Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.
Zaklenjeno
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Pridružen: 12. Dec. 2006 20:52
Kraj: ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a kamis »

^^ja preden hočte zanost jo morte jest tri mesce,pa še dva mesca v nosečnosti.Men je rekla da če tega ni je velka verjetnost da bo meu otrok okvaro živčevja.Tko da tud glede na to da nimam namena zanost bi blo najbrž priporočljivo pač tiste tri mesce to jest,tok da se mi uravna ta folna kislina.
Ja je pa še rekla da pač to rabjo uporabnice ki so dolgo časa jemale KT,jaz sem jih jemala ene 5-6let.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Pridružen: 31. Mar. 2005 19:48
Kraj: trbovlje

Neprebrana objava Napisal/-a amyZ »

Kaj pa če zanosiš nenapovedano? Torej si izgubu tiste tri mesece pred zanositvijo in verjetno kakšen mesec ali dva po zanositviji, ko naj bi jemal to folno kislino. Glede vpliva na otroka bi blo potrebno to mau raziskat.
Am, za kaj točno pa je ta folna kislina, ki naj bi jo tok primanjkovalo nam uporabnicam KT?
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Pridružen: 07. Avg. 2007 22:29

Neprebrana objava Napisal/-a missy* »

lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Pridružen: 16. Sep. 2007 20:41

Neprebrana objava Napisal/-a lia7bibi »

imam eno vprašanje če bi bila katera toliko prijazna in bi mi odgovorila :wink:
pred 4 meseci sem prenehala z jemanjem kt (osebni razlogi,ne zdravstveni) in bi sedaj rada zopet začela,vendar ne vem kdaj.ne spomnim se več,pa vem da sem že enkrat to prebrala,ali lahko začnem s ponovnim jemanjem s prvim dnem menstruacije?ne bi šla rada samo zaradi tega h ginekologinji ker recepta namreč še ne potrebujem(ostali sta mi še dve škatlici od prej).
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Pridružen: 15. Feb. 2007 19:40

Neprebrana objava Napisal/-a *hox* »

^^ Ja, začneš s prvim dnem M, sam upam da veš, da ni pametno da nehaš za tok kratek čas. :)
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Pridružen: 26. Nov. 2007 11:30
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a medvedka »

Prvo jemanje tabletk se mora vedno začeti med 1 in 5 dnem menstruacije, najbolje kar prvi dan ker je potem zaščita 100%. To, da si jih prej že jemala nima veze, ker če ti vmes prekineš potem je vsakič znova tako, kot da bi začela prvič.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Pridružen: 16. Sep. 2007 20:41

Neprebrana objava Napisal/-a lia7bibi »

hvala punce :wink:
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Pridružen: 27. Jun. 2007 14:25

Neprebrana objava Napisal/-a lesnik »

A po katerih tabletkah shujšaš?
Kakšne so tabletke yarina?
Uporabniški avatar
Ursa7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Jul. 2008 12:20

Neprebrana objava Napisal/-a Ursa7 »

lesnik napisal/-a:A po katerih tabletkah shujšaš?
Kakšne so tabletke yarina?


Jaz sem po yasminelle shujšala za ene 4 kg in tisto težo potem obdržala, ne glede na to, kaj in kolk sem jedla:) no, zaradi težav sem šla po dveh letih na ene druge tabletke in zato kmalu spet prišla na svojo staro težo.
Po moje bi morala yarina imeti podoben učinek glede na to, da ne zadržuje vode v telesu.
Uporabniški avatar
cascada11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Pridružen: 07. Apr. 2008 10:56

Neprebrana objava Napisal/-a cascada11 »

Kako je pa s temi ta novimi Yaz tabletkami?če jih mogoče kera je. q
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Pridružen: 12. Jul. 2007 0:25

Neprebrana objava Napisal/-a Tearjerker »

Ursa7 napisal/-a: Po moje bi morala yarina imeti podoben učinek glede na to, da ne zadržuje vode v telesu.


Med Yarino in Yasminelle je razlika v vsebnosti hormonov - Yarina jih vsebujejo več, zato tudi ni povsem za pirčakovati, da bosta imeli podobne ali enake stranske učinke.

Drugače pa, 100 ljudi 100 čudi - že samo v tejle temi je cel kup različnih mnenj, ker se ženske različno odzivamo na tabletke.

Meni osebno so Yarina bile zanič, sem se v enotednskem premoru počutila kot slon, kaj šele da bi odvajale vodo (in pravim - pri meni!, načeloma naj bi jo.) Pa še kožo so mu totalno uničile. Kolegica pa je nad Yarino navdušena.

Ne vem zakaj toliko sprašujete naokoli - će se odločate za jemanje KT se posvetujte z ginekologom/injo in če z eno vrsto tabletk ne boste zadovoljne in jih vseeno želite jemati, jih boste pač menjale po posvetu z gin. Moja kolegica jih je menjala 5 (!!!), kar se meni osebno sicer zdi naravnost grozno, ampak na koncu je našla ustrezne zase, ciklus se ji je popravil in sedaj nima nobenih večjih težav.

;)
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Pridružen: 20. Jun. 2007 19:56

Neprebrana objava Napisal/-a shiva* »

Mene pa nekaj zanima glede tabletk.

Pred dobrim letom sem šla k ginekologinji (na mamino željo), ker sem imela neredno menstruacijo in po krvni preiskavi mi je predpisala tabletke (hormoni naj ne bi presegali meje, ampak mislim da so bile nekatere vrednosti malo povišane).
Tabletk nisem jemala, v zadnjem času sem se pa zredila ( več kot 5kg), menstruacija je zdaj bolj pogosta, ampak še vedno ne redna in vsako-mesečna.
Ali je možno, da sem se zredila zaradi hormonov? Bi mi pomagalo če bi jemala tabletke? Bi lažje shujšala - nekako mi ne pade teža tudi če se res trudim.
Stara sem 18, do tistega leta pa naj bi se menstruacija uredila, zato me malo skrbi.

p.s: Predpisane tablete so bile Logest. A so te fajn, ali so boljše Yarina ali kakšne druge?
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Pridružen: 16. Jan. 2007 21:04
Kraj: mb

Neprebrana objava Napisal/-a bambina x »

sama uporabljam Logets 10 dni ... V preteklih 4 dneh sem sprva postala zaprta, sedaj imam drisko in tudi trebuh se mi je napihnil ... je imela katera podobne težave? se to šteje pod normalne učinke na začetku jemanja KT?
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Pridružen: 22. Nov. 2006 19:43

Neprebrana objava Napisal/-a ŽuŽa »

^^V temi možnost nosečnosti? je ena napisala da ma enako probleme. Tko da najbrž ni nč narobe, to se lahko zgodi, ker si pač na začetku jemanja.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Pridružen: 03. Avg. 2004 14:39

Neprebrana objava Napisal/-a *mala* »

Novo vprašanje:
Mene zanima kolk je kej varno prestavljanje menstruacije z kontr. tabletkami? Npr. podaljševanje za 1 teden? A so vseeno lahko kakšne krvavitve/madeži?
Pa kako kej vpliva na telo?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Zaklenjeno