Igra: 3 resnice in 1 laž

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Komunikatorka
Komunikatorka
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 16. Okt. 2020 13:01

Ne razumem zdaj si se odlocila za 3 ali 4? :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Okt. 2020 13:21

3. Sem rekla

4 sem samo zraven komentirala
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Chaski
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 17. Okt. 2020 2:24

4?
mmm
Komunikatorka
Komunikatorka

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 17. Okt. 2020 15:30

Chasky ima prav, 4 je neresnica, nadaljuješ.

Glede 4:
Zdaj hayley, kolikor sem z njo še dodatno govoril, misli da kažem znake, da so me dodatni ukrepi malo vseeno prizadeli, pa recimo, da mogoče misli, da so me prizadeli kar precej, ampak čist dotolkli pa me vendarle niso. Sem jih pa pričakoval, ja, tak da vsaj ta del stavka je neresničen.

Glede 3:
Tudi prijateljice pogrešam, čeprav bi mi verjetno trenutno bilo imeti težje samo prijateljico, posebno če bi mi bila všeč, ampak ženska družba mi je vedno pasala, verjetno sem tudi zaradi tega na tem forumu :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 7:42

No ja.. drugače moje mnenje je tudi bilo, da ti ni prav, da je vse zaprto, ker ne moreš gledat punc po fitnesih, lokalih, diskačih... pa da bi bilo pri prijateljicah še bolj fajn, če bi bile 15 let mlajše.. ampak pol spet takoj neki užaljen, kaj napišem, no, sej ni moja stvar čene..
mmm
Komunikatorka
Komunikatorka

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Okt. 2020 14:58

hayley napisal/-a:ampak pol spet takoj neki užaljen, kaj napišem, no, sej ni moja stvar čene..

Ja spet mešaš privat in javno :)
Si mi zadnjič mal zamerila, da sem se defenzivno odzval, al je kak drug razlog, da me mal "prckaš" spet? Tokrat ne kličem nobenega na pomoč, da ne bo pomote :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 15:10

MA ne bom sploh več odgovarjala na te tvoje, sem samo dopolnila resnico, da mislim, da te je prizadelo kakorkoli, ampak tudi menim, da je razlog za to, da ne moreš zunaj žensk gledat, kar sem že takrat v temi o koroni/priznanju, ko si prvič začel o koroni..
Kakorkoli to ni moja stvar, zaradi mene kakor želiš, ne bom se s tem ukvarjala..
Ni prcanje, to je bila moja prva asociacija ob branju tvoje zadnje objave in pač povem direktno, kar mislim..
mmm
Komunikatorka
Komunikatorka

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Okt. 2020 15:17

hayley napisal/-a:ampak tudi menim, da je razlog za to, da ne moreš zunaj žensk gledat, kar sem že takrat v temi o koroni/priznanju, ko si prvič začel o koroni..

Ja, ne morem zunaj žurat, kar pri meni vključuje tudi gledanje žensk, ja, zakaj bi me bilo tega sram kot samskega moškega priznati. Ampak to je že od marca v Sloveniji tako, da so diskači zaprti. In bo tako najmanj do kakega aprila, maja 2021, v kolikor bomo imeli srečo.

Saj poznamo. Rimljani so vedeli, da morajo ljudjem dati kruha in iger. Igre so nam tile sedaj odvzeli (ali pa vsaj precej omejili), delat pa je še vedno treba.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 18:17

No meni se je takrat in zdaj zdelo iz prebranega, da je to v bistvu glavni razlog za frustracijo in ne, nekaj zraven, če ni očitno do zdaj, kaj sem mislila.. in se mi je zdelo malo tako, banalno.. ampak se ne bom šla pikponkanja, tako da pustimo to..
mmm
Komunikatorka
Komunikatorka

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Okt. 2020 20:06

Pa dajva še malo ostat na offtopicu, dokler se Chaski ne premakne. To da se spuščaš na oseben nivo so metode, ki bi se jih posluževala "država"/vplivni nasprotniki, ko/če bi me hoteli utišati in ne bi imeli boljših/nobenih argumentov. Seveda argumentov pri virusu imate vsi skupaj dovolj, jaz izpadem s svojimi "teorijami" nekredibilno, tako da mislim da take metode v tem primeru niso potrebne.

Virus je vplival na moje življenje toliko kot na tvojega. Ti se ukvarjaš s tem kako boš menjavala regijo, da boš srečevala družino/prijatelje, čeprav veš, da tega sedaj ne smeš. Omejitve so jasne, s tem ogrožaš njihovo zdravje in prispevaš k širjenju epidemije.

To da so zaprli lokale/fitnes centre najbolj boli lastnike le-teh. Mi ki to imamo za nekaj med zabavo in rekreacijo smo prizadeti šele posredno. Kljub temu jaz vidim problem, ko država posamezniku odvzame možnost zabave, saj to čez zgodovino ni pogost pojav. Še Rimljani so vedeli, da morajo ljudstvu nuditi kruha in iger.

