Aha! Zato so torej nosečniški testi in kreme za otroške ritke v DM v zaklenjeni omari (za-ni-mi-vo)

19. 3. 2024
Deli
Aha! Zato so torej nosečniški testi in kreme za otroške ritke v DM v zaklenjeni omari (za-ni-mi-vo) (foto: Profimedia)
Profimedia

In ne, odgovor ni 'zato, ker so jih ljudje kradli'. 😉

Morda si že opazila, da so nekateri izdelki v prodajalnah DM pod ključem in si ob tem mislila, da odgovor najverjetneje tiči v dejstvu, da so te izdelke ljudje najpogosteje kradli? No, dejstvo je, da so nekateri izdelki zaklenjeni in ločeni od ostalih in dejstvo je tudi, da se razlog NE skriva v krajah. Ampak kje potem tiči zajec?

Ne spreglej:

Odgovor, zakaj je tako, je že pred časom Slovenec iskal pri novinarjih portala Zurnal24, ki so se z vprašanjem napotili kar na DM. Tam so jim povedali, da so v njihovih prodajalnah pod ključem zgolj medicinski izdelki, ki so kupcem tako dostopni zgolj ob prisotnosti njihovega osebja, ki vsakemu kupcu lahko ponudi strokovno svetovanje. 

"Osebje tako kupca seznaniti z načinom uporabe določenega medicinskega pripomočka, morebitnimi previdnostnimi ukrepi in drugimi pomembnimi informacijami o medicinskem pripomočku," so jim odgovorili in dodali, da so sicer na police med preostale artikle prodajnega programa DM lahko zlagajo tisti medicinski pripomočki, ki se prodajajo tudi v drugih prodajalnah oziroma izven specializirane trgovine.

Profimedia

"Testi za ugotavljanje nosečnosti so razvrščeni v klasifikacijo MP56 - In vitro diagnostični medicinski pripomočki, ki imajo priložena navodila za uporabo, torej je ob prodaji potrebno strokovno svetovanje in so na podlagi tega zaklenjeni v vitrini. Slednje je skladno z veljavno zakonodajo," so še odgovorili na vprašanje, zakaj so prav nosečniški testi v njihovih prodajalnah pod ključem.

Takšnega odgovora zagotovo nisi pričakovala, kajne? In ko smo že pri nosečniških testih, te bo morda zanimalo tudi odkritje nekaterih žensk, ki so si nosečniški test poskusile narediti kar same doma. Kot so zapisale uporabnice spleta, boš za domači test nosečnosti potrebovala sladkor in suho in čisto posodo. 

Verjetno se sprašuješ, kako zadeva sploh deluje. Sladkor pokaže, ali je v urinu prisoten nosečniški hormon, imenovan hCG. Ta hormon namreč preprečuje raztapljanje sladkorja, kar boš pri samem postopku brez težav opazila. Stopnja tega hormona se v telesu poveča približno dva tedna po zanositvi. Pomembno je, da test opraviš zjutraj, saj je koncentracija nosečniškega hormona takrat najvišja, kasneje v dnevu pa se v urinu pojavijo tudi druge sestavine.

Profimedia

V eno posodo stresi nekaj žlic sladkorja, v drugo pa zberi svoj prvi jutranji urin. Zlij ga v posodo s sladkorjem in počakaj nekaj minut na reakcijo. Glede na to, kako bo urin reagiral s sladkorjem, boš lahko sklepala, ali je test pozitiven ali negativen. Če se sladkor ne bo raztopil in se bo sprijel v grudice, obstaja velika verjetnost, da si noseča. Če pa se sladkor v urinu raztopi, je to pokazatelj, da do zanositve ni prišlo.

Kljub temu raje nosečnost preveri še z nosečniškim testom, ki ga najdeš v drogerijah in v lekarni. 

Morda te zanima še: Hailey Bieber postavila trend: To bo najbolj priljubljena barva las letošnje pomladi

Preberi tudi: To so najboljši nadomestki za Diorjev Lip Glow Oil (in kupiš jih lahko v prav vsaki drogeriji)

Novo na Metroplay: "Vse več mladih zboli za rakom" | Klara Čampa