Čaka te pogovor, od katerega je odvisna tvoja kariera in seveda prihodnost, zato je še kako pomembno, da se notranje pomiriš in pripraviš na vse mogoče izide!
Kako ravnati, če …
te bodoči delodajalec skuša zmesti?
Najprej oceni, zakaj te skuša zmesti ali te spraviti v neprijeten položaj. Morda je to del preizkusa, kajti delodajalec bi rad na lastne oči ocenil, kako se odzivaš v kritičnih situacijah. Verjetnost, da te bodo tako preizkusili je sicer majhna, a moraš biti nanjo pripravljena – seveda, če bi službo rada imela. Kakšen teden pred intervjujem poišči sogovornika (prijateljico, mamo, starejšega brata), ki naj te med pogovorom skuša čim bolj zmesti – tako se boš naučila hitro sprejemati odločitve.
Kako ravnati, če …
je delodajalec preveč prijazen?
Domače se boš v podjetju počutila po nekaj mesecih, na prvem intervjuju verjetno ne. Če se to zgodi, bodi malce bolj previdna – pretirana prijaznost je namreč lahko le krinka tečnega šefa, ki obupano išče novo delovno silo. Zato preventivno preveri, kako pogosto se na tem delovnem mestu ljudje menjajo.
Kako ravnati, če …
v pogovoru zaznaš žaljiv ton?
V primeru, da ti na intervjuju za službo postane neprijetno zaradi posrednih žalitev, ko na primer nečesa ne znaš, v oglasu za delovno mesto pa to ni bilo izrecno navedeno (na primer: ne znaš brezhibno uporabljati računalnika, ne znaš nemškega jezika, nimaš vozniškega dovoljenja …), ostani mirna in pogovor izpelji do konca kot profesionalka – tako, da imaš na koncu glavno besedo ti! Omeni, da si imela o podjetju in delovnem mestu drugačno predstavo, zato ga prepuščaš drugemu kandidatu.