Drug ukrep je obvezno nošenje mask na prostem, ki meji na fašističen ukrep. Žal ne morem mimo tega, da ne bi videl vzporednic z inkvizicijo. Inkvizicija je obsojene heretike zaznamovala s pečati na vidnih mestih in maske so tudi nek zelo grd pečat, s katerim smo zaznamovani. Simbolno huje kot z izvirnim grehom. Resnično upam, da je ta ukrep sprejet iz medicinskih razlogov in da ne bo ostal večno prisoten med nami. Da ne bo prišlo še do tega, da bomo primorani še spati v maski (zdajle se s takim pisanjem berem bizarno, ampak počakajmo še kako leto; če čez eno leto ne bo nič bolje, se tole ne bo več bralo tako bizarno).

Razumem, da če bi bil na drugi strani, če bi jaz vodil državo, da bi tudi moral sprejemati neke ukrepi in taki ukrepi ljudem ne bi bili všeč. Sedaj v drugem valu EU več ne daje denarja, ljudje bodo propadali, hkrati se bo krepila napetost, politična in še kaka.

Trenutno pač nisem na strani države, ampak sem v tej zgodbi posameznik. Ker me občasno zanimata tudi filozofija in teologija včasih žal iščem/"preiskujem" ali pa vsaj razmišljal o simbolnih ozadjih stvari. In v tej krizi z virusom vidim ogromno simbolike.

Imamo problem: Virus
Imamo rešitev: Cepivo. No, nimamo ga še, mogoče je to naša edina rešitev, če se bo našel Odrešenik s cepivom
Imamo simbole: Maske.
Imamo propagando: #stayathome
Imamo nadaljnji zaplet: Virus mutira. Ali pa se pojavi nov virus podobnega tipa, za rokovanje s katerim ponovno rabimo nekaj let.
Imamo omejitve: Vsa zabava prepovedana.
Imamo novo simboliko: Ustvarja se virtualni svet. Če zaplet z virusom ostane dlje časa prisoten, bi se lahko postopoma pa ljudje res priklopili na Matrico. Zunanji svet postane umazan, grd, nevaren, ker tam kroži smrtonosni virus za katerega ni rešitve. Dalo bi se pa preiti v nek nov svet, virtualni, kjer bi vsak posameznik lahko nazaj živel prejšnje življenje in se zabaval v polnosti, kakor se je pred virusom. Da ne omenjam samo Matrice. Platonova Votlina je klasika taka zgodbe.

V tej simboliki se lahko spomnim tudi zgodbe o morali, ki jo omenjajo tudi na filofaksu. Je nek video, ne bom sedaj vedel povsem orisati. Opice vejo, da je ograja naelektrena, zato se je več ne dotikajo. Vendar se napetost iz ograje sčasoma umakne. Nov rod opic ne ve, da bi bilo z ograjo karkoli narobe. Vendar ko se te opice hočejo dotakniti ograje, jim stare opice z vso vnemo fizično to preprečijo. Seveda, ker se bojijo za njihovo dobro. Zgodba preide v tako bizarnost, da isto začnejo početi tudi nove opice, ki nikoli niso izkusile napetosti na tej ograji. To je simbolika na kateri se gradi morala (kaj je prav in kaj narobe, kar smeš in česa ne smeš) in nenazadnje tudi religija.

Evo, pa sem se razpisal. :) Mislim, da če se mi v življenju še kdaj zalomi pri mojem osnovnem poklicu, da prihajam nekak v čas, ko bi lahko pisal in s tem dobro služil :D :mrgreen: :cool:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 20:25

Drugače ne, mene ne mori, če bom lahko srečevalo družino, samo sem bila ta vikend že tam od petka in nisem bila sigurna koliko je zdaj komplikacij za nazaj prit.. tudi spomladi sem bila med karanteno (3 mesece trajala) samo 1x za 10 dni doma, samo pri družini, prijateljev nisem srečevala, ostalo samo v Lj in se nisem nič vozila gor in dol..

Ostalega se mi ne da brat, itak se ne strinjam s tabo in skos isto pišeš..
mayaeb
Komunikatorka
Komunikatorka
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Okt. 2020 20:36

off topic, ni bilo spomladi od cca 25.marca do 1.maja karantena oz.omejitev na občine?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 20:38

Ne vem točno, ker nisem bila toliko vezana na to, da so občine zaprte, sem imela ves čas potrdilo, da lahko prehajam, epidemija je bila razglašena 3 mesece.
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Okt. 2020 20:43

mmm napisal/-a:Mislim, da če se mi v življenju še kdaj zalomi pri mojem osnovnem poklicu, da prihajam nekak v čas, ko bi lahko pisal in s tem dobro služil :D :mrgreen: :cool:
[/i]

še posebi če začne novo24 država sofinancirat :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 20:44

Aja ne popravek; 2 meseca je bila razglašena epidemija. Očitno sem doživljala kot 3 :lach: .

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah

zapri