Če bi rada imela zdravo lasišče, se znebila prhljaja, si pod stresom in želiš spodbuditi rast las, ti tole lahko zelo pomaga.
Položi roki na vrh glave tako, da so tvoji prsti kar se da najbolj razprti.
Kako gre?
Ogrevanje: Z lahkim pritiskom začni izvajati krožne gibe in se s prsti premikaj od vrha glave proti vratu in nato spet nazaj tako, da med premikanjem iz enega dela na drugega zajameš zunanji, srednji in notranji del glave.
Glavni del: Po nekaj minutah lahko pritisk povečaš, saj je glava ogreta in pripravljena na aktivnejšo masažo, ki naj spet zajame celotno glavo. Po 10 minutah preidi tudi na vrat in z rahlim pritiskanjem dobro zmasiraj njegov zadnji del, lahko tudi ramena, nato pa se loti še predela okrog ušes.
Sproščanje: Masažo zaključi z nežnim masiranjem glave, nato preidi na predel senc in na koncu z dlanmi glavo nekajkrat pogladi od čela proti zadnjemu delu.
Pozitivni učinki, ki jih prinaša samomasaža lasišča:
Takšna masaža:
1. deluje sprostilno,
2. odpravlja stres,
3. preusmerja misli in
4. spodbuja tudi rast novih las, saj prekrvavi kožo, ki se razprostira čez lobanjo.
5. Pozitivne učinke ima tudi pri odpravljanju prhljaja. Ob uporabi primernega šampona, ta lahko popolnoma izgine.
Kdaj raje ne?
Masaži lasišča se je bolje izogniti, če imaš izredno mastne lase, saj lahko povzroči ravno obraten učinek, kot bi ga rada dosegla.
Če se že odločiš zanjo, je najbolje, da masažo izvajaš pred umivanjem, lahko pa tudi med umivanjem lasišča. Po umivanju se masaži za kakšen dan ali dva izogni, zavedati se moraš namreč, da masaža spodbuja delovanje žlez lojnic.
Vsekakor ne pozabi na sproščujočo glasbo, ob kateri ti bo ob koncu masaže še bolj prijetno.
Fotografiji: Profimedia
Preberi še: Poglej, kaj se zgodi, če 2 min pritiskaš na ti točki! in 8 nenavadnih stvari, ki se zgodijo, če položiš kocko ledu na TA del telesa
Priporočamo tudi: Kako po koncu dopusta čim dlje časa ohraniti zagorelo polt?
Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc