom.
● Filtracijska učinkovitost: Učinkovitost filtriranja je odvisna od tega, kako velike delce lahko filtrirni sistem odstrani in zmogljivostjo njihovega odstranjevanja.
● Glasnost: Pričakujete lahko, da so zmogljivejši modeli čistilnikov zraka tudi bolj hrupni. V nobene primeru pa raven hrupa ne sme presegati 50 dB čez dan in 30 dB ponoči.
Prednosti čistilnikov zraka Karcher
Kar se tiče večfunkcionalnosti, zmogljivosti in učinkovitosti so čistilniki zraka Kärcher že od nekdaj med vodilnimi na tem področju.
Številni uporabniki so že zelo dobro spoznali njihove prednosti in čas je, da jih spoznate tudi vi:
- Učinkovit filtrirni sistem: V čistilnikih zraka so vgrajeni filtri Kärcher HEPA 13 in HEPA 14, ki so najboljša higienska rešitev za čist zrak v zaprtih prostorih.
- Avtomatsko delovanje: V samodejnem načinu delovanja se čistilnik zraka neprestano prilagaja trenutni kakovosti zraka.
- Standardno vgrajen univerzalni filter: Čistilniki zraka Kärcher imajo standardno vgrajen zmogljiv univerzalni filter, ki pokriva vsa področja uporabe, na voljo pa so tudi 4 dodatni filtri za posebne namene – hlapne organske spojine, smog, alergije in mikrobi. Na ta način dobite čistilnik zraka za veliko različnih namenov.
- Inovativno 360° kroženje zraka: Ta omogoča hitrejše kroženje zraka in optimalno porazdelitev čistega zraka v prostoru.
- Integriran zaslon: Ta prikazuje vrednost finega prahu v prostoru in življenjsko dobo filtra v odstotkih, na podlagi česar boste vedno seznanjeni s tem, kdaj je čas za zamenjavo filtra.
- Integriran prikazovalnik kakovosti zraka: S pomočjo indikatorskih lučk različne barve (modra, rumena, rdeča) boste vedno seznanjeni s kakovostjo zraka v prostoru.
Uporaba čistilnikov zraka je izjemno preprosta
Ena izmed mnogih prednosti čistilnikov zraka pa je tudi v tem, da je njihova uporaba izjemno enostavna. Postavite jih na želeno mesto in zgolj s pritiskom na gumb bo zrak v prostoru zopet čist in svež.
S pomočjo nadzorne plošče na dotik je njihovo upravljanje zelo preprosto. Z njeno pomočjo lahko izbirate med samodejnim načinom delovanja in načinom mirovanja ter izbirate različne moči ventilatorja.
Vse, kar morate storiti je, da na približno tri mesece poskrbite za redno menjavo filtra, odvisno od pogosti uporabe in območja uporabe.
Ali veste, da v povprečju vsaka oseba vdihne približno 11.000 litrov sobnega zraka vsak dan? Od tega ga skorajda 90 % vdihnemo v notranjih prostorih, zato je več kot očitno, da je učinkovit čistilnik zraka nepogrešljiv del vseh notranjih prostorov.