Kako dobro prekriti mozolj

8. 9. 2010

Kar predstavljamo si, s kakšno grozo strmiš v tisti nezemeljski stvor. A brez panike, s spodnjimi koraki lahko tudi največji krater izbrišeš z obličja obraza, še preden ga opazijo preostali zemljani.

Potrebuješ: korektor, čopič za korektor (čvrst, špičast in iz umetnih dlačic)

Priprava: Oteklino lahko omiliš tako, da na mozolj za nekaj minut položiš kocko ledu. Medtem korektor v barvi polti nanesi na hrbtno stran dlani, da se segreje in postane bolj mazljiv. Lahko ga zmešaš tudi s kančkom zelenega korektorja, ker bo tako bolje prekril rdečico.

Tehnika

1 Konico čopiča pomoči v pripravljen korektor, nato pa jo pritisni na vrh mozolja. S čopičem zaokroži, da barvo potisneš tudi v luknjice. Ponavljaj, dokler mozolj ni popolnoma prekrit.

2 S prstom nežno vtapkaj korektor z roba na okoliško kožo in vse okrog 'izbruha', da zmehčaš in skriješ rob nanosa. Mozolja se ne dotikaj, da ne odstraniš plasti korektorja z njegovega vrha.

3 Se pravkar prebarvani del še vedno razlikuje od preostale polti? Ten izenači s pudrom. Nanesi ga kot običajno, od sredine obraza navzven in tudi čez mozolj.

4 Čist prst ali vatirano blazinico pomoči v brezbarven puder v prahu, nato z njim nežno potapkaj po mozolju. Ta nanos podaljša obstojnost prekritega, saj vpije maščobo in preprečuje, da bi se korektor izbrisal.

Zdravi in odpravi

Si opazila, da se ličila težje oprimejo kože, potem ko si jo očistila z izdelki s salicilno kislino? Zato so za brisanje mozoljev najučinkovitejši izdelki, ki vsebujejo sredstva proti uničenju mozoljev in korektor hkrati, kot je Clinique Acne Solutions Clearing Concealer.

Nika Veger